Reklama

zmatek ve vyšetření, prosím poraďtě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leontýnka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 03.03.09 11:15
zmatek ve vyšetření, prosím poraďtě

Ahojky. Prosím radu od zkušenějších, než jsem já. Včera jsem byla na vyšetření srdíčka ve 21. tt, kvůli poloze miminka nebylo nic moc vidět a v pondělí mám přijít znovu. Dnes jsem měla žádanku na velký ultrazvuk. No a co mě zaráží: obě zprávy pro gynekologa zní na fetální kardiografie. přijde mi, že si dneska pan doktor nepřečetl žádanku a udělal mi jen to kontrolní vyšetření srdce. Bohužel jsem ty zprávy pro gynekologa zkoumala až doma. Myslíte že je to možné? Nemáte někdo zrovna u sebe zprávu pro gynekologa z velkého ultrazvuku a nenapsala byste mi, jak zní? Připadám si jako magor, ale mám pocit, že se v nemocnici spletli.
Díky za rady.

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 03.03.09 12:35

Ahoj,
mám u sebe zprávu z UTZ ve 30.tt
Je tam napsáno Vyšetření: Vyšetření těhotné
uz ve 30 týdnu

Co se pamatuju, tak na vyšetření z 20.tt byla nějaká podobná formulace.
Byl tam záznam o všech kontrolovaných orgánech (srdce,ledviny,…) a o velikostech toho co se měří, kterému tt odpovídají. A taky o tom, že není vidět žádný rozštěp, či jiná vývojová vada.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 03.03.09 13:40

No, já tam mám:

Nález:
jeden plod, ASP+, placenta na ZS, zákl. anatomie v nomě, normohydramnie, dle komplexní biometrie odp. gh 17, TP 23.4.2009.

a z druhého velkého:

Nález:
jeden plod, ASP+, PPH, placenta na ZS, normohydramnion, dle komplexní biometrie odp. gh 31+5, TP 11.4.2009. Hmot­nost 1900g.

Na kardiologii, kde jsme byli se srdíčkem jsem dostala jen razítko do průkazky „Prenatální kardiologický screening negativní“ a pod to mi připsali širší FOA (což mi nikdo neřekl, co je, tak snad je to OK :roll:)

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 03.03.09 14:17

Teď se na to dívám - moje zpráva z UTZ ve 20. týdnu žádný název nemá, je napsaná na tiskopise Lékařská zpráva a tím to končí…
Ale na tomhle vyšetření se kontroluje a měří kde co, takže jestli v té svojí zprávě kromě informace o srdíčku a velkých cévách nemáš další údaje - rozměry hlavičky, info o dutých orgánech (žaludek, ledviny…), umístění placenty apod., tak to asi nebylo úplně ono.
Raději si to ještě ověř.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.09 15:22

Díky moc za vaše zkušenosti.

Tak jsem to ověřovala a skutečně se mi povedlo vejít do jiných dvěří na stejné chodbě, název těhotenský ultrazvuk mi přišel ok, dala jsem jim správnou žádanku (na velký ultrazvuk), ale nikdo si toho nevšiml a udělali mě jiné vyšetření - kontrolu srdíčka. V pátek jdu tedy konečně na správné vyšetření. Myslím, že jako laik se splést můžu, ale doktoři by si snad mohli všimnout, že mám žádanku na jiné vyšetření, pak k čemu ty žádanky jsou…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >