zmatek ve vyšetření, prosím poraďtě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leontýnka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 03.03.09 11:15
zmatek ve vyšetření, prosím poraďtě

Ahojky. Prosím radu od zkušenějších, než jsem já. Včera jsem byla na vyšetření srdíčka ve 21. tt, kvůli poloze miminka nebylo nic moc vidět a v pondělí mám přijít znovu. Dnes jsem měla žádanku na velký ultrazvuk. No a co mě zaráží: obě zprávy pro gynekologa zní na fetální kardiografie. přijde mi, že si dneska pan doktor nepřečetl žádanku a udělal mi jen to kontrolní vyšetření srdce. Bohužel jsem ty zprávy pro gynekologa zkoumala až doma. Myslíte že je to možné? Nemáte někdo zrovna u sebe zprávu pro gynekologa z velkého ultrazvuku a nenapsala byste mi, jak zní? Připadám si jako magor, ale mám pocit, že se v nemocnici spletli.
Díky za rady.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 03.03.09 12:35

Ahoj,
mám u sebe zprávu z UTZ ve 30.tt
Je tam napsáno Vyšetření: Vyšetření těhotné
uz ve 30 týdnu

Co se pamatuju, tak na vyšetření z 20.tt byla nějaká podobná formulace.
Byl tam záznam o všech kontrolovaných orgánech (srdce,ledviny,…) a o velikostech toho co se měří, kterému tt odpovídají. A taky o tom, že není vidět žádný rozštěp, či jiná vývojová vada.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 03.03.09 13:40

No, já tam mám:

Nález:
jeden plod, ASP+, placenta na ZS, zákl. anatomie v nomě, normohydramnie, dle komplexní biometrie odp. gh 17, TP 23.4.2009.

a z druhého velkého:

Nález:
jeden plod, ASP+, PPH, placenta na ZS, normohydramnion, dle komplexní biometrie odp. gh 31+5, TP 11.4.2009. Hmot­nost 1900g.

Na kardiologii, kde jsme byli se srdíčkem jsem dostala jen razítko do průkazky „Prenatální kardiologický screening negativní“ a pod to mi připsali širší FOA (což mi nikdo neřekl, co je, tak snad je to OK :roll:)

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 03.03.09 14:17

Teď se na to dívám - moje zpráva z UTZ ve 20. týdnu žádný název nemá, je napsaná na tiskopise Lékařská zpráva a tím to končí…
Ale na tomhle vyšetření se kontroluje a měří kde co, takže jestli v té svojí zprávě kromě informace o srdíčku a velkých cévách nemáš další údaje - rozměry hlavičky, info o dutých orgánech (žaludek, ledviny…), umístění placenty apod., tak to asi nebylo úplně ono.
Raději si to ještě ověř.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.09 15:22

Díky moc za vaše zkušenosti.

Tak jsem to ověřovala a skutečně se mi povedlo vejít do jiných dvěří na stejné chodbě, název těhotenský ultrazvuk mi přišel ok, dala jsem jim správnou žádanku (na velký ultrazvuk), ale nikdo si toho nevšiml a udělali mě jiné vyšetření - kontrolu srdíčka. V pátek jdu tedy konečně na správné vyšetření. Myslím, že jako laik se splést můžu, ale doktoři by si snad mohli všimnout, že mám žádanku na jiné vyšetření, pak k čemu ty žádanky jsou…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >