Zmatená ze svého těla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 23:35
Zmatená ze svého těla

Ahoj, jsem tu nová a mám dilema - nevyznám se moc v chování mého těla :(
Od 16 do 23 let jsem brala HA, v říjnu jsem vysadila - bylo to moje rozhodnutí, že do sebe nechci cpát hormony, když vyloženě nemusím… Co vám budu povídat, už si ani moc nepamatuju, jaké to bylo před HA (cyklus, ms,…) a tudíž jsem teď zmatená ze svého těla a jeho chování.

Minulý cyklus jsem měla 33 dní, až na délku (která byla při HA 28) a ovulaci (poznala jsem dle jiného druhu výtoku cca v půlce těch 33 dní) se nijak nelišil - žádný PMS a týden před ms viditelné zhoršení pleti.

Samozřejmě jsem nečekala, že by mi ms po vysazení chodila hned přesně jako hodinky, teď je to 35. den a ona nikde.. Nicméně mě zaráží pár věcí - zaprvé mi přišlo, jako kdybych měla ovulaci 2× - jednou kolem 14. dne a další asi 24. den (stejný výtok, intenzita, množství i nálada - ale to si můžu jen myslet, když si to nijak neměřím.. ale co mi přijde divnější je, že se mi vůbec nezhoršila pleť jako vždycky týden před ms (to byl pro mě dlouhá léta jasný ukazatel).. Další divnost je, že jsem snad nikdy neměla PMS (ani s HA ani bez), ale už od včera cítím takový tlak v oblasti podbřišku, který obvykle cítím až první den ms.. Pro jistotu jsem si dělala těhotenský test (měla jsem pár přerušovaných styků, přítel se do mě neudělal), protože mi to přišlo jako logický krok, když není ms, tak může být mimi - ale ten 3× vyšel negativní (2 různé značky, citlivost 10)..

Prostě mi to vše přijde divné - může to být všechno vysazením HA? Může člověk otěhotnět až např. 24. den cyklu či ještě později? Kdy je pak relevantní testováni?

Reakce:
Adelkadd
Kecalka 409 příspěvků 12.12.18 23:42

A vy chcete “mimi”, ze se nechráníte?

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 12.12.18 23:44

Ano, může to být vysazením HA, nebo třeba nějakou jinou příčinou, že se ti teď cyklus opozdil. A ano, teoreticky můžeš otěhotnět v pozdní fázi cyklu, zejména pokud je systém poněkud rozvrkočený.

Teď ti nezbývá než počkat co z toho bude.

Přerušovaná soulož je nejspolehlivější cesta k miminku. Pokud se z toho ukáže jen nepravidelnost, tak prostě zvaž nějakou příčetnější formu ochrany (moderní pesary jsou vcelku dost příjemná věc). Na srovnání cyklu můžeš zkusit užívat drmek a nebo inositol, ale pozor, oboje zvyšuje plodnost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 23:56

@Adelkadd @Ou Jsem si samozřejmě vědomá, že sex bez ochrany může vést k miminku, nicméně otázka nebyla ohledně ochrany nebo strachu z těhotenství, spíš chci poznat svoje tělo ???? Doma to s přítelem řešíme - nesnažíme se, ale sdílíme názor, že kdyby se stalo, tak se svět určitě nezhroutí

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 13.12.18 00:03

No musíš počkat. To co platilo když si byla na HA už neplatí, reakce jsou jiné, protože HA simuluje vlastně těhotenství. Pokud nepoužíváš, stáhni si nějakou aplikaci zaznamenávající data k menstruačnímu cyklu a vydrž alespoň tak šest, sedm cyklý, aby si mohla vyvozovat nějaké závěry z toho, jak teď tvoje reaguje.

V tuhle chvíli máš málo dat a pokud je to druhý cyklus od vysazení, tak to rozhodně ještě není stabilizované.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 00:13

@Ou děkuju :) informace si píšu právě do aplikace, ale vím, že ty data, které počítá, jsou jen nějaký průměr podle obecného algoritmu, takže tomu moc nevěřím a radši spoléhám na své pocity a příznaky

KristynaTita
Kecalka 461 příspěvků 13.12.18 01:02
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem tu nová a mám dilema - nevyznám se moc v chování mého těla :(
Od 16 do 23 let jsem brala HA, v říjnu jsem vysadila - bylo to moje rozhodnutí, že do sebe nechci cpát hormony, když vyloženě nemusím… Co vám budu povídat, už si ani moc nepamatuju, jaké to bylo před HA (cyklus, ms,…) a tudíž jsem teď zmatená ze svého těla a jeho chování.

Minulý cyklus jsem měla 33 dní, až na délku (která byla při HA 28) a ovulaci (poznala jsem dle jiného druhu výtoku cca v půlce těch 33 dní) se nijak nelišil - žádný PMS a týden před ms viditelné zhoršení pleti.

Samozřejmě jsem nečekala, že by mi ms po vysazení chodila hned přesně jako hodinky, teď je to 35. den a ona nikde.. Nicméně mě zaráží pár věcí - zaprvé mi přišlo, jako kdybych měla ovulaci 2× - jednou kolem 14. dne a další asi 24. den (stejný výtok, intenzita, množství i nálada - ale to si můžu jen myslet, když si to nijak neměřím.. ale co mi přijde divnější je, že se mi vůbec nezhoršila pleť jako vždycky týden před ms (to byl pro mě dlouhá léta jasný ukazatel).. Další divnost je, že jsem snad nikdy neměla PMS (ani s HA ani bez), ale už od včera cítím takový tlak v oblasti podbřišku, který obvykle cítím až první den ms.. Pro jistotu jsem si dělala těhotenský test (měla jsem pár přerušovaných styků, přítel se do mě neudělal), protože mi to přišlo jako logický krok, když není ms, tak může být mimi - ale ten 3× vyšel negativní (2 různé značky, citlivost 10)..

Prostě mi to vše přijde divné - může to být všechno vysazením HA? Může člověk otěhotnět až např. 24. den cyklu či ještě později? Kdy je pak relevantní testováni?

Musí se ti srovnat hormony. Nekomu se po brání ha nesrovnaji nikdy

NInaL.
Kecalka 159 příspěvků 13.12.18 01:13

Myslím ze teprve druhy cyklus je strasne brzo po vysazeni. Vydrz a dej telu cas, at se to srovna. Pokud nemas zadne divne bolesti, vytoky divne nebo cokoliv, co by znacilo infekci tak bych telu dala cas, at se s tim vyrovna :kytka: Prece jen po 7 letech HA to muze chvili trvat

Tarjei
Závislačka 4337 příspěvků 13.12.18 07:23

@Ou " pricetnejsi forma ochrany " :mrgreen: :lol: :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >