Změna částky v rodičovském příspěvku

23
19.12.19 18:48

Změna částky v rodičovském příspěvku

Ahoj holky, rada bych se zeptala jestli nemá některá zkušenost ohledně rodičovského příspěvku, mám klasiku 7500, jelikož v době otěhotnění měl manžel OSVČ, takže nešel vypočítat základ, ale od srpna 2019 má pracovní smlouvu, tak jsem se chtěla zeptat, jestli lze změnit částka k vyplacení RP nyní, když už by sel po 4 měsících vypočítat základ? Nemáte některá zkušenost? Dcera má 18 měsíců a potřebovali by jsme k hypotéce navýšit částku Rodicaku. Máme šanci na úřadě?

Dekuji předem za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7569
19.12.19 18:51

Od 1.1.2020 je ta hranice 10tis. Ale jinak se myslim pocita vsechno k dobe, kdy jste o ten rodicak zadali. Tzn. Vydelky v prubehu pak nemaji vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
19.12.19 18:53

Pokud vím tak když zadáte o hypotéku tak je vůbec nezajímá jakou částku aktuálně pobíras. Jelikož se tato částka muže měnit každé tři měsíce tak oni počítají jen nějaké minimum rodičovského příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
19.12.19 18:53

Počítají se příjmy rok před narozením dítěte, takže to nejde. Ale od ledna můžeš zvýšit na 10 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.12.19 18:54

@-Sára doporučil nám to hypoteční poradce, takže banky to akceptuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.12.19 18:54

@Leillinka Ok aspoň to ;) dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
19.12.19 19:02
@Moniqueee píše:
@-Sára doporučil nám to hypoteční poradce, takže banky to akceptuji.

Tak ono hodně záleží na tom která banka tu vyšší částku akceptuje. Každá si to určuje sama. Záleží samozřejmě i na dalších okolnostech jako je bonita atd. Ale vzhledem k tomu ze mate finančního poradce tak ten by to měl vědět. Jinak novinka od ledna je ze si to muzes zvednout na 10.000 max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 19:09

Holky a můžu taky dotaz? když jsem před pobíráním rodičáku rok marodila z čeho se to vypočítává? a kolik je maximum na zvednutí rodičáku?

• Citovat
  • Nahlásit
23
19.12.19 19:09
tak hned po novém roce zajdu požádat o to zvýšení doufám ze tam nezešedivím, při tom hojném počtu lidi 😂
@-Sára píše:
Tak ono hodně záleží na tom která banka tu vyšší částku akceptuje. Každá si to určuje sama. Záleží samozřejmě i na dalších okolnostech jako je bonita atd. Ale vzhledem k tomu ze mate finančního poradce tak ten by to měl vědět. Jinak novinka od ledna je ze si to muzes zvednout na 10.000 max.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.12.19 19:11
Počítá se ten základ 7600 od nového roku 10000 jak píšou holky nize.
Jsou to nějaké jejich normy. @Anonymní píše:
Holky a můžu taky dotaz? když jsem před pobíráním rodičáku rok marodila z čeho se to vypočítává? a kolik je maximum na zvednutí rodičáku?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
19.12.19 19:14
@Anonymní píše:

Pokud jsi pobirala mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), tak do této výše. Maximum je 70% denního vyměřovacího základu, ale strop je myslím nějak okolo 35000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.12.19 19:16

@LucBed prave ze v té době jsem pracovala pod manželem brigadne a byl jako OSVČ takže nešel vypočítat základ, ale teď má HPP tak by sel vypočítat, ale zřejmě to nejde, ze se to počítá od doby kdy jsme o to zadali tak aspoň ze to minimum se zvedne na 10t a bohatší budeme až při dalším dítěti :mrgreen: :mrgreen: kdy to změřit půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.12.19 19:17
asi jsem špatne zareagovala promiň 😂
@Moniqueee píše:
@LucBed prave ze v té době jsem pracovala pod manželem brigadne a byl jako OSVČ takže nešel vypočítat základ, ale teď má HPP tak by sel vypočítat, ale zřejmě to nejde, ze se to počítá od doby kdy jsme o to zadali tak aspoň ze to minimum se zvedne na 10t a bohatší budeme až při dalším dítěti :mrgreen: :mrgreen: kdy to změřit půjde.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
19.12.19 19:18
@Moniqueee píše:
@LucBed prave ze v té době jsem pracovala pod manželem brigadne a byl jako OSVČ takže nešel vypočítat základ, ale teď má HPP tak by sel vypočítat, ale zřejmě to nejde, ze se to počítá od doby kdy jsme o to zadali tak aspoň ze to minimum se zvedne na 10t a bohatší budeme až při dalším dítěti :mrgreen: :mrgreen: kdy to změřit půjde.

To nejde no. Vše se počítá ke dni narození dítěte. Taky jsem teď řešila zvýšení přes partnera, protože jsem zase těhotná, tak ať vybereme co nejvíce. V době narození malé, ale ještě takový příjem neměl, tak stejně toho tolik nevybereme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 19:18

@Moniqueee @LucBed díky mateřskou jsem měla rodičák mám na čtyři roky, takže ted mám 5000, kdyby šlo těch 10 000 to by bylo fajn

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat