Reklama

změna času-vstává v 4,20hod !!!! pomoc !!!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 26.10.09 07:35
změna času-vstává v 4,20hod !!!! pomoc !!!!

zdravím včechny maminky,
myslí že problém brzkého ranního vatávání netrápí jen mě,ale je to fakt katastrova,je vzhůru už po 4hod-chodí spát kolem 20hod.-pak jen řve,řve,mrčí,je protivnej....­......fakt horor,nic neudělám,nemůžu si odskočit na záchod,uvařit,je na mě pověšenej a přitom uspát se mi ho kolem te 5hod.nepodaří,takže těď jak vstává tak brzo tak usne kolem 10hod. ale to je totálně uřvanej-chodíme ráno do obchodu,takže nám to hoďku trvá,než dojdeme domů-že ho ani přebalit nemůžu,spává jednou denně,takže se to snažím trošku natáhnou aspoň na těch 10hod.jinak by byl odpoledne domrtva a protivnej snad ještě víc,máte nějaké rády jak posunou vstávání????? pozdější usínání nepomohlo .......

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 26.10.09 08:29

Jak dlouho spí přes den? Pokud třeba 2 hodiny nebo déle, tak bych ho nekompromisně vzbudila i za cenu, že ti večer usne v 6. Pak ty spánky postupně posuneš.

Já taky dlouho nemohla přesunout Ondrův denní spánek na odpolední, musela jsem mít na dopoledne super zábavný program, aby neusnul, jak ty píšeš, v 10. Časem se to srovnalo na pro mě přijatelný spánkový režim.

Zdraví Inge, která si uvědomuje, že její příspěvek je trochu chaotický, ale omluvou jí snad je, že její Honzík je od 3.55 a Ondra od pěti vzhůru.

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 26.10.09 09:18

Ahoj

Inge máš pravdu že příspěvek je trochu chaotický, protože jsem nenašla tu radu jak udělat aby dítě ráno vstávalo později. Nevím jestli Klorane chtěla poradit s poledním spánkem ale myslím že to není takový problém.
Pochopila jsem že chce poradit s ranním vstáváním a to taky nevím jak mám udělat malá posunem vstává před 5 ale koukám že tvoje děti jsou taky ptáčata.

Klorane malá taky vstává dříve a zrovna včera byla vzhůru taky před 5 ale spát jsem jí dala prostě až mezi 12-13 jak je zvyklá, večer jsem jí dala v 8 taky jako vždy a stejně dneska nebylo ani 5 a už mě budile, každopádně jsem nehodlala vylézt z postele a nahlásila jsem že je ještě tma a noc, přikryla jsem jí, přehodila přes ní ruku a ještě půl hodiny letžela, a když protestovala tak jsem se jí zeptala jestli chce jít na chodbu že tam ale bude sama, protože já a táta ještě spíme tak zase zalehla. A vylezly jsme z postele až po půl 6 zapla jsem jí na dvdčku krtečka (na tom asi 14 dní ujíždí) a ona v klidu ještě sedí třičtvrtě hodiny na gauči a vlastně trochu doodpočívá. Takže žijem až tak od půl 7. Nevím jestli je to zrovna rada, ale takhle to dělám, protože vyloženě posunout spaní aby vstávala třeba v 7 se mi nepodařilo nikdy, je ranní ptáče po mě a pozdější usínání taky nepomáhá, stalo se že párkrát usla až kolem 10 a stejně ráno bantovala jako vždy. Jen je pak jak píšeš protivnější, což zase řeším že odpoledne musí spát minimálně 1,45-2 hodiny, když spí hodinu tak to nedává vůbec, a táhne se to v jednom kruhu. Vlastně za celý den spí 9 hodin v noci + 2 ve dne.

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 26.10.09 10:36
trixinka píše:
AhojInge máš pravdu že příspěvek je trochu chaotický, protože jsem nenašla tu radu jak udělat aby dítě ráno vstávalo později. Nevím jestli Klorane chtěla poradit s poledním spánkem ale myslím že to není takový problém.
Pochopila jsem že chce poradit s ranním vstáváním a to taky nevím jak mám udělat malá posunem vstává před 5 ale koukám že tvoje děti jsou taky ptáčata.

Svým příspěvkem jsem chtěla říct, že se nám Ondrovo ranní vstávání upravilo až poté, co jsem posunula denní spánek. Ani u nás neměl čas, kdy šel spát, na vstávání žádný vliv.

Jana206
Nadpozemská drbna 26398 příspěvků 26.10.09 11:08

Klorane,vím,že toto není rada,ale myslím,že s tím nic nenaděláš.

Mám 2 děti,chlapeček je od narození typický skřivan.Chodí spát kolem 20:00,vstává pravidelně v 5 ráno.Když byl miminko,usínal hodně brzy,kolem 19:00 a vstával ve 4:00,i dřívě.Spal ale celou noc.Snažili jsme se dobu usínání posunout různými způsoby,např.po­sunutí večeře,večerního koupání,změna doby procházek.Nic nepomohlo.Až časem si Adámek režim upravil tak,že chodí spát ve 20:00 a vstává okolo 5.Je to fajn.Chodí do školky a se stáváním problémy nemáme.

Druhé dítko je typická sova.Holčička,teď má 11měsíců,od narození pro změnu chodí spát hodně pozdě,před změnou času až kolem 23:00,spí celou noc až do 7:00.Taky jsme se pokoušeli dobu usínání posunout dřív.Nic nepomohlo.Teď jen ta změna času.

Myslím si,tak,každé dítě je jiné a má jiné potřeby.Doporučuju vytrvat a podle možnosti se přizpůsobit.Nic moc s tím nenaděláš. Nebo ano,ale za cenu,že bude dítko unavené,protivné.

Mě třeba nejvíc vyčerpává,že jednou dítě mi chodí spát brzy a brzy vstává a druhé usíná pozdě a pozdě vstává.Ale protože chlapeček skřivánek chodí do školky,holčička sovička se částečně přizpůsobila.Dospí se ráno v kočárku.

Říkám si,hlavně,že jsou děti zdravé.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 26.10.09 11:32

ahojky,

mě napadlo, spí s vám malý v ložnici? nebo je sám v pokojíčku? nám se právě u starší osvědčilo přesunout jí kolem těch 10M do vlastního pokojíčku. najednou jí ráno nic nerušilo a chrupala si do sedmi i dýl. s náma v ložnici vstávala nekompromisně kolem šesté. momentálně se těším, až přesuneme do pokojíčku i tu mladší, protože dneska byla taky od 4,30 vzhůru :roll: snad to na ní taky zafunguje :lol:

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 26.10.09 12:18

Klorane,
takže náš dnešní budíček v 5.15 byl, koukám, ještě celkem luxus :wink: .
Já zachovala klasickej režim jako před změnou a doufám, že se to do několika dní vrátí k normálu (vstávačka kolem 7.00). Je fakt, že dopoledne už byl teda jedlej a taky jsem myslela, že ho v 10.00 dám spát, ale pak jsme to oba nějak překonali a šel před chvilkou. Ten den je ale taaak dlouhej!!!!!!!!!!

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 26.10.09 12:27

tak abych to nějak popsala,malej tedy vstává kolem té 4hod.,nevydrží ležet,být v klidu,leze ven z postele ikdyž je tma,prostě si jde pryč a hotovo a další věc-hned ráno chodí kakat na nočník,protože jakmile ho nedáme hned tak to má v plínce a raději vynesu nočník než aby mi mrčel a stekal se u přebalování :lol: ,prostě hned letí na hrnec,takže v posteli ho neudržím,kolem 8,30hod.jdeme ven,kolem 10-10,30 chodí spát,zaleží jak je protivnej a jak unavenej z chození no a pak spí max.2,5hodky-často se ale budí i 2× strašným křikem,takže ho uspím znovu…pokud se podaří no a odpoledne jsem po chvilkách doma a pak zase jdeme ven ať se vyběhá… takže obvykle chodíme kolem 17hod.domů,v 19hod se koupe,pak jde hajnou do postýlky a usne někdy sám,občas chce jen pochovat a usne,spí s námi v ložnici-pokojí je v rekonstrukci-ikdyž to bude složitější-přehodíme pokojík dolů místo ložnice a ložnici do patra,no a vidím že s tím vstáváním nejsme sami :D ,uvidíme časem třeba se to změní,ikdyž nikdy nevstával kolem 7hod,nejdýl spal do 6,10 !!!!
takže celkový spaní je 8hod. v noci a 2,5přes den..... :-) :roll:

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 26.10.09 12:30

hama,
to je snad jediná výhoda,že ted den je tak strašně dlouhej-teda přes léto to bylo super,ted v zimě to bude trošku horší,u nás právě lije tak jsem zvědavá co vymyslím na odpoledne !!!!! teď jdu honem zavařovat řepu !!!!! :pankac:

frogletfriend
Závislačka 2867 příspěvků 26.10.09 12:55

Ahoj, co třeba zkusit dát mu mlíčko (asi po tom, co udělá bobka), možná by po tom ještě na hoďku usnul…? U Ádi jsme to tak jednu dobu měli, fungovalo to, ale byla mladší, nevím, zda u 19m dítka to zabere :?

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 26.10.09 13:53
Inge píše:
trixinka píše:
AhojInge máš pravdu že příspěvek je trochu chaotický, protože jsem nenašla tu radu jak udělat aby dítě ráno vstávalo později. Nevím jestli Klorane chtěla poradit s poledním spánkem ale myslím že to není takový problém.
Svým příspěvkem jsem chtěla říct, že se nám Ondrovo ranní vstávání upravilo až poté, co jsem posunula denní spánek. Ani u nás neměl čas, kdy šel spát, na vstávání žádný vliv.

Tak to se omlouvám to jsem nějak nepochopila, protože u nás to nefungovalo tak mě to nenapadlo. Teď vím jak si to myslela, já myslela že má malého dát později odpoledne aby vydržel dýl, ale to psala Klorane že nepůsobí tak mě nenapadla jiná spojitost, ale možné to je, malá mě ale taky chodila kolem 10 dopoledne a teď spí až tak od 13-15 a bohužel nám to nepomohlo jsme dál ranní ptáčata.

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 26.10.09 14:25

tak mlíčko jsme taky zkoušely,když byl menší tak zabíralo a teď nic,právě naopak:rychle ho vypije a honem z postele ven no a jak dělá ty blbosti,tak se mi z něj párkrát poblil,teď v mlíku stávkujeme asi týden-malej má kašel a mlíko zahleňuje a k tomu ještě rostou špičáky,no ale asi to vypadá že budeme taky ranní ptáčata !!!!!!!!!!!!! :?

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 26.10.09 17:15

Ahoj holky, nejste v tom samy :D Naše holčička se posunem času začala budit 6× za noc :twisted: a vstává před šestou :? Asi jsme to zakřikli - už nám spaly obě děti cca do 7 :? jestli se brzo nepřeřídí zase nazpátek :wink: tak skončím u Chocholouška :D

zuzan
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 28.10.09 00:02

Ahoj já mám teda dítko asi vadný protože od roka spí do 10.00 teda když jí nevzbudím no ńěkdy jí budím i tak do školky vstát v šest je uplnej horor nosím jí dolu spící tam jí oblíkám a ona pořád spí o snídani nelze ani hovořit .Do školky jde protivná jak pes ale učitelky už si zvykly a moc po ní ráno nechtěj.O víkendech spí do těch deseti a můžu v pokojí uklízet starší si tam hraje povídá a Vali je prostě mrtvá.
Syn měl taky tendence vstávat v šest ale já jsem řekla že máma vstává v sedm i kdyby bylo zemětřesení a basta a on si pak zvykl a prostě nevstával.Ted teda vstává v šest i o víkendu ale je mu 9 let a mě je jedno co dělá když zrovna nezapaluje dům.
 ZUZAN

Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 29.10.09 12:51

Taky mám asi taky vadný dítko :roll: od narození odmítá vstávat před osmou hodinou :x dlouho mi to bylo jedno,ale teď potřebujeme aby v šest vstávala do školky a to je cirkus na celej barák 8O

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >