Změna chování u kojenců, skoro batole

307
7.7.20 20:55

Změna chování u kojenců, skoro batole

Ahoj holky. Chci se poradit. Mám první dítě. S ničím není extra problém. Malý je od malicka hodný, usmevavý. Ale posledni dobou mi zacal porad knourat, teda pokud se mu nevenuju. Má 7 mesicu. Ono jak kdy, nekdy se na chvili zabaví, ale nekdy jsou dny, kdy porad knoura, kdyz ho odlozim do ohradky, nebreci, ale knoura. Brecet zacne az kdyz k nemu prijdu a nevezmu si ho, jen mu treba podam hracky nebo tak. Rad zkouma, takze pres den ma i normalne moznost skorolezt po baraku, kdyz ale neco musim udelat jde do ohradky. Kdyz si ho vezme chlap, tak zase, jakmile me spatri knoura na me. To same kdyz jsme u mych rodicu, ale jakmile odejdu, vubec ji nezaknoura tak jako me doma.
Chodi mi spat jeste 3× denne. Vstava v 8-9h a na 11h jde spat, potom po obede a odpoledne a vecer chodi kolem 8, ale usne az k té půl 10. Nekdy i pozdeji s brekem, kvuli zoubkům. No snídá MM. Potom presnidavku nebo banan a MM, potom ma obed, k svacine MM, druhe svacine presnidavku, k veceri ma mensi obed a potom MM, pije koj.vodu, čaj. Prijde mi, ze mu to staci, ale neni to malo? Nebo knoura, ze zacina mamaobdobí? Nebo zuby? :nevim:
Protoze jakmile si ho vezmu, tlemí se. :think:
Je to hrozny, neco delam a on knoura a drzi se mrizi jako mučený vezeň. Me totiz strasne znervoznuje, ze je nespokojený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.7.20 20:59

Spíš chce vaší pozornost a být u vás, tak si to vykňourá :D

• Nahlásit
  • Citovat
3000
7.7.20 21:01

@dog.s holka zvykej si nebo se zblaznis. Muže to být začínající separační úzkost. Náš kluk ji měl brutální a myslela jsem, ze mi praskne hlava a to je furt prd oproti tomu, co je schopen teď předvádět ve dvou letech. Řve když něco chce, řve když něco nechce, řve protože se mu proste chce rvat, pořad pisti, jeci… už jedu na autopilota a některé jeho projevy jsem se naučila ignorovat. Ony decka jsou chytré, zkouší to na tebe a když si te vyknoura, tak to bude dělat furt, jednoduché… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
7.7.20 21:02

Úplně normální. Hlady to nebude, zuby taky ne, prostě se víc dožaduje pozornosti a volnosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
7.7.20 21:10

@Verurizeckova to je mi lito. Separačka urcite ne, to on ma rad pozornost lidí a rad si s nimi hraje, kdyz tam nejsem tak pry neknoura, ale jakmile me spatri zacne knourat dokud si ho nevezmu no a v me pritomnosti potom poknourava, spokojeny je az kdyz ho nosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
7.7.20 21:23

Ahojky. Prave mame presne to same. Dceri je 7,5 mesice. Je prakticky neodlozitelna-pokud ji polozim na zem a jsem treba i u ni, tak hned knourani, pokud se nedejboze zvednu, tak rev. Kdyz ji ma na starost manzel (a ja treba varim a ona na me nevidi), tak si uplne v pohode hraje na zemi, spokojeny dite. Jakmile se ale priblizim ja a ona me spatri, tak knourani a kdyz se odvazim otocit a ji zpatky do kuchyne (manzel je v tu chvili porad tam, kde byl do te doby = zadna zmena), tak spusti srdceryvny plac a place, dokud se nevratim a nezvednu ji… takze kdyz si v klidu hraje tak me nesmi videt :lol:
Dela to jen me, u ostatnich je v pohode…
Prvni dcera i deti kamaradek to take delaly. Normalka… ;) Z toho vyrostou… :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
7.7.20 21:47

@dog.s to ti nemusí být líto :lol: jen tím chci říct, ze je třeba si zvyknout i na tyto nepříjemné projevy… protože bude hůř :) syna miluju a dovolím si říct, ze je to hodny kluk, jen občas na nej přijde sebeuvedomeni a musí mi dat najevo, ze má svoji hlavu. Proste to tak je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
7.7.20 22:15

@Freya10 tak to me tesi :lol: aspon ze to neni z hladu nebo tal :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
7.7.20 22:21

@Verurizeckova :mrgreen: je mi to lito :mrgreen: snad bude líp
Ja vim ze jo, ale jsem desna. Absolutne mi rve uši, kdyz knoura natoz kdyby řval. Proste mi to vadi, znervoznuje a nemuzu u toho nic udelat. Si to priroda musi asi nejak pojistit no :lol: takze vlastne kluk mi place jen, kdyz se mu chce (nechce) spát nebo ze nechce byt v kočaru. Jinak snad vůbec. Takze jsem zvykla, ze je v pohode a tak me to ted irituje. Knourá skoro furt, abych si ho vzala nebo se mu venovala. Je par klidnych okamziku, kdy si hraje sám a ja se najim nebo neco udelam. A to mi uz drásá nervy to knukani. Neudelam obed, neuklidim poradne, vsechno napul, protoze se rozhodne knourat. Ale zase, kazda si to zkusila a vydrzela to no :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 09:25

Přesně tohle dělal syn cca od 7 měsíců, nemohla jsem do něj na krok. Kňourání mi bylo hodně nepříjemné, tak jsem s ním byla co nejvíc to šlo (a mimochodem, výborný je šátek na nošení). Postupně to přešlo, jak se naučil sám víc zabavit, jak začal lézt.
Dcerka má teď 6 měsíců a mám pocit, že tohle období tu budeme mít asi velice brzo.
Přijde mi to normální, chtějí máminu pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
232
8.7.20 11:00

Je to od nej uplne normalni zadost o pozornost. Kluk mi to v roce a ctvrt jeste porad dela taky a predpokladam, ze bude, dokud nezacne mluvit. ;) a mozna i pak to bude delat. :D proste nechce byt tam, kde je, chce byt u tebe, chce videt, co delas, sam se nudi, je toho spousta, co muze detem vadit. Nekdy kolem osmi mesicu to bylo nejvic narocne obdobi - vysavala, vytirala, varila a zehlila jsem s klukem v nositku. Proste nikde sam byt nechtel. A mnohem jednodussi, nez se nervovat, ze mi dite nekde odlozene rve, bylo mit ho u sebe. Byl klid a vsichni spokojeni. Jestli potrebujes varit, dej si ho v zidlicce k sobe.
Ja mela v kazde mistnosti nejakou hraci deku a hracky, kam jsem ho vzdycky dala, kdyz jsem v te mistnosti byla. A asi tak 50× ho behem zadelani na obed zvedla a zase polozila. ;) Je to lepsi az od chvile, kdy obstojne chodi (dokud byl s chuzi v zacatku, udelala jsem nejvetsi kulove, protoze jsem ho porad musela pronasledovat po byte, aby sebou nekde nesekl).
Proste se tomu nebran, vem to jako fakt, ze s tebou komunikuje a chce byt s tebou - a to neznamena jen sedet na zemi a hrat si, muze s tebou davat prat pradlo, uklizet, varit, vlastne vsechno… Urcite se ti ulevi, kdyz to knuceni prestanes brat jako neco negativniho, co te omezuje v praci. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
797
8.7.20 11:15
@Verurizeckova píše:
@dog.s to ti nemusí být líto :lol: jen tím chci říct, ze je třeba si zvyknout i na tyto nepříjemné projevy… protože bude hůř :) syna miluju a dovolím si říct, ze je to hodny kluk, jen občas na nej přijde sebeuvedomeni a musí mi dat najevo, ze má svoji hlavu. Proste to tak je :)

Taky to tipuji na separacni uzkost.
U nas se ted rozjela na plny obratky u nasi 9mesicni.. Poslednich par dnu mam z ditete klíště, bez hysteraku si nedojdu ani na wc.. Chce byt jen u me, nejlíp nepřetržitě cely den. Vecer vzdy usnula sama v postylce.. Ted je to horor. Hystericky rve, dokonce se tam i krasne ciste naucila maaaama, maaaama… :rofl: Samozrejme ji takhle brecet nenecham, uspim v ruce.. Spi krasne, hned..ale..dam do postylky a jen co se mi nohy odlepi od podlahy, ona vyleti a jede řev nanovo.. Jako jsem odolny clovek, ale ty posledni dny mi davaji slusne počoudit :lol:
Takže ano, muze byt i hur :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
797
8.7.20 11:20

@Bamace taky s nami cestuje po byte jidelni zidlicka, varime spolu, pradlo davame prat a vesime spolu..vlastne i kdyz potrebuju na wc, nechavam otevreny dvere a lejdy za mnou prileze, jinak je rev.. :lol: opravdu se to muai prijmout tak jak to je, a nebrat to jako pritez.. Je to soucast prirozenyho vyvoje.. Ale to ze to je narocne nepopiram :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama