Změna chování ve vztahu

Anonymní
12.4.20 14:19

Změna chování ve vztahu

Ahoj, omlouvám se za anonym, jedná se o pro mě citlivé téma. Zkusím co nejstručněji. S přítelem máme prcka cca rok a půl a teď jsem v šestém měsíci. Tak nějak bylo všechno ok, samozřejmě nějaké ty hádky vždy ale to je asi všude. Poslední dobou je někde problém, teda alespoň já to vnímám :). Víceméně mám pocit že přítele otravuju já i prcek. Občas vyrazí na kolo, občas za kamarády a já na něm vidím jak se hrozně těší což je super. Máme hodně známých společných tak nepředpokládáme že by mi lhal. Když ale chci vyrazit na výlet je problém. On je unavený a řekne že jde jen abych neměla řeči. Já řeknu že na to prdime a jdu buď sama, někdy s ním ale je to výlet s blbou náladou. Když malý brečí, je poladenej a já ho poprosím jestli by ho neprebalil nebo cokoliv občas se naštve. Že by to udělal sám od sebe nehrozí vůbec :D. Chodím jednou týdně na brigádu ať také prispeji a malého hlídá mamka. Dostudovavam školu prezenčně a domácnost řeším já, takže to není že bych se válela. Teď se hodně hádáme že bych chtěla nějaký malý hřiště pro prcka na zahradu (řešíme to už půl roku). Ze začátku se mu nápad moc líbil ale jak přišlo na věc protože je hezký počasí je problém. Včera jsme se pohádali a řekl že ho vlastně akorát peskuju a že furt něco chci. Nějaký vylety, něco doma a tak. Opravdu bych si ráda spoustu věcí udělala sama ať má klid ale momentální stav mi to neumožňuje. Zítra jedu s malým na co nejdéle na chatu ať si odpočine jestli je ze mě nebo tak unavený, ale nevím jestli to pomůže. S malým jsem pořád někde a nezabírá to. Nestalo se to někomu také? Třeba dělám něco špatně a mohla bych pomoct k tomu ať je líp.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10058
12.4.20 14:45

Toto je opravdu dost špatná situace.
Zjistil, že ho realita s rodinou nudí a vadí mu ta omezení.
Vzhledem k jeho přístupu, je dost problém to řešit, protože promluva je peskování, ale bez promluvy a snahy z obou stran se toto nevyřeší.
U nás to vyřešila tchýně, byla mi velkou oporou a manželovi tenkrát dala co proto.
Možná bych mu jednou zkusila na nějaký požadavek říct, že po tobě stále něco chce a že ti to přijde jako peskování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
12.4.20 14:56

No jo no, asi zjistil, že ho rodinný život s detičkama nebaví. Do toho je ideální si pořídit druhé :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
12.4.20 15:02

Ach jo.ono je to všude podobný neboj se, i když ti tady holky řeknou jaké si to uděláš takové to mas nebo ze si blba ze si s nim pořídila další. na tvém místě bych mu tolik nevychazela vstříc nakolik většinou to má opačný efekt a nebude kam ustoupit.take si potřebuješ odpočinout. dej mu dítě a chod sama se projít. dej mu to jako úkol, než se vratis z chaty ať udělá hřiště..on si musí zvyknout na povinnosti doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
12.4.20 15:05
@flybe píše:
Ach jo.ono je to všude podobný neboj se, i když ti tady holky řeknou jaké si to uděláš takové to mas nebo ze si blba ze si s nim pořídila další. na tvém místě bych mu tolik nevychazela vstříc nakolik většinou to má opačný efekt a nebude kam ustoupit.take si potřebuješ odpočinout. dej mu dítě a chod sama se projít. dej mu to jako úkol, než se vratis z chaty ať udělá hřiště..on si musí zvyknout na povinnosti doma.

Přesně tak, řádně zaúkolovat. To ho určitě probere a bude s rodinou trávit čas mnohem raději. Mít místo ženy druhou matku, co ti ukládá úkoly, to prostě chceš :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 15:09

Jo, otravujete ho. V duchu s vámi není a sejří ho, když tam musí být fyzicky. Ty dvě děti za sebou - co už, ale situace se ještě zhorší, jen už nebudeš mít sílu to vnímat. Jestli si uděláte okamžitě i třetí, tak už ani nebudeš vědět, kdy byl vlastně naposledy doma a pak už budete oba dva spokojení. Ty ho neuvidíš a tak se nemůžete hádat a on si bude žít jako svobodný, což je jeho cíl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 15:14
@terien píše:
No jo no, asi zjistil, že ho rodinný život s detičkama nebaví. Do toho je ideální si pořídit druhé :roll:

To je totiž opravdu poslední třeba dva měsíce. Nevím právě jestli se nechovam i já nějak špatné jak jsem teď těhotná. Před tím říkám nějaké hádky byly, ale teď nás jako pár lidi nepoznávají. Přítel je dost podrážděný, unavený, vyjíždí po mě, ale když jde někam mimo je jak vyměněny.

• Citovat
  • Nahlásit
2115
12.4.20 15:16
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, jedná se o pro mě citlivé téma. Zkusím co nejstručněji. S přítelem máme prcka cca rok a půl a teď jsem v šestém měsíci. Tak nějak bylo všechno ok, samozřejmě nějaké ty hádky vždy ale to je asi všude. Poslední dobou je někde problém, teda alespoň já to vnímám :). Víceméně mám pocit že přítele otravuju já i prcek. Občas vyrazí na kolo, občas za kamarády a já na něm vidím jak se hrozně těší což je super. Máme hodně známých společných tak nepředpokládáme že by mi lhal. Když ale chci vyrazit na výlet je problém. On je unavený a řekne že jde jen abych neměla řeči. Já řeknu že na to prdime a jdu buď sama, někdy s ním ale je to výlet s blbou náladou. Když malý brečí, je poladenej a já ho poprosím jestli by ho neprebalil nebo cokoliv občas se naštve. Že by to udělal sám od sebe nehrozí vůbec :D. Chodím jednou týdně na brigádu ať také prispeji a malého hlídá mamka. Dostudovavam školu prezenčně a domácnost řeším já, takže to není že bych se válela. Teď se hodně hádáme že bych chtěla nějaký malý hřiště pro prcka na zahradu (řešíme to už půl roku). Ze začátku se mu nápad moc líbil ale jak přišlo na věc protože je hezký počasí je problém. Včera jsme se pohádali a řekl že ho vlastně akorát peskuju a že furt něco chci. Nějaký vylety, něco doma a tak. Opravdu bych si ráda spoustu věcí udělala sama ať má klid ale momentální stav mi to neumožňuje. Zítra jedu s malým na co nejdéle na chatu ať si odpočine jestli je ze mě nebo tak unavený, ale nevím jestli to pomůže. S malým jsem pořád někde a nezabírá to. Nestalo se to někomu také? Třeba dělám něco špatně a mohla bych pomoct k tomu ať je líp.

A kolik je Vám let, jak dlouho jste spolu byli před 1. těhotenstvím a děti byly plánované? Promiň, že se tak vyptávám…Takhle to podle mě dost často vypadá, když je chlap k těm dětem nějak dotlačen, přemluven a kdyby to záleželo čistě na něm, tak je ještě rozhodně mít nebude. Samozřejmně to nemusí být Váš případ.
Nemyslím si, že je řešení klidit se mu z očí a snažit se dělat si co nejvíce věcí sama. Pochybuju, že si toho bude nějak extra vážit, spíš to vezme tak, jako že to jde i bez něj začne to brát jako samozřejmost a až se narodí druhé, tak Ty se z toho pomineš.
Pokusila bych se sním v klidu a bez emocí a výčitek promluvit o tom, že Tě situace mrzí a trápí, že mu chceš dopřát nějaký čas na přátele a koníčky, ale sama máš právo na totéž, děti jsou Vás obou jsou velmi malé, takže je to prostě náročné a pokud to má Váš vztah ustát je potřeba začít nějak pracovat ne tom, aby se ta péče a čas na rodinu X volno, záliby a přátelé rozložili nějak kompromisně ke spokojenosti Vás obou.
Snadné to asi nebude, ale z toho co píšeš mi nepřipadá, že by to bylo beznadějné. Moc držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
12.4.20 15:18
@Anonymní píše:
To je totiž opravdu poslední třeba dva měsíce. Nevím právě jestli se nechovam i já nějak špatné jak jsem teď těhotná. Před tím říkám nějaké hádky byly, ale teď nás jako pár lidi nepoznávají. Přítel je dost podrážděný, unavený, vyjíždí po mě, ale když jde někam mimo je jak vyměněny.

Jestli se ty chováš jinak ti my neřekneme, ale že on se někam jinam těší mnohem víc, než na vás, je zcela evidentní. Jako nechci ti tady nakládat, když jsi těhotná, ale tohle znám a hádej, co za tím bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 15:19
@Anonymní píše:
Jo, otravujete ho. V duchu s vámi není a sejří ho, když tam musí být fyzicky. Ty dvě děti za sebou - co už, ale situace se ještě zhorší, jen už nebudeš mít sílu to vnímat. Jestli si uděláte okamžitě i třetí, tak už ani nebudeš vědět, kdy byl vlastně naposledy doma a pak už budete oba dva spokojení. Ty ho neuvidíš a tak se nemůžete hádat a on si bude žít jako svobodný, což je jeho cíl.

Třetí nechceme. Dvě deti jsem si přála a i je mít takto u sebe. Nejsem nějak zničená. Ráda s malým trávím čas a i přítel. Jak jsem psala, samotnou mě to překvapuje. Většinou jsem si říkala to samé co vy, když jsem četla podobný příspěvek, ale je to úplně nová situace pro mě, kterou chci řešit. Před tím jsme fungovali řekla bych až výborně. Nějaké hádky, ale jinak jsme stáli za sebou a o malého se starali oba krásně :)

• Citovat
  • Nahlásit
21805
12.4.20 15:22
@Anonymní píše:
Třetí nechceme. Dvě deti jsem si přála a i je mít takto u sebe. Nejsem nějak zničená. Ráda s malým trávím čas a i přítel. Jak jsem psala, samotnou mě to překvapuje. Většinou jsem si říkala to samé co vy, když jsem četla podobný příspěvek, ale je to úplně nová situace pro mě, kterou chci řešit. Před tím jsme fungovali řekla bych až výborně. Nějaké hádky, ale jinak jsme stáli za sebou a o malého se starali oba krásně :)

No, nic proti, ale kdyby s malým tak strašně rád trávil čas, tak to u vás vypadá trochu jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 15:24

@terien
I mě to napadlo, ale jak jsem psala máme společné známé a obvykle přímo i slyším jak se domlouvají že jdou spolu. Spíš jak kdyby nějaká krize, že jsme spolu možná už dlouho a nebavím ho já. On to po nějaké době už je prostě trošku stereotyp. Spíš jsem chtěla vědět co bych mohla udělat, protože teď i kdybych se upravila a udělala nějaký pěkný večer s tím pupkem to není ono.

• Citovat
  • Nahlásit
21805
12.4.20 15:28
@Anonymní píše:
@terien
I mě to napadlo, ale jak jsem psala máme společné známé a obvykle přímo i slyším jak se domlouvají že jdou spolu. Spíš jak kdyby nějaká krize, že jsme spolu možná už dlouho a nebavím ho já. On to po nějaké době už je prostě trošku stereotyp. Spíš jsem chtěla vědět co bych mohla udělat, protože teď i kdybych se upravila a udělala nějaký pěkný večer s tím pupkem to není ono.

Hm, já pak zjistila, že milenku představil a bez problémů ji vodil mezi naše známé… Jestli se chceš něčeho dobrat, tak si asi budete muset promluvit, protože hezkému večeru ani pupek nepřekáží, ale musí chtít obě strany. Podle jeho reakci taky poznáš, odkud vítr fouká, třeba je opravdu jen zpruzený :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
12.4.20 15:29
@terien píše:
No, nic proti, ale kdyby s malým tak strašně rád trávil čas, tak to u vás vypadá trochu jinak
@Anonymní píše:
Třetí nechceme. Dvě deti jsem si přála a i je mít takto u sebe. Nejsem nějak zničená. Ráda s malým trávím čas a i přítel. Jak jsem psala, samotnou mě to překvapuje. Většinou jsem si říkala to samé co vy, když jsem četla podobný příspěvek, ale je to úplně nová situace pro mě, kterou chci řešit. Před tím jsme fungovali řekla bych až výborně. Nějaké hádky, ale jinak jsme stáli za sebou a o malého se starali oba krásně :)

Ty sis přála dvě děti s malým věkovým rozdílem…a přítel si to přál stejně jako Ty :palec:?
Ale nechci na Tebe být zlá a teď už je to stejně jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
12.4.20 15:32
@prokr píše:
Ty sis přála dvě děti s malým věkovým rozdílem…a přítel si to přál stejně jako Ty :palec:?
Ale nechci na Tebe být zlá a teď už je to stejně jedno

promiň ten zdvižený palec to jsem se ucvakla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat