Změna čípku na začátku těhostenství

29.11.19 09:06

Změna čípku na začátku těhostenství

Hezký den, holky :-)

chci se zeptat na zkušenosti. Nějakou dobu se snažíme o miminko, před pár měsíci jsem začala i více pozorovat děložní čípek. Vždy dva, tři dny před ms změkl, byl jakoby níž a otevřený. Včera to bylo dva dny do ms, těst negativní (ale je brzo, vím), nicméně od včera večera se mi jakoby zatáhl a ztvrdl, hmatný je, ale užší a tvrdší, předchozí měsíce to bylo tak, jak jsem popsala výše.
Myslíte, že by to mohlo znamenat, že se konečně něco děje?
Vím, že to rozsekne až MS, ale jsem moc zvědavá, proto děkuji za pochopení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1019
29.11.19 09:09

Zaměř se na něco jiného než je těhotenství protože evidentně už ti to leze na mozek :think: :think: Test si udělej tak za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.11.19 09:11

Tak záleží, těhotná být můžete, ale nemusíte. Ono to taky může znamenat, že ovulace byla později a MS dojde později. Tělo nemusí každý cyklus být pořád stejné. Je to jako s prsy - někoho nikdy nebolí před MS, pak najednou jeden cyklus bolí, v dobré víře, že to je těhotenství, a ono prd… (já to tak měla u jednoho cyklu, ale byl tam nějaký hormolání dysbalanc). Stejně tak to může být i s čípkem. Jistotu budete mít s testem. Jinak já si čípek před MS nikdy nepohmatávala, já měřila bazální teplotu a v den, kdy mi klesla, vždy přišla do pár hodin MS - toto mi fungovalo 100% líp než jakékoliv jiné příznaky na těle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 09:14
@epsice píše:
Zaměř se na něco jiného než je těhotenství protože evidentně už ti to leze na mozek :think: :think: Test si udělej tak za týden.

Proč by mi to mělo, panebože, lézt na mozek? Dávno jsem přestala měřit bt a vše okolo, ale když se dole myju, tak si všímám :roll: a jestli jde o test, tak proto, že mi tam už nějakou dobu leží a bylo mi blbě :roll: to je zase komentář o něčem, o čem vím prd :D Jsem zaměstnaná dostatečně na to, abych myslela na vše, jen ne na pokus početí, ale s blížící ms si člověk změn holt všimne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 09:15
@PETRAKIM píše:
Tak záleží, těhotná být můžete, ale nemusíte. Ono to taky může znamenat, že ovulace byla později a MS dojde později. Tělo nemusí každý cyklus být pořád stejné. Je to jako s prsy - někoho nikdy nebolí před MS, pak najednou jeden cyklus bolí, v dobré víře, že to je těhotenství, a ono prd… (já to tak měla u jednoho cyklu, ale byl tam nějaký hormolání dysbalanc). Stejně tak to může být i s čípkem. Jistotu budete mít s testem. Jinak já si čípek před MS nikdy nepohmatávala, já měřila bazální teplotu a v den, kdy mi klesla, vždy přišla do pár hodin MS - toto mi fungovalo 100% líp než jakékoliv jiné příznaky na těle.

No já právě měřit BT, hlídat ovulaci atd už nechci, to jsem přestala dávno a zaměřila se na jiné věci. Jen čípek při mytí vždy zaznamenám, tak si člověk časem všimne, jak to má, zvlášť když se to pravidelně opakuje :) děkuji za komentář k věci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
29.11.19 09:25

Já se tedy myji pečlivě, ale že bych si pořád strkala prsty dovnitř, abych zjistila v jakým stavu se nachází čípek, mi taky přijde na hlavu a ano, bude lepší se tak nepozorovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10856
29.11.19 09:34

@BaruTeri ty si myješ čípek? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 09:35
@stinga píše:
@BaruTeri ty si myješ čípek? :zed:

Mívám sklony k výtokům, takže dělám důkladné výplachy. Pane bože ženské, co Vám je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 09:36
@lucije28 píše:
Já se tedy myji pečlivě, ale že bych si pořád strkala prsty dovnitř, abych zjistila v jakým stavu se nachází čípek, mi taky přijde na hlavu a ano, bude lepší se tak nepozorovat :mrgreen:

Jak jsem řekla již výše. Kdyby každý věnoval energii něčemu jinému, než tomu, k čemu nemám co říct… ach jo. Díky všem. Vidím, že slušný dotaz dnes nemá žádnou váhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10856
29.11.19 09:41
@BaruTeri píše:
Mívám sklony k výtokům, takže dělám důkladné výplachy. Pane bože ženské, co Vám je?

a to ti doporučili na gynekologii? a výplach se nedělá rukou :zed:
naše gynekoložka právě naopak doporučuje si tam nešátrat a zbytečně nezasahovat, omývat pouze zvenčí a pokud možno pouze horkou vodou bez jakékoli chemie :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 09:45

@stinga Žádnou chemii nepoužívám, jen vodu :roll: a ano, myju se i uvnitř v době, kdy předpokládám, že budu mít s partnerem styk, je mi nepříjemná představa, že by se část výtoka přenesla na něj, nicméně myslím, že je to čistě má věc a nikdo se na názor neptal.
Takže díky za nepříjemné nevyžádané rady a přeji příjemný zbytek dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10856
29.11.19 09:51

@BaruTeri no sice to nechceš slyšet, ale pak se nediv, že máš výtoky, když si vymýváš přirozenou ochrannou mikroflóru - někdy méně je více

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.11.19 09:56

@BaruTeri No já BT taky už neměřím (ale dříve jsem měřila). Jak jsem psala, přišla mi mnohem průkaznější než jiné změny na těle - tedy pro konec cyklu, pro potvrzení ovulace jsem musela kombinovat s testy ovulačními a zkoumáním hlenu, čípek mi moc průkazný nepřišel, protože se mi pořád měnil jak pozicí, tak délkou, defacto celý cyklus, jen před MS jsem ho už nezkoumala, protože jsem čekala vždy na vývoj teploty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 10:06
@stinga píše:
@BaruTeri no sice to nechceš slyšet, ale pak se nediv, že máš výtoky, když si vymýváš přirozenou ochrannou mikroflóru - někdy méně je více
:zed: :zed: :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 10:07
@PETRAKIM píše:
@BaruTeri No já BT taky už neměřím (ale dříve jsem měřila). Jak jsem psala, přišla mi mnohem průkaznější než jiné změny na těle - tedy pro konec cyklu, pro potvrzení ovulace jsem musela kombinovat s testy ovulačními a zkoumáním hlenu, čípek mi moc průkazný nepřišel, protože se mi pořád měnil jak pozicí, tak délkou, defacto celý cyklus, jen před MS jsem ho už nezkoumala, protože jsem čekala vždy na vývoj teploty.

Děkuji za postřeh :-)
Dám tomu čas a uvidím, co přijde, buď a nebo :kytka: ale děkuji za čas :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama