Reklama

Změna dálniční známky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendula1311
Stálice 61 příspěvků 08.02.17 15:50
Změna dálniční znamky

Máme koupenou dálniční známku v lednu na rok máme ji už nalepenou, ale budeme si kupovat nové auto a možná i novou SPZ…A bude ještě nálepka lepit kdyby jsme měli stejnou SPZ?:)…Dá se to někde ověřit a udělat novou aniž bychom platili dalších dost peněz na rok a aby nám tato propadla?.dekuji:)*

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29345 příspěvků 08.02.17 15:52

Když budete mít stejnou spz tak platit bude, odlepit a přilepit znova jde, ale záleží jakým zpusobem jste ji nalepili..
pokud bude jiná spz tak platit nebude..přepisování szp na nálepce je nezákonné a snad ani nejde..

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 08.02.17 15:57

Dálniční známka lepit bude. Otázkou ovšem je, jestli ji dokážete sundat neporušenou. Navíc na známce má být napsána RZ. Známka je ovšem z hlediska legislativy nepřenosná. Nerozumím tomu kupování nové RZ… V případě „poškození“ známky byla možnost na poště zažádat o výměnu.
Pokud byste na stejném vozidle pouze změnili RZ, pak pak známka s původní RZ bude platná.

pelikan21
Generální žvanilka 20384 příspěvků 08.02.17 16:05

@Vendula1311 na poste Vam vydaji jinou, pokud reknete, ze je poskozena a chcete stejnou SPZ. Musite mit s sebou nejake doklady navic (myslim, ze TP apod.), ale to by chtelo zjistit primo na poste, jak to je, protoze manzel tam byl, novou dostal za poplatek asi 50Kc, ale uz nevim, co vsechno k tomu potreboval ;)

Ale prelepit jde, zkuste odlepit fenem ;) Ja jsem ji i jemne odtahla ;)

histep
Závislačka 3072 příspěvků 08.02.17 16:33

Ono lze mít na novém autě starou SPZ? Jak myslíš to „možná i novou SPZ“?

frame
Kecalka 361 příspěvků 08.02.17 16:40

Sundat mozna pujde, ale musi se opatrne, jak jsem ji sundavala posledne, tak se roztrhla na kousky, ale zkoncila ji platnost, takze v pohode, zkusila bych to mozna tim fenem. SPZ na znamce se prepisovat nesmi, tak pokud budete chtit jinou, tak asi budete muset koupit novou.

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 08.02.17 16:53

Jestli teď máte auto A se známkou 2017 a „podepsanou“ RZ XX, tak tu známku legálně na auto B s RZ YY dát nemůžete.
Můžete ji mít na stejném autě i po výměně RZ. Můžete si poškozenou známku nechat vyměnit- potřebujete ale tu původní známku a jsou nějaké podmínky na velikost a identifikovatelnost (podobně jako u bankovek).
Jestli jen prodáváte staré auto, kde máte novou známku, tak asi smolík.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 08.02.17 17:03

Za moji patnáctiletou řidičskou kariéru se mi nestalo že mi fízlové kontrolovali SPZ na dálniční známce. Jde to odlepit fénem, ale musí se opatrně, SPZ bych neřešila, ale jestli na tom trváš tak pokud to je propiskou jde to smazat lihem, normálně namočíš vatovou tyčinku na čištění uší a smažeš to, ale zase opatrně abys jen nerozmazala barvu. Je to trochu pracný, ale za ty peníze se to vyplatí. Mmch v bazarech jsou všechny auta bez známky, kam myslíte že ty bazary dávají ty známky? No kam, mají je na autech všichni zaměstnanci a jejich rodiny a kamarádi.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 08.02.17 17:07

Ještě nikdy se mi nepodařilo odlepit dálniční známku tak aby zůstala neporušená :nevim: Ale pokud se ti to povede, určitě bude dál lepit. Nicméně pokud budete mít jinou SPZ (s čímž i počítám), obávám se, že máte smůlu :?

Heivka
Závislačka 2955 příspěvků 08.02.17 17:20

Kolega v práci měnil auto v polovině roku, zašel na poštu, odevzdal kontrolní ústřižek, myslím, že musel dát i sloupanou starou známku a za poplatek do 100kč mu vydali novou. Stejně se postupuje když se vám třeba rozbije čelní sklo a známka se poškodí. Je to asi dva roky. Zajděte na poštu a zeptejte se.
Jinak mě policajti jednou na dálnici známku kontrolovali, ne tu na skle, ale RZ na kontrolním ústřižku, měli na to nějakou akci. Dostala jsem za to reflexní náramek. :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama