Změna data porodu při 2.screeningu, miminko je o týden menší

203
3.8.21 14:38

Změna data porodu při 2.screeningu, miminko je o týden menší

Ahoj,
Změnil se vám po 2.screeningu termin porodu třeba až o týden?
Mně dnes vyšlo, že je miminko o týden menší a termín se posunul o týden. Jsem z toho trochu nervózní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
246
3.8.21 14:42

Z různých zdrojů-respektive od ruzných gynekologů jsem slyšela, že je hrubá chyba měnit datum porodu po 1.screeningu. Mně se velikost dítěte v průběhu těhotenství různě měnila o 1-2 týdny, ale termín zůstává stejný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
3.8.21 14:46

Ne, po 1 screaningu s termínem nikdo nehybal. Ale můžu ti říct, že švagrová rodila o měsíc dřív a mela úplně stejně velký dite jako já co jsem rodila 5 dní po termínu, takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
3.8.21 14:46
@anetan007 píše:
Ahoj,
Mně dnes vyšlo, že je miminko o týden menší a termín se posunul o týden. Jsem z toho trochu nervózní.

Termin se posouvat nema a ma se nechat dle utz ve 12.-13.tt. Je nejpresnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
3.8.21 14:47

Tak podle tohohle bych decka měla předčasne narozeny. Doktor se má řídit termínem z prvního screeningu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
3.8.21 14:48

Při 1. screeningu jsem měla datum porodu 31.7 po druhém pak 3.8., ale stejně všude vychází z toho prvního termínu. Malá byla taky celou dobu menší těšila jsem se, že budu mít konečně menší miminko. A včera při měření odhad 3800. Vůbec se tím nestresuj, že je menší ona to dožene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
3.8.21 14:48

Ne řekl že bude 4.8. A tak to je a zítra rodim. 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
3.8.21 14:53

Ne nejpřesnější je to na 1. screeningu, pak už se s tím hýbat nemá. Ale ono týden sem, týden tam nic neznamena. Když to vezmu podle sebe, staršího sem rodila ve 41tt a měl sotva o pár gramů víc než mladší, narozený ve 37tt. Každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
3.8.21 14:57
@JancaS84 píše:
Ne, po 1 screaningu s termínem nikdo nehybal. Ale můžu ti říct, že švagrová rodila o měsíc dřív a mela úplně stejně velký dite jako já co jsem rodila 5 dní po termínu, takže asi tak.

Fakt jo :D ale vždyť ten poslední měsíc to malé nejvíc přibírá, ne? Jak by bylo velké když by rodila v termínu?? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18535
3.8.21 15:19

Po prvním screeningu už se s termínem hýbat nemá…každé dítě roste svým tempem a pak už je to vždycky + -…vždyť se nerodi všechny děti 40+0 a 3500g :roll: řídila bych se původním termínem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
3.8.21 15:41
@Krista 1 píše:
Fakt jo :D ale vždyť ten poslední měsíc to malé nejvíc přibírá, ne? Jak by bylo velké když by rodila v termínu?? :D

To nevím, asi hodně malá. Neměla ani 3 kg a to byla 40+5 A druhý syn byl 41+2 a měl váhu úplně akorát 3330g. Teď čekáme 3 holku tak jsem zvědavá. A to ma manžel skoro 2 metry, ale je hubenour a já jsem jako dítě byla taky strašně drobná, bohužel mi to nezůstalo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
3.8.21 15:41

Taky mi s termínem nikdo nehýbal..dle MS to bylo 17.8. dle UTZ v 10+0 taky a na 1.i 2. Screeningu už pak jen psali jestli ten ci onen rozměr odpovídá danému týdnů dle data MS a utz v 10+0 většinou to bylo plus minus den… To že je mimčo menší nemusí nic znamenat, ne každé roste podle tabulky a ne vždy to přesně změři treba když se víc hybe…stačí aby o milimetr ujela ruka a už je to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
3.8.21 15:44
@anetan007 píše:
Ahoj,

A dr. terminprepsal, nebo ti rekl, ze je o tyden mensi a muzes rodit dyl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
3.8.21 15:45

Je to úplně buřt. Protože za předčasně narozené děti se považují ty, co se narodily před 37.týdnem, normální dítě v termínu je do 42. týdne. Tj. 38.-42. je v termínu. Rychlost růstu se v břiše mění, řešit každou prohlídku obvody všeho je nesmysl a nic nevypovídá - pouze pokud by extrémně pomalu nebo extrémně rychle rostla hlavička. Jestli má pár dní větší hlavu nebo pupek - nebo menší - tím bych se vůbec nezatěžovala. Termín porodu je pouze orientační.

Příspěvek upraven 04.08.21 v 15:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
3.8.21 15:53

Napřed mi termín posunuli o 3 dny dřív, pak ho po dvou měsících zase vrátili zpátky na původní. Je to jen orientační a vše může být ještě 10× jinak, navíc týden nehraje žádnou zásadní roli, původní termín je podle „tabulkový ovulace“ dle termínu ms a pak se to jen poupraví podle skutečný velikosti plodu tzn: mihla jsi klidně mít ovulaci o ten týden později… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat