Změna délky rodičáku - lze posunout o 2 měsíce?

474
11.7.13 15:15

Změna délky rodičáku posun o 2 měsíce

Ahoj holky, prosím o radu, kdo má zkušenost. Mám teď rodičák do 3 let mojí princezny tj. do 06/2015 a pak bych měla nastoupit do práce. Ale chtěla bych si protáhnout na prázdniny, protože bych neměla hlídání pro děti. Vím, že to jde měnit 1× za čtvrt roku, teď mám 7000 Kč/měsíců. Co myslíte, že bude výhodnější, změnit to už teď nebo to nechat až na poslední rok? A co v práci, jak to mám ohlásit oficiálně, aby mě pak nevyšoupli? Děkuji za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
11.7.13 15:19

Hlavně se budeš muset v práci domluvit, jeslti ti dají neplacený volno. oni ti ho dát nemusí, můžou tě vyhodit. a prodloužit, to je lepší teď, budeš mít celou dobu víc, nechat to na poslední rok, tak máš pak citelně míň. aLE VE FINÁLE JE TO JEDNO, DOSTANEŠ STEJNÝCH 220000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
11.7.13 15:23

Aha to mi musí dát neplacené volno? V práci je tedy na pevno dané, že budu doma 3 roky nebo 4 roky nic mezi? U nás ve firme je to naprd, tak se chci radči sychrovat, aby mě nevyšoupli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7293
11.7.13 15:27

@papopy V práci ti ze zákona drží místo do třech let dítěte, první den po narozeninách musíš nastoupit. To že jsou zrovna prádzniny nikoho nezajímá. Můžeš se domluvit na tom neplaceném volnu, ale to ti nemusí vůbec povolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
11.7.13 15:35

@papopy v práci mají povinnost ti držet jen 3 roky. 4. roky se může brát RP, ale to využívají především maminky, kterýum neběží smlouva. zaměstnané maminky jen se souhlasem zaměstnavatele. pokud je ale v pohodě, tak ti to snad dovolí, když mu to řekneš včas :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
11.7.13 16:14
@papopy píše:
Aha to mi musí dát neplacené volno? V práci je tedy na pevno dané, že budu doma 3 roky nebo 4 roky nic mezi? U nás ve firme je to naprd, tak se chci radči sychrovat, aby mě nevyšoupli

Ne, v práci je dané, že můžeš být doma maximálně do 3 let věku dítka… cokoliv nad je na dohodě. A jakákoliv změna rodičáku na to nemá sebemenší vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
11.7.13 16:20

Aha holky díky, to jsem nějak úplně zapomněla :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10762
11.7.13 16:44

@papopy

jediné co řeš, je dohoda se zaměstnavatelem, popros je jestli ti vyjdou vstříc a protáhnout, o měsíc, dva, tři či více.

rodičovský příspěvek být tebou neměním vůbec. k čemu by to bylo? vhodné je to pouze pro lidi, kteří neudržej korunu a potřebují, aby nad nimi držela bič sociálka :nevim:
pokudbudeš pečovat o dítě i po dobrání rodičáku, musí o tom jen vědět pojšitovna, aby věděli, že jim nedlužíš na pojistném, ale že ho za tebe platí stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
11.7.13 21:04

Děkuju, zkusím se s nima domluvit :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
24.10.13 17:13

Ahojky mám prosbu…beru rodičák na dva roky tich 11500 a chtěla bych to změnit na 7500 aby se mi to protáhlo. mateřská mi končila v polovině července…:-)nevíte jak na to??kde si žádat a jestli to půjde nebo až za čtvrt roku??děkujuu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama