Změna dodavatele plynu od RWE k E.ON

7
15.7.13 09:19

Změna dodavatele plynu od RWE k E.ON

Zdravím, chtěli by sme přejít od RWE k EONU. Jelikož RWE nám prostě nevyhovuje. Jenomže nemáme stím žádne skušenosti, když se zeptám nějakých kamarádů tak většina jich tvrdí že je to blbost ať tam nechodíme.. :zed: tak se to dozvím snad alespoň tady.. ;) máte stím někdo skušenosti.? :) :)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2325
15.7.13 09:37

@xjanulex: amy prechazeli k eonu. Ted cekame na vyuctovani. NEbyl v tom zadny problem vse vyridila pracovnice z eonu. Jestli chcete vic info tak je nejlepsi si zavolat na infolinku do eonu a tam uz vam poradi a pripadne vse vyridi.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
15233
15.7.13 09:51
@xjanulex píše:
Zdravím, chtěli by sme přejít od RWE k EONU. Jelikož RWE nám prostě nevyhovuje. Jenomže nemáme stím žádne skušenosti, když se zeptám nějakých kamarádů tak většina jich tvrdí že je to blbost ať tam nechodíme.. :zed: tak se to dozvím snad alespoň tady.. ;) máte stím někdo skušenosti.? :) :)

K tomu, jestli je to blbost: Blbost to není, pokud víte, co děláte, dá se tím hodně ušetřit. Blbost to tedy není, pokud máte spočítané, že ušetříte, třeba podle nějaké porovnávací kalkulačky. Já používám kalkulačku EnergieJenda, ale je dobře porovnat výsledky podle více porovnávacích kalkulaček. Jednak se porovnávací kalkulačky liší co do množiny zahrnutých dodavatelů a jejich tarifů, jednak si porovnejte výsledky a v případě neshody přepočítejte podle ceníku, abyste věděli, která kalkulačka dává špatný výsledek (třeba kvůli neaktuální ceně). To přepočítání stačí u dodavatelů, kteří přicházejí v úvahu, ovšem, tedy těch nejlevnějších.

Jo, a mnoho kalkulaček chce kraj, přičemž nabízí nové, nenější kraje. Jenže ceny se liší podle distribučních oblastí, které se shodují se starými (komunistickými) kraji. Takže v takovém případě je dobré zadat kraj, ke kterému vaše obec patrřla za komanču (u kalkulačky EnergieJenda se zadává okres).

U tarifů prostudujte obchodní podmínky (protože některé mají sp[eciální a po roce třeba přecházejí v jiný tarif anebo naopak jsou něčím podmíněny, smlouvou na dobu určitou, apod.).

Doporučuji zásadně uzavírat smlouvu na dobu neurčitou a dodavatele, který se dobrovolně přihlásil k dodržování etického kodexu obchodníka s energiemi: http://www.eru.cz/…13-07-15.pdf

No, a po výběru tarifu a prostudování obchodních podmínek kontaktuje nového dodavatele a nechte si od něj poslat návrh smlouvy (s vyznačením plánovaného data plánovaného zahájení dodávek a jím podepsaný). Nedoporučuje se podepisovat smlouvu, která není podepsána dodavatelem anebo na které není vyznačeno plánované datum zahájení dodávek a že jde o smlouvu na dobu neurčitou.

Pokud jde o zahájení dodávek, tak pro případ zdržení s podpisem u Vás se může dodavatel ujednáním, že skutečné zahájení dodávek může být pozdější (pokud to vyžádá proces změny dodavatele, pokud to způsobí odběratel pozdějším doručením podepsané smlouvy apod.)

K tomu datu plánovaného zahájení dodávek: Odvíjí se od data, ke kterému je možno ukončit smluvní vztah se stávajícím dodavatelem, ve vašem případě (pokud máte smlouvu na dobu neurčitou) výpovědní lhůtou, která je 3 měsíce počínaje prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi.

Podepište smlouvu na dobu neurčitou + plnou moc novému dodavateli ke všem krokům, souvisejícím se změnou dodavatele a nový, vámi vybraný dodavatel, udělá vše za vás.

A ještě dodávám, že nejlépe je přejít v době mimo topnou sezónu.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
7
16.7.13 20:52

:) mockrát vám děkují za odpovědi.. ;) smlouvu už máme podepsanou.. ;) :)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat