Změna doktora, CAR? Není brzy?

25
5.1.21 18:47

Změna doktora, CAR? Není brzy?

Ahojky holky,
prosím o radu. Určitě vás mnoho bylo/je v podobné situaci a ráda si přečtu vaše rady a názory.
Věc se má tak, že je to nyní 10 měsíců neúspěšného snažení (i když to slovo nerada používám - zní mi jako nějaké přemáhání a sex na povel - nic proti, je to jen můj pocit).
Můj doktor ve mě vyvolává poslední dobou dost rozporuplné pocity a nevím, zda je to běžný postup z jeho strany? Jsem u něj registrovaná od června (moje Dr. předtím nebyla vůbec spolehlivá) a neudělal mi žádné vyšetření (utz, cytologii), dokud prý nedostane papíry od mé původní doktorky. Ta vzhledem ke své spolehlivosti mu je za půl roku neposlala, o když si je u ní vyžádal. Minulý měsíc řekl, že mi tedy udělá vyšetření, i když nemá mojí dokumentaci. Poslední návštěva proběhla toto pondělí, byla jsem připravená na vyšetření a místo toho koukl do mého menstruačního kalendáře, zjistil, že sajraty co mi napsal si během svátků dělaly co chtěly a řekl mi ať přijdu až po menstruaci, že zvolí jinou variantu.
Podotýkám, že bez všech vyšetření mi předepsal proveru, protože po HA mám od února totální chaos v cyklech. Po provere mi je dost zle (zvracení, točení hlavy, bolesti)… Cyklus si stejně pořád dělá co chce plus mínus týden není problém, minulý měsíc 14 dní špinění apod. Když jsem mu to řekla, tak že se to stává. Nechci být pokusný králík a zkoušet další hormonální masáž bez testů apod.
Když jsem mu řekla, že tu proveru mi původně řekl, že budu brát jen půl roku a teď začínám sedmý měsíc, tak mě div neserval, že co chci když jsem tolik let brala HA.
Jsem fakt už naštvaná, bezmocná… Nechci hormony, po kterých mi je zle. Bez vyšetření, bez hormonálního profilu. Nechci se s ním ani o tom už bavit, protože hned začne jako kdybych si hrála na doktora místo něj.
Přiznám se, že v listopadu mi nějak povolily nervy u něj a začaly mi samy, ani jsem nechtěla, téct slzy, tak jeho reakce byla děsivá. Nečekala jsem chlácholení, nečekala jsem ani že budu brečet, ale při odchodu jsem si připadala, jak děcko, co mu maminka nekoupila čokoládu :,(.
Bojím se, že jinde to bude stejné a tak mě dnes napadla myšlenka CARu… Vezmou mě bez doporučení, teprve po 10 měsících, když mi je 28?
Aspoň bych byla v rukách profesionálů, trochu empatických… A neztrácela čas…
Omlouvám se za výlev, už je toho moc… :oops: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19008
5.1.21 18:56

On ti opravdu nemůže udělat prevenci, když neví, kdy byla poslední, pojišťovna by to neproplatila. To je jediný s čím s ním souhlasím. Ty si najdi jinýho gynekologa, protože tohle je vůl jak z praku..,. Do caru můžeš kdykoliv, doporučení k tomu nepotřebuješ. Koukni na stránky carů v okolí, často tam mají seznam gynekologů se kterými spolupracují. Ti pak mají víc odborných znalostí v léčbě neplodnosti než běžní gynekologové a ty nemusíš s každým prdem do caru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 19:09

@Janli
Aha, to jsem nevěděla, a to i v případě, že si cytologii hradím za 1200? Mají dvě cytologie jednu za 700,– a nějakou lepší za 1200,–, i když jsi přes pojišťovnu…
Oki, mrknu na ty stránky… Jen mě ta myšlenka napadla… Už nedoufam, že by se během dvou měsíců zadařilo a někde jsem četla, že po roce stejně odkazují na CAR… Aspoň, že by člověku udělali všechny komplet vyšetření. Protože já ani nevím, jestli mám hormony, jak mají být a jestli beru to co mám brát… Těch problémů může být tolik a pan doktor asi vsadil na to co je nejčastěji a zařadil mě do škatulky bez krve apod. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 19:21

Klidnejdi do CARu, tam Ti udelaji vsechna potrebna vysetreni jako hormonalni profil, ultrazvuky apod. I cytologii. Ja jsem za cytologii platila asi 500 kc - v CARu mi nabidli nejake spolehlivejsi testy. Aspon budes mit klid, na doktora kasli…

• Citovat
  • Nahlásit
19008
5.1.21 19:41

@Hledík základní cytologii komplet hradí pojišťovna v rámci prevence, takže tě pan doktor ještě bere na hůl… při tisícovce pacientek to má každej rok půl mega do kapsy…a zcela neoprávněně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 19:43

@Janli ani bych se nedivila, při mé smůle 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 19:44
@Anonymní píše:
Klidnejdi do CARu, tam Ti udelaji vsechna potrebna vysetreni jako hormonalni profil, ultrazvuky apod. I cytologii. Ja jsem za cytologii platila asi 500 kc - v CARu mi nabidli nejake spolehlivejsi testy. Aspon budes mit klid, na doktora kasli…

Ok, poohlednu se jaké mám možnosti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat