Změna gynekologa v 1. trimestru

12
3.5.21 09:33

Změna gynekologa v 1.trimestru

Ahoj :) chtěla bych se vas tu zeptat na zkušenosti se změnou gynekologa. U své gynekoložky jsem nebyla moc spokojená, nicméně dokud to bylo vyšetření jednou za rok, tak jsem na tím mavla rukou. Když jsem zjistila, ze jsem těhotná neplánovaně, šla jsem k doktorce na potvrzení. Čekala jsem, ze mi k tomu řekne více informaci, co by člověk měl neměl dělat, čemu se vyvarovat. Cokoliv, co by se hodilo prvorodicce vědět. A protože tam byl ze strany doktorky absolutní nezájem, v podstatě jsem se nedozvedela naprosto nic, rozhodla jsem se změnit doktora. Ale poté co jsem zavolala na objednání k jinému, tak mi bylo oznámeno, ze pokud už me moje současná doktorka zaregistrovala jako těhotnou (což asi udělala), pak by me nový doktor počas prvního trimestru vyšetřoval zadarmo, a proto nechtějí nové pacientky v průběhu prvního trimestru přebírat. Můj dotaz zni, zda jste se některá taky s touto situaci setkaly, popř. zda to šlo nějak vyřešit. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6022
3.5.21 09:36

Ja moc nechápu co si představuješ že ti gyndar řekne? Jakože nemáš jíst černý banány, a opikat spekacky co jsi koupila druhý den? Nejsi na smrt nemocná… Mně teda nikdo nic neřekl co mám a nemám dělat, protože jako nerizikova těhotná můžeš téměř všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
3.5.21 09:40

Mě taky gynekolozka řekla jen kupte si vitamíny a dala mi nějakej papír co mě čeká za vyšetření a nějaký jejich tehotensky balíčky. Jinak jsem se vždycky ptala já, pokud jsem něco chtěla vědět. A pokud nemáš ještě prukazku, tak bych řekla že tě jako těhotnou zaregistrovanou nemá. Ale to je jen moje domenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4804
3.5.21 09:47
@19Aneta93 píše:
Ahoj :) chtěla bych se vas tu zeptat na zkušenosti se změnou gynekologa. U své gynekoložky jsem nebyla moc spokojená, nicméně dokud to bylo vyšetření jednou za rok, tak jsem na tím mavla rukou. Když jsem zjistila, ze jsem těhotná neplánovaně, šla jsem k doktorce na potvrzení. Čekala jsem, ze mi k tomu řekne více informaci, co by člověk měl neměl dělat, čemu se vyvarovat. Cokoliv, co by se hodilo prvorodicce vědět. A protože tam byl ze strany doktorky absolutní nezájem, v podstatě jsem se nedozvedela naprosto nic, rozhodla jsem se změnit doktora. Ale poté co jsem zavolala na objednání k jinému, tak mi bylo oznámeno, ze pokud už me moje současná doktorka zaregistrovala jako těhotnou (což asi udělala), pak by me nový doktor počas prvního trimestru vyšetřoval zadarmo, a proto nechtějí nové pacientky v průběhu prvního trimestru přebírat. Můj dotaz zni, zda jste se některá taky s touto situaci setkaly, popř. zda to šlo nějak vyřešit. Děkuji :)

Byla jsem tehule pred hodne lezy, ale dr.mi rekla, jestli jsem v poradku nebo ne, pak jsem byla ns rizik a chodila do nemocnice..byla jsem tolerantni maminka, pokorna, ale nezapomenu kdyz jsem se trochu otevirala, a nejmenovana, tehdy primarka gyndy me vnitrne vysetrovala, bolelo to fest..kroutila jsem sem a pani dr.jen rekla,…ale maminko jak prezijete porod kdyz jste znicena z tohoto vysetreni..pri samotnem porodu jsem byla otevrena a byla jsem v poho..ale taky dr.nic jineho nezajimalo nez aktual.zdrav.stav a taky jsem nic jineho neocekavala, na ostatni jsou knihy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
3.5.21 09:49

@mackA159

Moje otázka zněla, pokud tu má někdo zkušenost se změnou doktora v prvním trimestru. Pokud nemáte, tak nevím, proč mate potřebu se tu do mě navážet a tento příspěvek komentovat. Podrobný důvody pro změnu doktora je moje záležitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
3.5.21 09:59

Jelikož jsem se stěhovala z jiného města do současného tak ano dr jsem měnila.. Převzala si moji kartu od mého gynekologa a chodím ted k nové gyndarce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
3.5.21 10:25

Ja dr menila z duvodu stehovani. Zadny problem nebyl, normalne si vyzadala kartu a zaregistrovala si me. Dokonce mi stary dr dal jeste zadanku na 1. screening a k nove dr jsem sla az po nem. Uplne v pohode. Ted chodim od 1. screeningu do rizikove poradny v porodnici, kde budu rodit, ke sve dr momentalne nechodim, sestricka si zapsala, ze me predavaji do porodnice v tomto tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76234
3.5.21 10:31
@19Aneta93 píše:
@mackA159Moje otázka zněla, pokud tu má někdo zkušenost se změnou doktora v prvním trimestru. Pokud nemáte, tak nevím, proč mate potřebu se tu do mě navážet a tento příspěvek komentovat. Podrobný důvody pro změnu doktora je moje záležitost.

No, koukám, že on ten problém nebude jen na straně doktora… ale bacha na to, tenhle problém fakt změnou doktora nevyřešíš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4320
3.5.21 10:33

Já si myslím, že máš právo dr. změnit kdykoliv a tak bych to tak udělala… já jsem taky měnila dr. a úplně v pohodě… to bude nějaká blbost… zkus jinde… ale pokud si myslíš, ze jinde dostaneš více info co a jak v těhotenství, tak nedostaneš, tak ať nejsi zklamaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
3.5.21 10:33

@19Aneta93 já jsem měnila při prvním těhotenství.

S dr jsme si proste nesedly. Nebudu raději řešit proč. :mrgreen:

Ale normálně jsem šla za dr, kam jsem chtěla a ona si vyžádala kartu. Tenkrát to byla sranda, protože mě původní nechtěla pustit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28586
3.5.21 10:34

Dcera měnila, měla potvrzené těhotenství, ale ještě neměla průkazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76234
3.5.21 10:35

@Anik6 No, úplně kdykoliv taky ne, jde to jednou za 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4320
3.5.21 10:38

@j.a.n.i1 tak předpokládám, ze když chodila jen na roční prohlídky a teď je těhotná, tak v posledních 3m dr. neměnila… to, že může měnit každé 3m vím, ale v této situaci mi to nepřišlo důležité zdurazňovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
3.5.21 10:48

@j.a.n.i1

Já jsem se přeci jen slušně zeptala na otázku. Proč paní začala hned zprudka netuším (pokud tento příspěvek byl myšlen tak, ze já mám byt ten problem). Dalo by se odpovědět určitě slušněji než formou ‘co teda jako čekám’, pokud jak chápu, toto forum má být o pomoci jedné druhé :) pokud by se tu každá žena měla potýkat pouze s takovýmto druhem odpovědi, tak by sem asi za chvíli žádná o radu nebo pomoc nepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
3.5.21 10:54

@HandulkaK

Dekuji za odpověď :) já s doktorkou nemám žádný konflikt, to vůbec ne. Jen jsem v důsledku několika stěhování měnila gynekolozku už několikrát, a tak muzu porovnat. A pokud teď mám doktora navštěvovat častěji, tak bych chtěla chodit k někomu, kde se budu cítit v pohodě a někoho, kdo mi ochotně zodpoví všechny otázky a ne je zodpovidat na půl pusy nad psaním textovky… někdy jsou dotazy náročnější, než jen jaké potraviny nejíst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat