Změna již zapsaného jména na matrice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barbraaa
Stálice 53 příspěvků 19.04.19 22:00
Změna již zapsaného jména na matrice

Hezký večer, prosím o radu :)
Nedávno jsme byli s partnerem na matrice zařídit přiznání otcovství a domluvu na jménu.
No jenže… jsme si dívčí jméno rozmysleli… Je to ještě možné změnit? Musíme jít na matriku opět oba abychom to změnily? Během zápisu matrikářka říkala, že už to pak nejde zmenit, ale co jsem četla tak to někdo dokonce mění pak i v porodnici na poslední chvíli.
nemáte někdo zkušenost? Moc děkuju
Bara :srdce:

Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 19.04.19 22:06

My pred porodem hlasili akorat prijmeni, nikoliv jmena, to jsem davala matrikarce papir az asi dva dny po porodu v porodnici

stinga
Kelišová 6402 příspěvků 2 inzeráty 19.04.19 22:22

@Barbraaa určitě to změnit jde, buď napíšete jiné jméno v porodnici, nebo jestli máte ještě čas zajít oba na matriku

Jahudka82
Závislačka 2769 příspěvků 5 inzerátů 19.04.19 22:32

@hapolda Presne tak, na matrice jde hlavne o prijmeni, pokud ho ma mit dite po otci. Potom prijde matrikarka do porodnice a na zaklade ji nahlaseneho jmena a prijmeni se vystavuje RL - takze i kdybyste se treba mezitim rozesli, jde nahlasit i jine prijmeni, pokud bys chtěla, aby se dite jmenovalo po tobe. Což je asi lepsi tak jako tak, vždyť většinu veci, týkajících se ditete - prohlidky u dr., nasledne skolka, skola budes resit spis ty a budou vas volat jmenem ditete tj jeho otce a ty se budes představovat svým a muset hlasit, či ze to jsi maminka, no pakarna - vlastní zkušenost, ale my treba u 2.uz byli i : :;svoji, ale jak se v Prohlášení o jménu ditete uvadi kluk i holka, tak holka byla jasná a kluka jsme nejak nedovymysleli, takze to jsem ani nevyplnovala. A nikomu to nikde nevadilo:)

Russet
Neúnavná pisatelka 15905 příspěvků 19.04.19 22:50
@Barbraaa píše:
Hezký večer, prosím o radu :)
Nedávno jsme byli s partnerem na matrice zařídit přiznání otcovství a domluvu na jménu.
No jenže… jsme si dívčí jméno rozmysleli… Je to ještě možné změnit? Musíme jít na matriku opět oba abychom to změnily? Během zápisu matrikářka říkala, že už to pak nejde zmenit, ale co jsem četla tak to někdo dokonce mění pak i v porodnici na poslední chvíli.
nemáte někdo zkušenost? Moc děkuju
Bara :srdce:

Na matrice před narozením dítěte jsem jména neuváděla. Jen příjmení. Do porodopisu jsem jména nahlásila, ale i tak se při porodu ptali, jestli to jméno chceme. Teda já spala po akutním císaři, partner to rozhodoval.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 19.04.19 22:54

@Jahudka82 Příjmení by ale změnit mohla jen s jeho souhlasem, když už podepsali papír že se na něm dohodli ne? :think:
Jinak s tím jménem musím říct, že jsme dceři vybrali jméno které se nám moc líbilo a porodu mi k ní najednou vůbec nesedělo. :D Dokonce jsem přemýšlela, že si s chlapem promluvím abysme ho změnili a teď si neumím představit, že by se jmenovala jinak. Taky jsme si dívčím jménem nebyli pořád jistí.

Kajak18
Kecalka 415 příspěvků 20.04.19 07:10

Jméno můžeš změnit i u narozeného dítěte a to do jeho půl roku. Není tedy důvod, proč bys v porodnici musela nechat jméno, které se zadalo na matrice.

Jahudka82
Závislačka 2769 příspěvků 5 inzerátů 20.04.19 23:11

@Serpentini To asi jo, no, ale jmeno hlasene na matrice spolu s prijmenim uz zavazne neni. My u prvního jmena vyplnili pro kluka i holku, 100% jiste to nebylo, nechtel se lump ukazat:) U 2.uz jsem mela holcicku potvrzenou najisto, ale muz chtel prekvapko, takze jsem delala ze nevim, ale pracovni jmeno Adéla podle filmove masozrave kytky ji uz zustalo:) Nekdy me taky napadne, ze by mi k ni slo neco jineho, ale uz mi jmena, co se mi líbily, nesedí k prijmeni, pro holčičku si tatka Adelku moc pral a na jinem jmenu jsme se nesesli. A jak jsem to pouzivala už v těhotenství, tak jsem si na Adelu zvykla :) U 1.bylo jasne, ze kluk bude Adam, do kolonky pro holku jsme, z nouze i srandy, napsali Evu:)

Váš příspěvek
Reklama