Změna jména, co na to lidi?

Anonymní
24.7.21 13:16

Změna jména co na to lidi?

Ahoj, moje jméno se mi už od dětství vůbec nelíbilo, zažila jsem kvůli tomu i menší šikanu. Tenkrát to bylo neobvyklé jméno :lol:. Ráda bych si jméno změnila, nejde o žádnou šílenost a není ani typické české. Tátovi se jméno dost líbí, ale máma je proti tomu. Mám strach že mi lidí budou spíš říkat mým jménem, než tím novým. Je tu někdo kdo si změnil jméno? Jaké jsou vaše zkušenosti? Zvyklí si lidí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32623
24.7.21 13:23
@Anonymní píše:
Ahoj, moje jméno se mi už od dětství vůbec nelíbilo, zažila jsem kvůli tomu i menší šikanu. Tenkrát to bylo neobvyklé jméno :lol:. Ráda bych si jméno změnila, nejde o žádnou šílenost a není ani typické české. Tátovi se jméno dost líbí, ale máma je proti tomu. Mám strach že mi lidí budou spíš říkat mým jménem, než tím novým. Je tu někdo kdo si změnil jméno? Jaké jsou vaše zkušenosti? Zvyklí si lidí?

To je to jmeno tak strašné? Ja mam problém i u zenskych po svatbě si nove jméno zapamatovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 13:25

@vokishka Pro mě to je hodně štrašne. A přitom jde o dost populární jméno :D.

• Citovat
  • Nahlásit
54
24.7.21 13:31

Já si změnil jméno. Na matrice to šlo rychle. Pokud se odstěhuješ tak po tom nikdo pátrat nebude a budou ti říkat normálně novým jménem. Ale na úřadech poznají snadno, že sis změnila jméno hlavně ve špitále to docela řeší což mě nebylo vůbec příjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
24.7.21 13:57

Tak lidi co tě znají „od školky“ se budou přeučovat hůř no. Mají tě zažitou jako A a najednou budeš B.

Teď na mě vykoukla kamarádka z VŠ na fb. A já koukám co je to za ženskou, že to jméno neznám. Zkoukla sem fotky a došlo mi, že se vdala, tak proto mi to jméno nic neříká…

Nejsnazší máš, nechat si říkat novým jménem a když se ujme přejmenovat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
24.7.21 13:58

A jaké to je jmeno že ho musíš měnit? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
24.7.21 14:02

To jméno by mě dost zajímalo :lol: ale počítej s tim, že lidi co tě znají dlouho ti budou říkat po staru, ne schválně, ono to nejde jen tak přeprogramovat :nevim:
Mam kamarádku která je už několik let kamarád a pořád mi nejde přes pusu jak jméno, tak oslovení a to je ta změna i viditelná, jen u jména bych s tim měla asi ještě větší problém :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22459
24.7.21 14:03

Nebylo by spíš jednodušší si vymyslet přezdívku? Ta se často ujme tak rychle, že většina lidí zapomene na původní jméno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
24.7.21 14:08

Mám příbuzného co jsi změnil křestní jméno. U starší generace má úplně smůlu, tam mu porad říkají jeho původním a ani se nesnaží a u mladší je občas snaha, ale většinou mu stejně řekneme jeho původním. Předpokládám ze v okruhu jeho známých, které vida často, to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19054
24.7.21 14:10
@Anonymní píše:
@vokishka Pro mě to je hodně štrašne. A přitom jde o dost populární jméno :D.

Pokud ti tvé jméno nedělá dobře, tak si ho změň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 14:20

@Misasisi Eliška. Mě se to jméno vůbec nelíbí, přátelé mi říkají Eli, ale ani to mi není moc příjemné. Když mi někdo řekne normálně celým jménem, připadám si jako malá holka. A ani se mi moc nehodí k příjmení.

• Citovat
  • Nahlásit
14804
24.7.21 14:26
@Anonymní píše:
@Misasisi Eliška. Mě se to jméno vůbec nelíbí, přátelé mi říkají Eli, ale ani to mi není moc příjemné. Když mi někdo řekne normálně celým jménem, připadám si jako malá holka. A ani se mi moc nehodí k příjmení.

A nemas spis problem sama se sebou nez se jmenem…? To zustane stejne i po zmene jmena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21335
24.7.21 14:27
@Anonymní píše:

a na co to chceš změnit? mě se Eliška líbí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 14:28

@Lucie_Sx Ne to opravdu nemám

• Citovat
  • Nahlásit
2642
24.7.21 14:28
@Anonymní píše:

Vždyť Eliška je krásne jméno co bláznis. na jaké jméno by ses nechala změnit.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat