Změna jména z Emmy na Zoju

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emista
Nováček 1 příspěvek 10.12.18 23:35
Změna jména z Emmy na Zoju

Dobrý den, jmenuji se Emma a svoje jméno už odmala nesnáším. Dostala jsem ho proto, že jsem se mým rodičům narodila když pracovali v Kanadě,,Jako památku”. Chtěla bych se tedy přejmenovat na jméno Zoja, protože se mi to jméno líbí a také se tak jmenovala sestra mojí babičky kterou obdivuji. Ale mám problém, protože mamka je na to jméno hrdá a o nějaké změně nechce ani slyšet. Co byste dělaly vy? A co si vůbec myslíte o jménu Zoja?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 17038 příspěvků 10.12.18 23:44

mě se tedy Ema líbí víc než Zoja, i když můj favorit to taky není. Kolik ti je roků? Pokud jsi plnoletá, můžeš si jméno nechat změnit bez ohledu na názor rodičů. Tvé potřeby chápu, ale rozumím i smutku a lítosti tvé mámy. Protože většina rodičů jméno vybírá pečlivě a s láskou. Zvaž to :kytka:

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 10.12.18 23:44

Pokud ti je vic nez 18 a oprabdu to jmeno nesnasis, tak to zkus mati vysvetlit, ale jeji nazor na tu zmenu asi nebude mit vliv… :think:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 10.12.18 23:50
@Emista píše:
Dobrý den, jmenuji se Emma a svoje jméno už odmala nesnáším. Dostala jsem ho proto, že jsem se mým rodičům narodila když pracovali v Kanadě,,Jako památku”. Chtěla bych se tedy přejmenovat na jméno Zoja, protože se mi to jméno líbí a také se tak jmenovala sestra mojí babičky kterou obdivuji. Ale mám problém, protože mamka je na to jméno hrdá a o nějaké změně nechce ani slyšet. Co byste dělaly vy? A co si vůbec myslíte o jménu Zoja

No, zvláštní jméno Zoja. Já tedy se mamince nedivím, že se jí změna nelíbí, přece jen ti jméno vybírala s láskou. I když Emma je dneska hodně častý. Já ho měla taky původně v plánu pro dceru, ale neprošlo. A kdybys měla dvě jména Emma Zoja? I když to zní trochu krkolomně a taky záleží na příjmení. Rodiče by ti říkali prvním jménem, přátelé druhým :nevim: S tím by mohla maminka souhlasit, ne?

Ou
Kelišová 5879 příspěvků 10.12.18 23:59

A nestačilo by si to přidat jako druhé jméno - pak to budeš mít v dokladech a domluvit se s okolím, že ti tak budou říkat?

https://www.mvcr.cz/…o-jmena.aspx

Jinak pokud ti není osmnáct, tak to půjde těžko. Na druhou stranu, pokud v tuhle chvíli dospíváš, tak je dost pravděpodobné že v příštích letech se ti podaří najít někde nějaké základní sebepřijetí a zjistíš, že jsi prima i jako Emma.

Ono to totiž není ani tak o jméně, ale o tom, že se nemáš moc ráda. To ale nezmění jméno, potřebuješ se vykašlat na sebenenávist a strach a odvážit se mít sama sebe ráda.

Příspěvek upraven 11.12.18 v 00:01

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 11.12.18 00:01

Zoja je v pohodě. Já upřímně dnešní vlnu Emmiček nechápu. Jo, je to hezké jméno, ale hezkých jmen je hodně, tak nač ta davová hysterie? Jinak pokud je ti 18, tak si můžeš dojít na magistrát a o změnu si zažádat, jen okolí možná bude mít šok a řeči, ale pokud jsi rozhodnutá, tak to udělej :palec:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 11.12.18 01:05
@Emista píše:
A co si vůbec myslíte o jménu Zoja?

Myslím si o něm totéž, co o jménu Emma.

Je to úplně normální jméno… patřící k ženě, která si ho přinesla na svět.

Ohledně Tvého úmyslu jméno změnit - bohužel, informace o Tvém věku je pro nějakou konstruktivní radu v tomto směru naprosto zásadní. V životě v podstatě každý projde obdobím, kdy nedokáže najít sám sebe nebo kdy má pocit, že sám sebe našel, ale jeho jméno mu v té nalezené cestě z nějakých důvodů brání.

Pokud chceš mluvit blíž o tom, „co bychom dělaly my“, bude opravdu potřeba, abys byla konkrétnější.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 11.12.18 01:32

Mě by to hodně mrzelo, kdyby si dcera chtěla nechat změnit jméno, co jsme pro ni tak pečlivě s jejím tátou vybrali. Mám to jméno opravdu ráda. Kamarádka si jméno změnila, její máma ji ale stejně říká tím původním a ani se jí moc nedivím. Emma je normální hezké jméno, kdybys byla Kunigarda, tak to pochopím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 05:21
@Serpentini píše:
Zoja je v pohodě. Já upřímně dnešní vlnu Emmiček nechápu. Jo, je to hezké jméno, ale hezkých jmen je hodně, tak nač ta davová hysterie? Jinak pokud je ti 18, tak si můžeš dojít na magistrát a o změnu si zažádat, jen okolí možná bude mít šok a řeči, ale pokud jsi rozhodnutá, tak to udělej :palec:

Zakladatelka ale nepochází „z dnešní vlny Emicek“,která mimochodem uz taky opadla. Dřív se to jméno vyskytovalo sporadicky a starší generace ho zná jen ze slabikare nebo Dietlova seriálu. Ani moje dcera nenachází vrstevnici sveho věku a to má dost široké pusobiste-skola,víc zajmovych kroužků. Ke změně krestniho jmena v dospelosti by mel být vážný duvod.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 11.12.18 07:03

Zoja je krásné jméno, ale kdo tě zná, bude ti asi stejně dál říkat Emma :nevim: přišlo by mi jednodušší přidat druhé jméno, pokusit se co nevíc lidí přesvědčit, aby se přeučili a novým známým už se představovat nově (případně jim ještě vysvětlit, proč ti někteří říkají jinak) :D
jinak chápu, já svoje jméno (Petra) od malička nesnáším a nejvíc jeho zdrobněiny (i když na ostatních mi nevadí), když se mám někde představit, mám pocit, že mi vůbec nejde z pusy, dokonce jsem měla problém i říct dětem, jak se jmenuju, když začaly pátrat, jestli je máma jméno nebo jen označení funkce :mrgreen: ale nějak jsem na to rezignovala, právě proto, že i kdybych se tisíckrát přejmenovala, budou mi říkat pořád postaru.. naštětí nejvíc mluvím s mužem a ten mi říká přezdívkou 8)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 11.12.18 07:12

Jméno Zoja se mi moc nelíbí, protože je ruské (ruská varianta řeckého Zoe) a já jsem z generace která všechno ruské hluboce nenávidí. Ale na to neber ohled, záleží na tobě.

Jestli už ti bylo 18, tak si prostě zajdi na matriku, zaplať a jmenuješ se jinak. S nikým to nemusíš konzultovat. Matku to asi bude mrzet, ale na druhou stranu, rodiče kteří projeví příliš mnoho fantazie při hledání exotického jména pro dítě s takovým vývojem musí počítat :-)

kristyn.g
Závislačka 2974 příspěvků 11.12.18 07:22

Mě se Emma líbí, Zoja je taky zajimavé jméno…

Já tedy moc nechápu z čeho pramení nenávist k vlastnímu jménu, doufám že se našemu dítěti bude jeho jméno líbit :? ale tak chapu že jestli se moc nelíbí tak to i rodiče budou muset skousnout.

blumen
Hvězda diskuse 44480 příspěvků 11.12.18 07:51

Vic se mi libi Emma, Zoja vubec, jednu znam (pani 60).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 07:51

Já jsem taky celé dětství nesnášela svoje jméno, Vendula, a taky jsem přemýšlela nad přejmenováním, ale nenašla jsem takové, které by se ke mně hodilo víc :lol: :lol: a navíc by to mrzelo naše.

Kolegyně v práci měla psa Zoju, takže mi to příjde jako jméno na psa :oops:

Máš děti? Vybírala jsi jména? Každý rodič nad tím tak přemýšlí, dumá, s láskou vybírá…fakt by mě mrzelo, kdyby si moje děti pak chtěly jméno změnit.

blumen
Hvězda diskuse 44480 příspěvků 11.12.18 07:52
@Jar Jar píše:
Jméno Zoja se mi moc nelíbí, protože je ruské (ruská varianta řeckého Zoe) a já jsem z generace která všechno ruské hluboce nenávidí. Ale na to neber ohled, záleží na tobě.Jestli už ti bylo 18, tak si prostě zajdi na matriku, zaplať a jmenuješ se jinak. S nikým to nemusíš konzultovat. Matku to asi bude mrzet, ale na druhou stranu, rodiče kteří projeví příliš mnoho fantazie při hledání exotického jména pro dítě s takovým vývojem musí počítat :-)

A krestni se da taky lehce zmenit? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >