Změna lékaře jednou za 3 měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
louki
Nováček 9 příspěvků 14.08.19 15:42
Změna lékaře jednou za 3 měsíce

Zdravím,

dnes jsem byla u nové zubní lékařky na vstupním vyšetření - našla mi kaz, ale chce po mě, abych nejprve navštívila dentální hygienu (kvůli zubnímu kameni), než kaz opraví. Bohužel mě to dost zaskočilo tak jsem souhlasila. Nyní se ale dočítám, že má člověk jednou za rok právo, aby mu stomatolog zubní kámen odstranil. Dentální hygiena by vyšla cca na 1tis. Kč. Nelíbí se mi tedy vůbec přístup lékařky a nemám motivaci u ní zůstávat, bohužel změna lékaře je možná jednou za 3 měsíce. Chci se zeptat, jestli tomu tak opravdu je, případně, zda by byla možnost změnit stomatologa i dříve. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinevokishka
Neúnavná pisatelka 15370 příspěvků 14.08.19 15:44

Jejda, kde to žijete, že si můžete jen tak měnit zubaře? Tady je to silně nedostatkové zboží.

Micilin
Stálice 78 příspěvků 14.08.19 15:46

Ano, změnit stomatologa lze jednou za tři měsíce od registrace. Tak se zkuste domluvit se zubarkou, at Vam udělá hygienu ona.

hanka.br.
Generální žvanilka 20350 příspěvků 14.08.19 15:47

Jsi si jistá, že najdeš jiného stomatologa ochotného tě přijmout do péče a bez podobné podmínky? Nepřijde mi to jako důvod ke změně stomatologa, zvlášť v době, kdy je jich tak málo. Možná mají důvod k tomu, aby odstranění zubního kamene za ně udělala dentální hygienistka. Navíc na dentální hygienu přispívá většina zdravotních pojišťoven, tak si zjisti, jak je na tom ta tvoje.

louki
Nováček 9 příspěvků 14.08.19 15:47

V Brně.

Uživatel je onlinemojmira
Hvězda diskuse 78862 příspěvků 14.08.19 15:47
@vokishka píše:
Jejda, kde to žijete, že si můžete jen tak měnit zubaře? Tady je to silně nedostatkové zboží.

to je pravda, těžko se hledají

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 14.08.19 15:51

Moje zubařka třeba sama dent. hygienu nedělá, ale každý pátek u ní v ordinaci je dentální hygienistka. A taky má tuhle podmínku, že min. jednou za rok na tu hygienu a nový pacienti nejdřív hygiena a pak teprve oprava zubů. Kvůli tomuhle fakt zubaře neměň, protože to tak má hodně zubařů. Navíc je zubařů nedostatek a můžeš být ráda, že tě vzala. Manžel hledal zubaře i dotazem na pojišťovnu a nejbližší zubař, který bere nové pacienty, je sto kilometrů daleko.

Evkad
Kecalka 263 příspěvků 14.08.19 15:54

Asi tam máš toho kamene tolik, že jí by trvalo ošetření dlouho a to jí pojišťovna nezaplatí.
Nedávno tady byla diskuse o podobném.

louki
Nováček 9 příspěvků 14.08.19 15:55

Já jsem dřív chodila k zubařce, která mi zubní kámen vždy sama odstranila a nebyl žádný problém, bohužel jsem se stěhovala, tak je daleko. Pokud má člověk ze zákona na zubní hygienu nárok od stomatologa tak se mi zkrátka nelíbí, že mě hned posílá na placený zákrok.

louki
Nováček 9 příspěvků 14.08.19 15:56

Kamene tam mám opravdu málo, sama to říkala..

Evkad
Kecalka 263 příspěvků 14.08.19 15:56
louki
Nováček 9 příspěvků 14.08.19 16:01

Evkad - to není můj případ, já chodím k zubaři pravidelně, toho kamene tam mám minimum.

Uživatel je onlineNinaU.
Kecalka 403 příspěvků 14.08.19 16:32

@louki
Máš štěstí že kvůli takové kravine si můžeš dovolit jít k jinému zubaři a že máš k jakému. U nás je taková situace, ze bych raději hygienu zaplatila, než další 2 roky hledat.

louki
Nováček 9 příspěvků 14.08.19 16:35

@NinaU. Pro mě to není kravina, platím si ZP tak nevidím důvod. proč bych měla platit něco navíc.

Uživatel je onlineNinaU.
Kecalka 403 příspěvků 14.08.19 16:36

@louki
To i já, přesto u nás je situace taková, že bych toto raději splnila, když už jsem zubare našla. Ale samozřejmě jinde může být situace příznivější, nevím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama