Změna místa pobytu na PN - psychika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 16:53
Změna místa pobytu na PN - psychika

Ahoj holky,
radeji anonymne. Potrebuju se vypsat.
Jsem delsi dobu na neschopence v tehotenstvi. Muj stav je docela dobry. Ale doktorka mne do prace az do MD pustit nechce a doporucila at chodim na prochazky, cvicit a treba i plavat.

No a ted k veci. Mam napsane vychazky a od nas je vsude dal i do toho bazenu nebo i do mesta. Bydlime s manzelem a kousek od nas tchyne. Moc znamych tady nemame a ti taky vetsinou pracujou. Takze jsem tady dost casu sama, protoze manzel chodi z prace az navecer. Uklizim, hackuju, varim, chystam veci pro mrnouska atd. Ale dost mne chybi kontakt s lidma, protoze jsem na to z prace zvykla, a porad nekomu volat to se mne taky nechce. Uz to na me vsechno pada a probrecela jsem par noci, protoze si tady prijdu jako vezen. Jako neschopenku a vychazky respektuju.

Ale minuly tyden jsem byla u doktorky a sestra mne odmitla zmenit misto pobytu samozrejme i s vychazkama, abych mohla na par dni k nasim, popovidala s babickama, dala si sraz s kamaradkama a celkove zmenila prostredi. To mne dorazilo uplne, protoze to prej nepisou a vymluvila se na socialku, ze ta to nepovoluje. Pritom od zname, co dela vedle, vim, ze to neni problem, pokud mam vychazky a obvzlast pokud nemusim lezet na posteli, a ze to je v podstate jen lenost sestry a doktorky, kterym se proste nechteji vyplnovat papiry. A ja uz nevim, jak dal.

Mate nejaky tip, jak to resit? Mam na to narok nebo proste doktorka ma posledni slovo a muze to zakazat i presto, ze mne povolila jezdit do bazenu a vychazky celkove? Zitra chci zavolat na socialku a zeptat se, co a jak. Premyslela jsem o tom, ze zajdu za obvodakem a o te psychice mu reknu. A dost premyslim o zmene gynekolozky, protoze tahle dela jen to, co musi, a vse ostatni je problem. Budu vdecna, za jakoukoli radu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12896 příspěvků 02.04.18 16:59

Nebyl tady ten dotaz pred par dny?

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 02.04.18 17:00

Ahojky, také jsem něco podobného řešila. Doktor neměl problém mi změnit místo pobytu. Jenže on sám musí ohlásit tuto změnu na sociálce a příjde mi, že tvoje doktorka je líná někde něco hlásit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 17:02

@Beruska.tucna­cek55 No prave, kamaradka mne rekla, ze se to o tehle doktorce a hlavne sestrice vi, ze tohle proste nedelaji, protoze by museli vzit tuzku a udelat neco navic. No a ja nevim, jestli se to da nejak vymoct a nebo jestli by to socialka treba vzala ode me. KDybych se tam stavila s papirama, co k tomu mam. Nekde asi moji diagnozu mit musi.

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 02.04.18 17:08
@Anonymní píše:
@Beruska.tucna­cek55 No prave, kamaradka mne rekla, ze se to o tehle doktorce a hlavne sestrice vi, ze tohle proste nedelaji, protoze by museli vzit tuzku a udelat neco navic. No a ja nevim, jestli se to da nejak vymoct a nebo jestli by to socialka treba vzala ode me. KDybych se tam stavila s papirama, co k tomu mam. Nekde asi moji diagnozu mit musi.

To ti neporadím, na tvém místě bych změnila doktorku nebo převedla neschopenku k obvodnímu.. :nevim: Uvidíš, co ti na sociálce řeknou, ale nevěš hlavu, určitě na to máš nárok :kytka:

Nike88
Kecalka 241 příspěvků 02.04.18 17:12

Asi minuly tyden jsem presne tohle resila ale z druhe strany se socialkou. Lekar smi menit mista pobytu na neschopence dle libosti.Mame kolegu ktery je dlouhodobe nemocny a vzdy na vikend si zmeni misto pobytu na chatu na druhe strane CR. Jen zalezi jak je lekar ochotny a vstricny. Nikdo ho nemuze donutit aby adresu zmenil a ani mu to zakazat dokonce ani socialka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 17:14

@Nike88 Jo to chapu. Ale z toho mne vychazi, ze kdyz je doktorka proste lina to psat, tak s tim nikdo nic neudela??? :? Pochybuju, ze by mne byla ochotna napsat nejake zamitave stanovisko, kdyz ji o to pozadam pisemne.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2045 příspěvků 2 inzeráty 02.04.18 17:45

No ja jsem takova, ze bych vikend u rodicu klidne riskla i bez zmeny v neschopence… Sance, ze te zrovna chytnou, je minimalni a i kdyby, tak co ti muzou? Projednou ti mozna seberou par stovek. To by mi za to nestalo se doma uzirat a brecet :roll:

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 02.04.18 18:02
@Beruska.tucna­cek55 píše:
To ti neporadím, na tvém místě bych změnila doktorku nebo převedla neschopenku k obvodnímu.. :nevim: Uvidíš, co ti na sociálce řeknou, ale nevěš hlavu, určitě na to máš nárok :kytka:

přemýšlím, pod jakou diagnózou by ji obvodní vedl, aby ji mohl pouštět na vycházky a povolat místo pobytu. Myslím, že to není dobrá rada

Nike88
Kecalka 241 příspěvků 02.04.18 18:04

No pisemne ji samozrejme pozadat muzes a ona ti pisemne odpovi, ze ze zdravodniho hlediska nedoporucuje a neumozni pobyt jinde a jsi zase na zacatku.Spis bych ti doporucila zmenu lekare nebo prehozeni neschopenky na jineho lekare.Ale kazdopadne bych neriskovala a jela bez zmeny pobytu.Na meho bratra byla kontrola v nedeli v 8 rano. A o par korun rozhodne nepujde. Pokud te kontrola nezastihne doma a do urciteho terminu nedas padne vysvetleni kde jsi byla hrozi ti ukonceni DPN a vraceni vyplacenych penez od CSSZ.Po zname chteli cca 120 tis.za 3/4 roku. Ale je to na tobe.

mado
Závislačka 4790 příspěvků 02.04.18 18:12

Stalo se, ze kontrola sla na udani o vikendu na nekoho jineho, ale kdyz uz byli v praci o vikendu, tak zrovna zkontrolovali i nekolik dalsich lidi, kteri bydleli cestou k tomu dotycnemu, kam jeli na oznameni, ze nedodrzuje lecebny rezim.

Bud byt na neschopence a dodrzovat pravidla nebo mit neplacene volno a vyletovat do aleluja.
 M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 18:15

@Nike88 Jj, to ja vim a podvadet nechci. PN respektuju, jen me dost mrzi, ze ze jsou lidi, kteri na PN pomalu jedou i na dovolenou a ja po dvou mesicich, kdy si opravdu vychazky hlidam, nemuzu ani vystrcit nos ze zahrady. Protoze je sestra lina neco psat.
Zkusim tu socialku a pak novou gynekolozku, kterou jsem chtela až po porodu.

Nike88
Kecalka 241 příspěvků 02.04.18 18:19

Socialka ti v tom vazne nic nepomuze.Je to na uvazeni lekare. Bohuzel kdyz narazis na lenost a neochotu tak s lekarem nehnes :( taky jsem narazila na jednoho detskeho lekare ktery nebyl ochotny napsat OCR tatinkovi ktery doma pecoval o cca 2 letou dceru a manzelka byla v porodnici. Naopak jeste na tatinka vyjel co si to dovoluje. Jedine ji zkus znovu poprosit a trochu zahrat na city to nekdy zabere ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 18:20

@mado Ja ale nechci vyletovat do aleluja. Jen jsem po 2 mesicich chtela navstivit babicky a rodice, bez toho, ze budu spechat tam a zpatky. A taky tam mam ještě nejake vyřizování. Samozrejme s dodrzovanim vychazek i tam. Obvzlast kdyz mam doporuceny pohyb a i sport. Kdybych musela lezet, tak me to ani nenapadne.

Soňa Zacharová
Nováček 02.04.18 18:22

Já byla na PN od začátku u prvního těhotenství a teda věř tomu že jsem to doma vydržela celých 9 měsíců. Pokud ti dr řekla že ti to má napsat sestra tak bych si dr stěžovala. Pokud dr řekla že ti nepřepíše adresu tak bych se s tím smířila a nepsala co týden na to movou diskuzi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >