Zmena mista vykonu prace po RD

2073
18.1.10 21:42

Zmena mista vykonu prace po RD

Ahoj holky,
mam sice trochu predcasny dotaz, ale vrta mi to hlavou…
Pred nastupen ma prvni materskou jsem delala na poboce firmy, kterou mam kousek od sveho bydliste. Po te co jsem nastoupila na materskou, tak me oddeleni bylo prestehovano do Prahy - coz je pro me dost neunosne, tak denne dojizdet kor kdyz jeste budu mit dve male deti…
A ted k dotazu - muze mi zamestnavatel kdyz nastoupim po RD zmenit misto vykonu prace nebo mi musi nabidnout praci v te „puvodni“ pobocce? A jeste dotaz kdybych z tohoto duvodu nemohla praci vykonavat (nemoznost dojizdeni) mela bych narok na odstupne?
Diky moc za vsechny rady.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.1.10 21:55

Ahoj,
domnívám se, že Tě zaměstnavatel není schopný zaměstnat dle sjednané pracovní smlouvy, tudíž bych to viděla na ukončení prac. pom. dle ZP §52 a, b, příp. c (neznám detaily). Což znamená včetně odstupného.

Jinak docela dobře odpovídají na:
http://www.profesia.cz/…konik-prace/

Míša

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
18.1.10 22:35

Diky moc. No mam jeste dost casu, ale proste me to zajima. Ve firme bych moc rada zustala moc me prace bavila, ale to dojizdeni bych s detmi proste nezvladala.
Jeste jendou moc diky.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353
19.1.10 08:05

Souhlasím s maminou (mmch zdravím :-D ); rozhodně tě sám nemůže přeložit do jiného místa, než je uvedeno ve smlouvě - pouze s tvým souhlasem.
Jinak vzniká důvod k výpovědi z jeho strany, tak jak píše mamina, tzn. na odstupné nárok je..

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
19.1.10 08:51

ahoj pokud bylo tvé místo přemístěno, je na tobě zda nastoupíš,ale zaměstanvatel není povinen ti zaručit úplně stejné místo po RD, takže je na tobě jak se zachováš ..... jelikož místo nezaniklo ,ale je přstěhováno, asi bude na tobě dát výpověď, v dnešní době zaměstnavatele asi nebude moc zajímat, že je to pro tebe nerealizovatelné..... Jak zde maminy píšou,nevím jak zní tvá smlouva,ale jistě ji nemáš blokovanou na místo pracoviště,ale jenom na pracovní pozici a zaměstnavatele. JO a další věcí je pozor je krize a zaměstnavatelé se snaží kde co obejít. JO a z důvodu zániku pracovního místa není nárok na odstupné.....bohužel.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74268
19.1.10 09:11

Ahojky, záleží co máš napsáno jako místo výkonu práce, pokud Mnichovice, tak máš nárok na odstupné, pokud Prahu, tak máš smůlu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74268
19.1.10 09:16
cinkxa píše:
ahoj pokud bylo tvé místo přemístěno, je na tobě zda nastoupíš,ale zaměstanvatel není povinen ti zaručit úplně stejné místo po RD, takže je na tobě jak se zachováš ..... jelikož místo nezaniklo ,ale je přstěhováno, asi bude na tobě dát výpověď, v dnešní době zaměstnavatele asi nebude moc zajímat, že je to pro tebe nerealizovatelné..... Jak zde maminy píšou,nevím jak zní tvá smlouva,ale jistě ji nemáš blokovanou na místo pracoviště,ale jenom na pracovní pozici a zaměstnavatele. JO a další věcí je pozor je krize a zaměstnavatelé se snaží kde co obejít. JO a z důvodu zániku pracovního místa není nárok na odstupné.....bohužel.

Když se stehuje zaměstnavatel nebo při zániku místa, nárok na odstupné je - kdy jindy už by mělo být? A v pracovní smlouvě musí být místo výkonu práce uvedeno, záleží jen na tom, jak přesně je specifikováno.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.10 11:26

Jen výtažek ze ZP

§ 34
(1) Pracovní smlouva musí obsahovat

  1. druh práce, který má zaměstnanec pro zaměstnavatele vykonávat,


b) místo nebo místa výkonu práce, ve kterých má být práce podle písmene a) vykonávána,
c) den nástupu do práce.

§ 52
Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů

  1. ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,


b) přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
c) stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách,

Odstupné § 67
(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, a zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr podle § 56, přísluší při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
19.1.10 20:46

Holky diky moc. Misto vykonu prace vykonu prace ve smlouve mam.
Takze dle toho co pisete, tak bych mela mit narok na odstupne - tak to jsem rada. Sice me mrzi, ze tam nebudu moct zustat, nebot mep race moc bavila, ale dojizdeni bych fakt nezvladla, tak alespon neco :-)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat