Reklama

Změna nemovitosti při hypotéce u Komerční banky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 06.12.17 15:13
Změna nemovitosti při hypotéce u Komerční banky

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost se změnou nemovitosti při splácení hypotéky u Komerční banky? Mám na mysli, zda se dá stávající nemovitost prodat a koupit jiná v době mimo fixaci? Zda to vůbec lze a pokud ano, jak je to náročné a jaké to má podmínky a háčky?
(mám na mysli, když bychom chtěli stávající nemovitost prodat a koupit jinou v podobné finanční výši a dál splácet hypotéku).

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48359 příspěvků 06.12.17 16:05

Prodat, z prodeje splatit hypo a na novou nemovito si vzit novou hypo. Jde to bez problemu. Jen te to vyjde draz o sankce banky za predcasne splaceni

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 06.12.17 16:07

Jj to vím, že za předčasné splacení jsou sankce, proto se ptám na změnu nemovitosti s tím, že by člověk dal zůstal u stejné banky a dál platil tu hypotéku v podobné / stejné výši…

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5675 příspěvků 9 inzerátů 06.12.17 20:50

Postup, který navrhuje @Lama Lama je naprosto zbytečný a drahý. Banky běžně umožňují změnu zástavy. Já jsem si toto kolečko právě absolvovala. Sice je to náročnější, ale jde to. Nejdříve se převede zástava na novou nemovitost, potom se odstraní zástava z katastru na původní nemovitost a v tu chvíli je možné, aby byl podán návrh na vklad nového majitele. Stav se do banky, podrobnosti postupu ti řeknou, nebo ještě lépe se poptej po známých po dobrém finančním poradci, ten ti ušetří spoustu času a nervů, protože s tímto mají většinou zkušenosti.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48359 příspěvků 06.12.17 21:32
@Janli píše:
Postup, který navrhuje @Lama Lama je naprosto zbytečný a drahý. Banky běžně umožňují změnu zástavy. Já jsem si toto kolečko právě absolvovala. Sice je to náročnější, ale jde to. Nejdříve se převede zástava na novou nemovitost, potom se odstraní zástava z katastru na původní nemovitost a v tu chvíli je možné, aby byl podán návrh na vklad nového majitele. Stav se do banky, podrobnosti postupu ti řeknou, nebo ještě lépe se poptej po známých po dobrém finančním poradci, ten ti ušetří spoustu času a nervů, protože s tímto mají většinou zkušenosti.

Jo, to ale musis byt soucasne vlastnik obou nemovitosti

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 07.12.17 15:19

A to jde?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5675 příspěvků 9 inzerátů 07.12.17 15:43

Nemusíš být vlastník obou nemovitostí. Já jsem převáděla zástavu na nemovitost, která nebyla moje. Jak už jsem psala, nejlépe najít schopného finančního poradce, který to za tebe všechno vyběhá.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >