Změna nemovitosti při hypotéce u Komerční banky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 06.12.17 15:13
Změna nemovitosti při hypotéce u Komerční banky

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost se změnou nemovitosti při splácení hypotéky u Komerční banky? Mám na mysli, zda se dá stávající nemovitost prodat a koupit jiná v době mimo fixaci? Zda to vůbec lze a pokud ano, jak je to náročné a jaké to má podmínky a háčky?
(mám na mysli, když bychom chtěli stávající nemovitost prodat a koupit jinou v podobné finanční výši a dál splácet hypotéku).

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47285 příspěvků 06.12.17 16:05

Prodat, z prodeje splatit hypo a na novou nemovito si vzit novou hypo. Jde to bez problemu. Jen te to vyjde draz o sankce banky za predcasne splaceni

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 06.12.17 16:07

Jj to vím, že za předčasné splacení jsou sankce, proto se ptám na změnu nemovitosti s tím, že by člověk dal zůstal u stejné banky a dál platil tu hypotéku v podobné / stejné výši…

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5022 příspěvků 06.12.17 20:50

Postup, který navrhuje @Lama Lama je naprosto zbytečný a drahý. Banky běžně umožňují změnu zástavy. Já jsem si toto kolečko právě absolvovala. Sice je to náročnější, ale jde to. Nejdříve se převede zástava na novou nemovitost, potom se odstraní zástava z katastru na původní nemovitost a v tu chvíli je možné, aby byl podán návrh na vklad nového majitele. Stav se do banky, podrobnosti postupu ti řeknou, nebo ještě lépe se poptej po známých po dobrém finančním poradci, ten ti ušetří spoustu času a nervů, protože s tímto mají většinou zkušenosti.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47285 příspěvků 06.12.17 21:32
@Janli píše:
Postup, který navrhuje @Lama Lama je naprosto zbytečný a drahý. Banky běžně umožňují změnu zástavy. Já jsem si toto kolečko právě absolvovala. Sice je to náročnější, ale jde to. Nejdříve se převede zástava na novou nemovitost, potom se odstraní zástava z katastru na původní nemovitost a v tu chvíli je možné, aby byl podán návrh na vklad nového majitele. Stav se do banky, podrobnosti postupu ti řeknou, nebo ještě lépe se poptej po známých po dobrém finančním poradci, ten ti ušetří spoustu času a nervů, protože s tímto mají většinou zkušenosti.

Jo, to ale musis byt soucasne vlastnik obou nemovitosti

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 07.12.17 15:19

A to jde?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5022 příspěvků 07.12.17 15:43

Nemusíš být vlastník obou nemovitostí. Já jsem převáděla zástavu na nemovitost, která nebyla moje. Jak už jsem psala, nejlépe najít schopného finančního poradce, který to za tebe všechno vyběhá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama