Změna nemovitosti při hypotéce u Komerční banky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 06.12.17 15:13
Změna nemovitosti při hypotéce u Komerční banky

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost se změnou nemovitosti při splácení hypotéky u Komerční banky? Mám na mysli, zda se dá stávající nemovitost prodat a koupit jiná v době mimo fixaci? Zda to vůbec lze a pokud ano, jak je to náročné a jaké to má podmínky a háčky?
(mám na mysli, když bychom chtěli stávající nemovitost prodat a koupit jinou v podobné finanční výši a dál splácet hypotéku).

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49431 příspěvků 4 inzeráty 06.12.17 16:05

Prodat, z prodeje splatit hypo a na novou nemovito si vzit novou hypo. Jde to bez problemu. Jen te to vyjde draz o sankce banky za predcasne splaceni

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 06.12.17 16:07

Jj to vím, že za předčasné splacení jsou sankce, proto se ptám na změnu nemovitosti s tím, že by člověk dal zůstal u stejné banky a dál platil tu hypotéku v podobné / stejné výši…

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 06.12.17 20:50

Postup, který navrhuje @Lama Lama je naprosto zbytečný a drahý. Banky běžně umožňují změnu zástavy. Já jsem si toto kolečko právě absolvovala. Sice je to náročnější, ale jde to. Nejdříve se převede zástava na novou nemovitost, potom se odstraní zástava z katastru na původní nemovitost a v tu chvíli je možné, aby byl podán návrh na vklad nového majitele. Stav se do banky, podrobnosti postupu ti řeknou, nebo ještě lépe se poptej po známých po dobrém finančním poradci, ten ti ušetří spoustu času a nervů, protože s tímto mají většinou zkušenosti.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49431 příspěvků 4 inzeráty 06.12.17 21:32
@Janli píše:
Postup, který navrhuje @Lama Lama je naprosto zbytečný a drahý. Banky běžně umožňují změnu zástavy. Já jsem si toto kolečko právě absolvovala. Sice je to náročnější, ale jde to. Nejdříve se převede zástava na novou nemovitost, potom se odstraní zástava z katastru na původní nemovitost a v tu chvíli je možné, aby byl podán návrh na vklad nového majitele. Stav se do banky, podrobnosti postupu ti řeknou, nebo ještě lépe se poptej po známých po dobrém finančním poradci, ten ti ušetří spoustu času a nervů, protože s tímto mají většinou zkušenosti.

Jo, to ale musis byt soucasne vlastnik obou nemovitosti

4Mia
Povídálka 48 příspěvků 07.12.17 15:19

A to jde?

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 07.12.17 15:43

Nemusíš být vlastník obou nemovitostí. Já jsem převáděla zástavu na nemovitost, která nebyla moje. Jak už jsem psala, nejlépe najít schopného finančního poradce, který to za tebe všechno vyběhá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >