Změna osobnosti po 50tce?

Anonymní
7.7.20 06:12

Změna osobnosti po 50tce?

Ahoj holky, je možné, aby se dokázal změnit člověk, kterému je 50+? Manžel tvrdí, ze si to nastavil v hlavě a bude z nej jiný člověk. Ve zkratce, celých 12 let manželství byl pořad na někoho zlý. Nakonec několik let na mě, kdy na mě řval a já z nej měla hrůzu, ze které jsem ani nedýchala. Opustila jsem ho. Snaží se o to, abych se vrátila- pod nátlakem jeho a syna jsem zpět u nej, ale nejsem si jistá, ze to bylo spravne rozhodnutí a lituji toho. On je jak zamilovaný pubertak, obletuje mě, říká ze jsem krásná a jak mě miluje. Ale dle mě se v něm bude jen hromadit jeho vztek a výbušnost. On tvrdí, ze prý už nikdy na mě nezvýší hlas. Ze si to tak nastavil. Je možné vůbec taková změna člověka? Já se taky změnila za ty roky, z člověka který se s nikým nemazal na člověka, který byl zticha a klepal se v koutku. Ale to přišlo postupně. Ne ze dne na den. Má někdo zkušenost, ze by se někdo změnil a vydrželo mu to?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

833
7.7.20 06:17

Ne nezmenil, ten muj jen na chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 06:21
@sabinka098 píše:
Ne nezmenil, ten muj jen na chvili.

Ale proč to dělají? Vždyť mu musí být jasné, ze odejdu hned po první chybě přeci. Proč mu to za to stojí? Proč mě tedy nemůže nechat v klidu? Já mu říkám, ze proste téhle změně nevěřím, ale stojí si za svým. Ale zavře, zastrasi mě, tak okamžitě odcházím pryč přeci :thinking:

• Nahlásit
  • Citovat
16957
7.7.20 06:56

Ne, nemůže. Leda by jel na nějakých práškách. A ty to v hlavě taky nemáš v pořádku, když ses k němu vrátila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
7.7.20 07:03

Muze se zmenit, ale tak akorát k horsimu. Bude to nějaká taktika, jak te osidit. Ale proc ses vracela? Vzdyt NEJDŘÍV mohl třeba půl roku dokazovat, jak je úžasný a pak ses mohla vratit. Klidně i po rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
7.7.20 07:08

Lidé se nemění, mění se jen situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4861
7.7.20 07:08
@Anonymní píše:
Ale proč to dělají? Vždyť mu musí být jasné, ze odejdu hned po první chybě přeci. Proč mu to za to stojí? Proč mě tedy nemůže nechat v klidu? Já mu říkám, ze proste téhle změně nevěřím, ale stojí si za svým. Ale zavře, zastrasi mě, tak okamžitě odcházím pryč přeci :thinking:

No ale právě jsi mu dokázala, že se po odchodu vrátíš. :think:
Přenastavit v hlavě by sis to měla ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 07:19

Tak odsuzovat je strasne lehké. Nevrátila jsem se kvůli němu, ale proto, ze ovlivnil syna, který v jeho změnu věří plne. Mohla jsem si vybrat návrat, nebo být bez syna! Protože ten mu věří a chtěl být s nim. Jako otec je dobrý. Stará se o kluka od narození stejne jako já. Syn se mnou do nového bydlení odmítal jezdit, nechtěl tam spat. Potom měl úraz a kvůli léčbě bylo rozumné být trvale na jednom místě, než ho denně převážet s řevem a stresem pro nej. Měla jsem zůstat jen do vyléčení. Druhy být stále mám a stále tam mám i věci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.20 07:21
@Elenloth píše:
No ale právě jsi mu dokázala, že se po odchodu vrátíš. :think:
Přenastavit v hlavě by sis to měla ty.

On ví, ze to je poslední šance. Ví ze víckrát už bych se nevrátila. Nejsem zas tak pitomá. Jenom nějak neumím uvěřit jeho zázračné proměně. Když udělá chybu, tak se syn postaví na mou stranu a přestane v něm vidět skoro boha a strašného ublizeneho a opuštěného chudáka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.20 07:23
@jita22 píše:
Muze se zmenit, ale tak akorát k horsimu. Bude to nějaká taktika, jak te osidit. Ale proc ses vracela? Vzdyt NEJDŘÍV mohl třeba půl roku dokazovat, jak je úžasný a pak ses mohla vratit. Klidně i po rozvodu.

Protože ten půlrok bych byla bez syna. Odmítal ho nechat samotného.

• Nahlásit
  • Citovat
2206
7.7.20 07:26
@Anonymní píše:
Protože ten půlrok bych byla bez syna. Odmítal ho nechat samotného.

Edit: Už jsem dočetla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27993
7.7.20 07:39
@Anonymní píše:

Pokud jsi typ „mlčím s klepu se v koutku“ a vydržela jsi s ním 12 let, tak prostě věří, že tě má zmáklou…

Evidentně od něj odejít nedokážeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27993
7.7.20 07:41
@Anonymní píše:
On ví, ze to je poslední šance. Ví ze víckrát už bych se nevrátila. Nejsem zas tak pitomá. Jenom nějak neumím uvěřit jeho zázračné proměně. Když udělá chybu, tak se syn postaví na mou stranu a přestane v něm vidět skoro boha a strašného ublizeneho a opuštěného chudáka.

Možná to tak bude. Ale spíš bude syn šťastný, že má zase rodiče spolu, za to se na něj nemůže nikdo zlobit, a ty budeš trpět dál :,(

Co s tím nevím, je to blbá situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4285
7.7.20 07:49

Však on ti to bude dávkovat postupně, se ještě budeš divit… Lidi se nemění, tím spíš na stará kolena, naopak, to horší bývá o to výraznější.

Řeknu možná nepopulární názor, ale pokud je tam syn spokojený a otec mu nijak neubližuje, tak jsi ho tam měla nechat, a holt byste se setkávali na neutrální půdě. Když už jsi to vydržela půl roku, měla jsi to nechat tak. Syn by si zvykl, bral to normálně a přestal by dělat nátlak. Nejsi špatná matka jen proto, že se nechceš nechat týrat. Ty ses ale podvolila a tak si to dáte všichni všechno zase hezky od začátku…Je to jen otázka času, nic víc.

I když je pravda, že ty jsi nikdy úplně neodešla, chodila jsi jim tam vyvářet atd. takže věděli, že to není tvoje konečné rozhodnutí. Podle mě to bral jen jako truc, co tě stejně přejde.

Příspěvek upraven 07.07.20 v 07:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3336
7.7.20 07:51
@Anonymní píše:
Tak odsuzovat je strasne lehké. Nevrátila jsem se kvůli němu, ale proto, ze ovlivnil syna, který v jeho změnu věří plne. Mohla jsem si vybrat návrat, nebo být bez syna! Protože ten mu věří a chtěl být s nim. Jako otec je dobrý. Stará se o kluka od narození stejne jako já. Syn se mnou do nového bydlení odmítal jezdit, nechtěl tam spat. Potom měl úraz a kvůli léčbě bylo rozumné být trvale na jednom místě, než ho denně převážet s řevem a stresem pro nej. Měla jsem zůstat jen do vyléčení. Druhy být stále mám a stále tam mám i věci.

Upřímně… Úplně mě z toho mrazí. Jedná možnost je, že si opravdu uvědomil, že se chová k okolí hnusně a chce se změnit k lepšímu… Nesmyslim si, že už nikdy na nikoho nezvýší hlas, ale může se o to upřímně snažit. Druhá, že opravdu hraje nějakou hru, jaké přesvědčit a zistak zpět… Až si bude jistý začne se chovat zase zle. Kolik je synovi let? Nechci ti brát iluze, ale pokud teď v něm vidí „boha“, tak jedno uklouznuti bude jen přitěžujici okolnost pro tebe.
Ať je to jakkoliv, jsi jenom víc vystresovaná. Zkus to otočit ve svůj prospěch. Přestaň se třepat a čekat na jeho chybu. Trvala bych na manželské poradně- i kdybys s ním nechtela zůstat, věnovala čas synovi a sobě, šetřil peníze, budoval sebevědomí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama