Změna péče o dítě z matky na otce

18.4.16 18:47

Změna péče o dítě z matky na otce

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně změny pečé o dítě z matky na otce. Přítel má 9 letého chlapce, kterého má u sebe jednou za 14 dní o víkendu, ale raději bychom ho měli ve své péči. Máme totiž dojem, že u matky se mu nedostává dostatečné péče, neprospívá ve škole a jejich způsob výchovy je poněkud drsný. Chlapec by byl raději s otcem, nikdy se mu nechce domů a říká, že by u něj chtěl chodit i do školy. Problém je v tom, že matka s tím nebude souhlasit z toho důvodu, že by přišla o peníze, které jí přítel na syna přispívá a ještě by ona musela platit jemu. Potřebovala bych poradit nějaké kroky, které bychom měli podniknout aby jsme kluka dostali do své péče. Jestli s tím někdo máte zkušenosti, budu ráda za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
455
18.4.16 19:12

@paťule792006 podat žádost k soudu, nic jiného neexistuje a u soudu dokázat ze se u vás bude mít lépe než u matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Martina321
18.4.16 19:18

K soudu, říct důvody, případně se zkusit dohodnout na střídavé péči. Ale upřímně, to že je drsná víte od devítiletého dítěte? Jako to že chce být u táty, kde je jednou za 14 dní na víkend, je fakt divný. :roll: je mu vzácnější proto to asi chce. No, bejt matkou, dala bych vám ho na tři měsíce na zkoušku, jestli začne ve škole prospívat, třeba se s nim matka učí, ale každý dítě nemůže nosit jedničky. Ale víc do toho nevidím, to musíte vědět vy, takže na soud no.

• Citovat
  • Nahlásit
18.4.16 19:26

@Martina321 Ono jde spíš o to, že mám dojem, že se bojí jet domů, že se bojí co zase bude. Než ho vezeme domů, tak to všelijak protahuje, aby mohl být u nás co nejdéle a cestou už je takovej smutnej. A když zjistí, že je tam na návštěvě ještě babička ta je to ještě horší, té se bojí asi nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
18.4.16 19:29

Podle mě bez šance. Můžete možná docílit střídavé péče, že by soud takhle změnil péči ve prospěch otce, tomu nevěřím. A že by se ta jeho máma bránila třeba proto, že chce mít syna u sebe a ne kvůli penězům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
18.4.16 19:32

Pokud matka nebude souhlasit jen proto, že by musela na malého platit, tak se dohodněte, ať vám nic neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
18.4.16 19:35
@Karleon píše:
Pokud matka nebude souhlasit jen proto, že by musela na malého platit, tak se dohodněte, ať vám nic neplatí.

to nelze, alimenty náleží dítěti, nelze se jich vzdát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.16 19:38

Jedině přes soud a čekejte znalecké posudky na rodiče i dítě. Jedině, že byste se dohodli. Ex to zkoušel s podobnou argumentací, o něco mladší dítě, jednak byl velmi nepříjemně zaskočen nutností znaleckých posudků a soudce řekl, že mu je dá kompletně k úhradě, protože jde o jeho návrh již jednou soudem péče upravené. A pak byl rozčarován z psychologického vyšetření dítěte, vyšlo najevo, že dítěti se od něj pouze nechce, on ho neumí připravit na návrat. Dítě uvedlo, že chce zůstat tam, kde je, ale má obavy to otci sdělit respektive mu je otce líto. Takže otci byla soudem doporučena rodinná terapie. Dost bych to uvážila, soud vám vztahy mezi rodiči nevylepší. Spíš bych počítala, že vám to nevyjde a taky je nutné počítat s tím, že matka půjde do obrany.

• Citovat
  • Nahlásit
18.4.16 19:39
@terinka4444 píše:
Podle mě bez šance. Můžete možná docílit střídavé péče, že by soud takhle změnil péči ve prospěch otce, tomu nevěřím. A že by se ta jeho máma bránila třeba proto, že chce mít syna u sebe a ne kvůli penězům?

To jsi mě nepotěšila. Jako třeba je to jen můj názor, ale myslím, že u nás by se mu třeba mohlo dařit lépe. No nevím, většinou se zajimá jen o ty peníze, že kdykoli jí přítel napíše, jak se daří klukovi, tak většinou ani neodpoví na otázku a ptá se na prachy, tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.16 19:43
@terinka4444 píše:

Myslím, že těch alimentů by se přítel mohl vzdát, když prostě řekne, že bude kluka živit sám, tak si myslím, že ona by nic platit nemusela. Ale obávám se, že přítel by se toho nechtěl vzdát, že když on jí platil alimenty, tak že ona musí taky platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kobea
18.4.16 19:49
@paťule792006 píše:
Myslím, že těch alimentů by se přítel mohl vzdát, když prostě řekne, že bude kluka živit sám, tak si myslím, že ona by nic platit nemusela. Ale obávám se, že přítel by se toho nechtěl vzdát, že když on jí platil alimenty, tak že ona musí taky platit.

Takže ho chce otec do péče proto, aby nemusel platit alimenty, jo? Tak to je fakt super důvod :roll:.

• Citovat
  • Nahlásit
15828
18.4.16 20:01
@terinka4444 píše:

Lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
18.4.16 20:02

A opravdu je to tak strašné na to abyste trhali vazbu matka-dítě? Třeba jen musí mamku poslouchat a to se chlapečkovi nelibí.. Samozřejmě to bude u Vás volnější, ale doma určitě musí mít chlapec režim… Ty dítě máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.16 20:02
@Kobea píše:
Takže ho chce otec do péče proto, aby nemusel platit alimenty, jo? Tak to je fakt super důvod :roll:.

Možná jsem to napsala nesrozumitelně, ale otec ho chce proto, aby se o něj mohl starat, věnovat se mu a taky ho vychovávat. Aby se měl kluk dobře. Ale psala jsem to v tom smyslu, že matka by ho nedala, protože by jí otec kluka přestal platit a musela by platit ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.16 20:05
@brulinka píše:
A opravdu je to tak strašné na to abyste trhali vazbu matka-dítě? Třeba jen musí mamku poslouchat a to se chlapečkovi nelibí.. Samozřejmě to bude u Vás volnější, ale doma určitě musí mít chlapec režim… Ty dítě máš?

Myslím, že i u nás má nějaká pravidla a že u nich to nemá o moc přísnější v povinnostech. Spíš je rozdíl v trestech, když něco provede. Já svoje děti ještě nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat