Změna pediatra nebo je to běžné?

274
27.8.20 21:03

Zmena pediatra nebo je to bezne?

Ahoj. Nas pediatr mi vzdy maleho zvazi, zmeri pripadne naockuje a tim to konci. A zeota se zda kojim. Ockovani taky neni pravidelne jak by melo. Maly ma 9 mesicu a ze by ho zajimalo jestli sedi, leze, stoji… nic. Tak mam pochyb jak ho bude lecit az neco bude 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9072
27.8.20 21:07

Naše doktorka na každé kontrole zkouší, zda dítě umí to, co umět má. Já bych hledala jiného pediatra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
27.8.20 21:09

Šla bych jinam, na každé kontrole doktorka dítě třeba 5 minut jen pozorovala, jak se pohybuje, jak reaguje, prohmátla bříško, mě se na dost věcí i ptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
27.8.20 21:12

Taky zváží, změří, zeptá se jak ji příkrmy, jestli kojím, co všechno dělá. Teda posledně to i předváděl a jsem zvědavá zítra.. A i očkování vysvětlila atd.. Neměla problém když jsem přišla, že se něco stalo, zkontroloval, uklidnila mě.. Já si nemůžu stěžovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5162
27.8.20 21:21

Tak součástí každé preventivní prohlídky je komplexní vyšetření pacienta, u kojenců i vyšetření stran psychomotorického vývoje (nemusí se dělat zrovna neurologické vyšetření ve smyslu různých hmatů a závěsů). Zvážit a změřit skutečně nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
27.8.20 21:40

Naše dr. malou taky vždycky zvážila, zaměřila. Navíc se mě teda vždycky ptala, co už jsem jí zkoušela dát za příkrm, jestli neměla nějakou alergickou reakci. Prohmatala přiško, hlavičku kvůli fontanele, zkoušela jak vnímá (jestli se otáčí a natahuje za předměty a tak). Myslím že ve vašem případě by změna lékaře byla na místě, měl by dělat víc než jen dítě změřit a zvážit, za mě je to málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
27.8.20 21:45

Pokud k tomu doktorovi nemáš důvěru, klidně bych přešla k jinému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3419
27.8.20 21:54

Jedna dr našeho malého - první prohlídka 2 dny po propuštění z porodnice, tzn. neměl ani týden věku - nás nechala v čekárně čekat něco přes hodinu a dalších 20 minut v ordinaci, kdy přímo před námi telefonovala s někým z rodiny, kam zaparkovat auto atd, pak si mohutně odkašlala, šla k malému, ruce si neumyla (prosinec - virová sezona), rozbalila plínku, nasadila sluchadla a tím to skončilo, žádné měření ani vážení se nekonalo, nic, že má plnou pusu moučnivky si nevšimla, během minuty jsme byli hotovi. Okamžitě bez jakéhokoliv zaváhání jsem vyměnila. Další prohlídka už proběhla u jiného lékaře.

Jestli nemáš důvěru, neváhej a vyměň. Důvěra v lékaře musí být, jinak to nemá smysl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4668
27.8.20 21:56

Naše dr dceru změří, zváží, hlavu změří, prohmata. Opta se zdá dávám zeleninu, ovoce, maso, um. A pak se zeptá co umí - zvatla, sedí, leze, stojí, chodí, reaguje na zvuky, hračky, směje se atd… Dřív se ptala jestli se otáčí správně, jestli se posazuje správně.. Nikdy to nezkouší, protože jakmile vejdem do ordinace je řev, a končí to až když odcházíme. Takže by toho moc nepredvedla :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15316
27.8.20 21:59
@dracula-s píše:
Ahoj. Nas pediatr mi vzdy maleho zvazi, zmeri pripadne naockuje a tim to konci. A zeota se zda kojim. Ockovani taky neni pravidelne jak by melo. Maly ma 9 mesicu a ze by ho zajimalo jestli sedi, leze, stoji… nic. Tak mam pochyb jak ho bude lecit az neco bude 8o

Naše řeší nebo já sama řeknu. Ptáš se? Protože ono se dneska taky nezavděčís všem jako lékař. Ten chce očkovat všechno, ten nic, ten je proti tabulkám ten zas řeší, že mu ještě neleze. A těch „na internetu píšou“ bude většina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
27.8.20 22:49

Odešla bych jinam, pokud máš pochyby. Pediatr ( aj jiný náš lékař ) mi musí sednout jako člověk a musí k němu být důvěra. Ale určitě by ses aj ty sama měla lékaře poptat, co tě zajímá… oni nám do hlav nevidí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
28.8.20 00:22

Ano, tak syna spěšně taky prohledne. Fontanelu, ústa, poslechne si ho. Dnes zkusil zvonek jak reaguje, ale ze by se zajimal jestli uz sedí, leze nebo tak to ne. Me to divny neprislo dokud mi mamka nerekla, ze by se zajimat mel. Preci jen mam syna jen 9mesicu. Do ted jsme totiz nemeli nikdy s malym problem. Navic malej uz leze, sedi, stoupa si a obchazi nabytek, takze vim, ze je to dráček na svuj vek a tak nevim, jestli priste postaci, ze to vyhrknu rovnou, ale na druhou stranu je divne ze samotneho jeho to nezajima 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama