Změna pohlaví z ženy na muže

Anonymní
2.6.21 13:11

Změna pohlaví z ženy na muže

Ahoj všichni. Chci se nejdříve omluvit za anonym a taky za to zda jsem vybrala dobrou kategorii tématu.
Jde o velmi citlivé téma.
Je mi hrubo přes 20 a mám trable a nevím, komu se svěřit a komu o mém problému říct. Už od školky vím, že se necítím dobře ve svém těle. Chodím sice stále oblékaná jako žena, chovám se tak ale vím, že se mi v tomto těle nelíbí a nemůžu už takto dál fungovat. Dělám to kvůli okolí. Bojím se hrozně reakce lidí a samozřejmě nejvíce rodiny.
Chodím oblékaná jako žena, maluju se ale dělám to jen na oko kvůli ostatním. Zevnitř vím, že jsem muž. Nemám a nikdy jsem neměla přítele, táhne mě to k ženským ale nedokážu si predstavit s žádnou být jako žena a nevím, co s tím mám dělat :(. Mám strach, že zklamu rodiče, sourozence a rodinu. Nemáte nějakou zkušenost nebo někoho v okolí, kdo má podobnou situaci? Jsem rozhodnuta jít na změnu pohlaví ikdyž vím, že to bude běh na dlouhou trať a jsem si vědoma toho, že je to nevratná situace… Prosím poraďte :,( :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1956
2.6.21 13:29

Myslím že jsou linky přímo na toto téma. A na netu určitě budou i příběhy lidí co si změnou prošli.
Určitě se najdou lidé co tě budou soudit ale na ně se z vysoka…
Je to jen tvůj život :srdce:
Hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
2.6.21 13:30

Tak v první řadě - trochu takové typické troll téma. :mrgreen:

Nicméně, pokud jde o to zjistit názor veřejnosti na emiminím fóru :lol:, za mě naprosto cajk. Transgender už dááávno není tabu, je to tabu jen v hlavách takto nastavených lidí. Chovej se tak, abys byl šťastný. Žijeme jen jednou a je zbytečné se trápit pro názor okolí :D

Transgender komunit je asi tak jenom bžilion. Stačí zapátrat tam - oni už se ti svěří jak CommingOut probíhal u nich a co se dá nebo nedá dělat.

Tu spamovat asi nemusíš… :kytka: Myšleno v dobrém :kytka: Jdi za svým cílem

Osobně je mi úplně jedno kdo jak vypadá nebo jak se cítí - fakt jeho věc. Když se mi typická žena s natočenými vlasy, prsama a v šatech a na podpatcích představí jako Michal - tak jí budu říkat Michale. Je mi fakt úplně buřt jak čůrá… a myslím, že to tak má většina národa :mrgreen: Takže no stress… a good luck :kytka:

Příspěvek upraven 02.06.21 v 13:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 13:32

Tak zakald máš, přiznat si to sobě. Teď přijde to nejhorší, přiznat to okolí. Pak, když budeš mít podporu dofiny, kamarádů.. tak i když to nebude jednoduchý a nebude to hned, půjde to. A kdo vi, třeba se z toho vyklube něco jiného, než transgender. Určitě navstiv psychologa či psychiatra, to statne budeš muset, pokud by ses fakt rozhodla pro lékařskou změnu pohlaví.

My dost možná za několik let budeme řešit něco podobného u syna, sama jsem zvědavá, jak to dopadne. Každopádně budeme ho podporovat, ať to bude cokoliv. Je mi líto, že ty takovou podporu nemáš. Ale třeba rodina překvapí a nakonec tu podporu získáš. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
432
2.6.21 13:57

Měla jsem kamaráda, který se narodil jako žena. Přeměnou si splnil svůj sen a byl fakt ze začátku strašně šťastný, že se tak rozhodl. Nicméně hormonální léčba u něj probudila schizofrenii, která by se bez ní nejspíš neprojevila a pak už jsem si nebyla jistá, jestli byl za svůj krok rád. Z úspěšného fajn člověka se stal bezdomovec, se kterým jsem posléze ztratila kontakt. Přeměna má svá rizika, ale žít v těle, se kterým se neztotožňuješ, je bezesporu peklo. Co vím, tak kamarád dost narážel u různých buranů třeba v hospodě. Ale u kolegů v práci, u rodiny a u kamarádů bylo všechno v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20778
2.6.21 13:59

Začni tím, že se obrátíš na sexuologa. Ten t pomůže všechno ujasnit a nasměruje tě na odbornou pomoc a podpůrné organizace. A klid, nejsi jediná. Nám se takhle transformoval kolega o kterým by to taky nikdo neřekl. To skrývání je často opravdu pečlivý. Málokdo má jasno od puberty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14363
2.6.21 14:33

Začala bych hledat odbornou pomoc - buď sexuolog nebo psycholog - aby ti nejen pomohli se změnou pohlaví ale hlavně jak to sdělit rodině. Nejsi připraven (nebo jsi ale nevíš jak) to rodině říct, tak by ti mohli pomoci :kytka:
Moc držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3454
2.6.21 14:45

Nějak se mi nechce věřit, že se žena, která se cítí jako chlap, maluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
2.6.21 14:45

Nejlépe pořešit to s praktickým lékařem, najít vhodnýho psychologa - ten ti pomůže i s tim jak to oznámit rodině a okolí, pak tě čeká tak dva roky kolotoč po sezeních a psychotestech jestli je to opravdu tak jak říkáš, potom se pomalu začne s proměnou… je to běh na dlouhou trať ale pokud se tak opravdu cítíš, ten výsledek za to stojí, jasně že tě budou lidi ze začátku pomlouvat za zády, ale i ty to přejde, pokud se tak budeš cítit dobře a nestydět se za to, začnou tě tak brát i oni.
Pár takových tu máme a přes prvotní šok, že mi místo kamarádky přijel na kafe kluk co zrovna mutoval to teď beru úplně normálně, jak kdyby to tak bylo vždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.6.21 14:47

Jak píšou holky, propoj se s odborníky :kytka: Je to velmi těžký krok pro tebe i okolí, ale pokud je to to jediné, díky čemu budeš moc žít komfortní život, stojí to za to :kytka: Držím palce! Dnes už je snad společnost dále a tyto věci většina inteligentních lidí neodsuzuje a chápe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
2.6.21 14:52

Tak je možnost, že jsi „jen“ lesbička, ale ty veškeré potlačované city k sobě, strach z veřejnosti ti v hlavě dělá guláš, že bys měl/a být se ženou právě jako muž. A taky samozřejmě je velmi pravděpodobné, že je to přesně tak.

Za mě osobně - nemám rád transgender. Proč? Protože to je podle mě necitlivé k vám a bral bych to jen jako označení před změnou pohlaví, že není správné tělo na správné osobnosti. Po operaci už není potřeba žádné trans používat. Budeš prostě muž. Co je komu po tom jestli od narození, nebo operaci.

Ale určitě využij nějakého psychologa co s tím má zkušenosti, aby sis utřídil/a svoje pocity a správně je rozklíčoval/a. Protože jak píše Masina těch příběhů o osobách co změnili pohlaví, byli prvně šťastné, ale pak přišli ještě horší psychické problémy jsou poměrně časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
2.6.21 14:53
@jita22 píše:
Nějak se mi nechce věřit, že se žena, která se cítí jako chlap, maluje.

zrovna toto mě příjde jako úplně běžný jev pro skytí vlastní nejistoty. Asi jako nejeden gay před comingoutem vypadá jako největší sukničkář, protože se tak bojí, že to na něj praskne až přehání obletování žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
2.6.21 18:01
@Masina píše:
Měla jsem kamaráda, který se narodil jako žena. Přeměnou si splnil svůj sen a byl fakt ze začátku strašně šťastný, že se tak rozhodl. Nicméně hormonální léčba u něj probudila schizofrenii, která by se bez ní nejspíš neprojevila a pak už jsem si nebyla jistá, jestli byl za svůj krok rád. Z úspěšného fajn člověka se stal bezdomovec, se kterým jsem posléze ztratila kontakt. Přeměna má svá rizika, ale žít v těle, se kterým se neztotožňuješ, je bezesporu peklo. Co vím, tak kamarád dost narážel u různých buranů třeba v hospodě. Ale u kolegů v práci, u rodiny a u kamarádů bylo všechno v pohodě.

Přesně tak. V začátku přeměny je člověk přesvědčený, že nemohl lépe udělat a je šťastný, ale bohužel potíže nejen psychického charakteru na sebe nenechají dlouho čekat. Každý jsme se narodili tak, jak bylo předurčeno a proto není dobré to násilně měnit. Problémům se v těchto případech prakticky není možné vyhnout. Právě proto je třeba zvolit úplně jinou cestu a pátrat po příčině co nás vede k takovému rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
2.6.21 18:52

Chci Tě moc podpořit. Pracuji na psychiatrii ( jako nezdravotník) a setkala jsem se s mladými lidmi - kluky i holkami, kteří se ve svém těle necítili komfortně a řešili to právě s psychiatrem. Někteří dospěli po letech i k přeměně.

Sama mám v okolí kluka ( chodil o pár tříd výš), který se narodil jako holka, ale jako kluk vystupoval odjakživa, snad už od školky, co si pamatuju. Po dosažení dospělosti prošel přeměnou, je v životě velmi šťastný a úspěšný, vede skauty a různé jiné kroužky, má přítelkyni. Všem, kdo ho znali, to bylo jasné a proto jeho přeměna nikoho nepřekvapila, všichni mu drželi palce.

Jdi do toho, nejlíp bude, když kontaktuješ sexuologickou ambulanci buď při některé nemocnici nebo psychiatrické léčebně. Neboj se, oni ti poradí, provedou tě vším. Ty sám jsi udělal už velký kus práce tím, že sis to přiznal. Být tebou, zkusím udělat další krok - svěřit se třeba jednomu nejbližšímu člověku. Sdílené trápení - poloviční trápení. Třeba tě rodina překvapí, co ty víš! Vždyť musejí poznat, že se necítíš šťastně. Velice ti držím palce! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
2.6.21 18:57
@kemeny13 píše:
Přesně tak. V začátku přeměny je člověk přesvědčený, že nemohl lépe udělat a je šťastný, ale bohužel potíže nejen psychického charakteru na sebe nenechají dlouho čekat. Každý jsme se narodili tak, jak bylo předurčeno a proto není dobré to násilně měnit. Problémům se v těchto případech prakticky není možné vyhnout. Právě proto je třeba zvolit úplně jinou cestu a pátrat po příčině co nás vede k takovému rozhodnutí.

Právě pro to předcházení psychickým problémům je nutné spolupracovat s odborníky i po přeměně. Nemyslím si, že je špatné měnit pohlaví - mi osobně přijde mnohem normálnější transgender člověk ( ten aspoň ví, co chce) než takový nebinární, například… to mi přijde ujeté. Transgender se prostě narodil jinak, než měl, no. A když má medicína tu moc… chvála Bohu za to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat