Změna postoje ke tchyni po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 21:09
Změna postoje ke tchyni po porodu

Mám problém. Před porodem jsem tchyni mela hodně rada, dokonce jsem vyhledávala její společnost. Po porodu ale nastal zlom. Nejdrive mi začalo vadit, ze na malyho sísla, je na nej afektovana a strašně presladla. Neskutecne me to vytaci. Partnerovi jsem řekla, ze mi to vadí, řekl ji to, ale nic se nezměnilo. Od te doby kdykoliv ma přijít, jsem z toho otrávena. Začala mi už vadit ona sama a co hůř, cela rodina z partnerovi strany mi,,vadí,, u našeho syna. Z me strany ho pujcim komukoliv, na pohlidani, pochováni, ale z partnerovi strany prostě ne. I kdybych padala na hubu únavou, tak malyho tchyni nepujcim. Mám k nim blok. Proč to tak je? Změní se to zase? Zažila jste to některá? Chci je mít zase rada jako předtím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PeknyVlasy
Kecalka 233 příspěvků 26.12.18 21:12

Opravdu ji chceš mít zase ráda ? Mně to tak nepřijde. Každopádně ti nezbyde nic jiného než se nad to povznést, je nezměníš stejně jako oni nezmění partnerku svého syna.

Aduš8
Závislačka 3051 příspěvků 26.12.18 21:13

Žárlivost a neustálé nutkání mít dítě pod kontrolou. Vlastní rodině důvěřuješ. Jestli se to srovná, nevím, nezažila jsem to. Musíš se naučit ovládat. Pokud jsi ještě v šestinedělí, můžou to být hormony a vše se může změnit. Pokud ne, asi bych to probrala s odborníkem, ať si nezaděláš na špatné rodinné vztahy. I když se nám to nelíbí, babičky mají nárok to dělat jinak, než mi si představujeme :kytka:

Rive
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 26.12.18 21:13

Jak dlouho jsi po porodu?
Ja taky nechtela nikomu „pujcovat“ deti, ale ted jsem rada za klid a za to, ze deti maji s babickama skvely vztah.
Dost mi to pomaha, ale ze zcatku jsem se musela trosku zaprit…ale tchanovci jsou skveli v tom, ze vzdycky pohlidaji, vymysleji aktivity a ja jsem rada, ze si to deti uzijou.

Myslet vic na deti, nez na sebe, teda aspon v tomhle

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23009 příspěvků 26.12.18 21:14

Podle mě to trochu přeháníš.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 26.12.18 21:14

Taky jsem to tak mela, sislani me teda nevadi, libilo se me kdyz nekdo rozmazloval moje miminko. Aleto si sedne jspu too hormony..je to proto ze svoji rodine veris vic nez jeho, je to rodina ale ne tvoje pokrevni rozumis…to si sedne az pochopis ze oni chteji pro nej taky jen to nejlepsi stejne jako ty

axelina
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 26.12.18 21:15
@Anonymní píše:
Mám problém. Před porodem jsem tchyni mela hodně rada, dokonce jsem vyhledávala její společnost. Po porodu ale nastal zlom. Nejdrive mi začalo vadit, ze na malyho sísla, je na nej afektovana a strašně presladla. Neskutecne me to vytaci. Partnerovi jsem řekla, ze mi to vadí, řekl ji to, ale nic se nezměnilo. Od te doby kdykoliv ma přijít, jsem z toho otrávena. Začala mi už vadit ona sama a co hůř, cela rodina z partnerovi strany mi,,vadí,, u našeho syna. Z me strany ho pujcim komukoliv, na pohlidani, pochováni, ale z partnerovi strany prostě ne. I kdybych padala na hubu únavou, tak malyho tchyni nepujcim. Mám k nim blok. Proč to tak je? Změní se to zase? Zažila jste to některá? Chci je mít zase rada jako předtím.

pořid si hned druhý a změní se to… budeš ráda že ti nekdo pohlídá i za cenu že vše nebude tak jak si třeba představujes… :)

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 26.12.18 21:15

Az bude dite vetsi a zacne to s nim byt narocnejsi jeste za tchyni budes rada ze ma takovy zajem

Jana206
Nadpozemská drbna 26781 příspěvků 26.12.18 21:17

Ukladam do oblibenych,tady bude veselo :jazyk:

Podle mě jsou to hormony,partnerova strana navíc není Tvoje krev. Prejde to,ale může to trvat a pokud si nechces do té doby pokazit vztahy na vsech stranach,mela bys s tím pracovat a snazit se to překonat.Do jaké míry dítě půjčíš a dáš z ruky,záleží na Tobe,ale musis být k obema stranam spravedlivá. Ne,ze mamka bude casto vozit kocarek,chovat na navstevach a tchýně se nebude moct ditka ani dotknout. Takto hrozí i pokazeni vztahu s manželem.

yse
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 26.12.18 21:17

Rekla bych,ze je to dost bezna reakce po porodu. Taky jsem zazila-byla jsem matka lvice-verila jsem jen svoji rodine a tchyne mi taky vadila. Pak jsem poznala,ze ona moje dite miluje a i kdyz my dve si obcas nerozumime a nektere veci me stvou porad,tak deti ma opravdu rada. S druhym uz to bylo o fous lepsi,ale take mi vadilo jeji privlastnovani. Jak deti rostly,tak to bylo slabsi. Myslim,ze to jsou proste hormony spojene s materstvim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 21:18
@Anonymní píše:

Já to měla/mám dost podobně. Mám zlatou tchýni, ale prostě narozdíl od našich to s miminkem moc neumí a já ho tam nerada nechávám, u mojí rodiny mi to nevadí. Asi hormony nebo co? Snaž se to hodit za hlavu, prostě ty babičky si to někdy neuvědomují a když na mimino bude někdo jednou týdne sislat, tak se mu nic nestane :lol: hlavně se snaž ten váš vztah nepokazit vlastně kvůli blbostem, když ho máte fajn. Ber to tak, že ona to vnouče vidí občas a tímhle způsobem prostě dává najevo, že ho miluje. Ale chápu tě, naprosto :mrgreen:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19005 příspěvků 26.12.18 21:19
@Anonymní píše:

Máš syna, jednou si přivede ženu, která bude mít k tobě averzi a abys viděla své vnouče, budeš se muset doprošovat a doufat, že ti snacha dá své milostivé svolení. Opravdu je tak těžké si to představit? Ono to uteče jako voda. Tak si pak vzpomeň.

wewa
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 26.12.18 21:20

A řekla jsi partnerovi jaky postoj máš k jeho rodině?By se docela divil… :roll:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 26.12.18 21:23

Chápu. Chce to mluvit narovinu ale zároveň opatrně. Proste pokud to byla před porodem fajn ženská snažila bych se nepokazit vztahy. Říci Mamko já vím ze toho našeho drobecka zbožňujes já mam nějaké rozházené hormony mě všechno vadí, počkej až se trochu srovnám, mej se mnou prosím trpělivost. Já mam pak dojem ze musím a ze je to u mě na sílu a jsem protivna přitom te mam moc rada a jsem rada ze te máme. Nezlob se na mě za to, sama nevím, co to se mnou je. Dej mi čas. Kup ji kytku nebo proste dej ji najevo ze ji mas rada. Byla by skoda pokud jste do teď měli vztahy hezké je kazit. Rozumím ti, snažila bych se být tolerantní i k tomu sislani, je to babička…i k tomu rozmazlovani, má te rada (pokud to tak je) tak nepůjde proti tobě. Drz se :hug: ono je to normální jak u tebe tak u ni. :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 21:24

Synovi je 9 měsíců,to hormony nebudu,spí mliko na mozku(pokus o vtip? :D . Jak je několikrát uvedeno,moje rodina je moje krev,oni jsou cizí…Vazne je chci mit zase rada,ale nejde mi to. Jsem tvrdohlavá blbka :,( . Hlídam si to,co je ,,moje,,.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >