Změna povolání na učitelku v MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaroschka
Povídálka 11 příspěvků 01.04.19 13:22
Změna povolání na učitelku v MŠ

Dobrý den a ahoj :-) Potřebovala bych radu a nikde se mi jí nedaří sehnat. Mám vystudovaný bakalářský obor Ekonomie, nicméně tato oblast mě dlouhodobě profesně nenaplňuje a chtěla bych se stát učitelkou v mateřské školce. Jakou rekvalifikaci potřebuji k tomuto povolání, popř. stačí mi dvouleté pedagogické minimum? Jsem teď na mateřské a tak je pro mě teď důležité se rozhodnout, co dál, až se vrátím do práce. Děkuji.

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9106 příspěvků 01.04.19 13:42
@Jaroschka píše:
Dobrý den a ahoj :-) Potřebovala bych radu a nikde se mi jí nedaří sehnat. Mám vystudovaný bakalářský obor Ekonomie, nicméně tato oblast mě dlouhodobě profesně nenaplňuje a chtěla bych se stát učitelkou v mateřské školce. Jakou rekvalifikaci potřebuji k tomuto povolání, popř. stačí mi dvouleté pedagogické minimum? Jsem teď na mateřské a tak je pro mě teď důležité se rozhodnout, co dál, až se vrátím do práce. Děkuji.

No, existuje obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Zavolej si do konkrétní školy a oni ti řeknou, co a jak. A těžko můžeš mít pedagogické minimum, když máš úplně jiný obor.

LuciMik94
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 01.04.19 13:52

Napada me jeste zkracene studium SS pedagogicke. Kdyz uz jsi Bc, meli by ti uznat zakladni predmety a studovala bys jen ty odborne…ja mam kombinovane ucitelstvi ms, je to trilety obor a bylo to casove docela narocne…slibovali pri zapisu 1den co 14dni a meli jsme kazdou sobotu vetsinou od rana do vecera a k tomu nektere patky + povinne tydenni kurzy kazde leto…

kakuja
Povídálka 26 příspěvků 01.04.19 13:53

Ahoj, ja ji tedka studuju 8) mam jinou stredni a kvuli financim a casu se mi ta prace nevyplati. Na ucitele do mš ti staci stredni se zaměřením předškolní a mimoskolni pedagogika. Ja studuju dalkove, jezdi se 1× do mesice a musíš si platit školné. Je to na dva roky a zakoncujes skolu složením maturitní zkoušky ;)

vedma007
Kecalka 121 příspěvků 01.04.19 13:56

Kamarádka (vystudovaná zdr. sestra) 2 roky chodila dálkově na SŠ (obor Předškolní a mimoškolní pedagogika), pak si udělala druhou maturitu a teď učí ve školce. 1 rok studia ji vyšel asi na 18tis.

Jaroschka
Povídálka 11 příspěvků 01.04.19 14:35

Děkuji moc všem za odpovědi, pomohly jste mi se trošičku zorientovat :-)

Váš příspěvek
Reklama