Změna pracovního místa po xletech.

Anonymní
28.8.21 09:23

Změna pracovního místa po xletech.

Zdravím, chtěla jsem se zeptat.
15let pracuji pro jednu firmu, ranní směny min. mzda. stereotyp, žádný progres.
Teďka jsem dostala zajímavou nabídku v kterou jsem ani dedoufala, dobře placená, ale směny krátký, dlouhý týden : :Mám dvě děti, jedno Školou povinné a předškolaka.
Zažila jste některá podobnou situaci? Dají se zvládnout tyhle šichty a rodina?
Nebo se mám na to vykašlat a počkat až děti vyrostou. Vsichni jsou zvyklí, že je máma po škole doma, mají teplou večeři.
Takhle by se musel hodně zapojit tatínek :)
Děkuji za rady a zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4722
28.8.21 09:30

A je tatínek schopný se zapojit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 09:32

Krátký a dlouhý týden měl jeden čas manžel. Měl mnohem více možností trávit čas s dětmi než když pracuje normálně ( v tom krátkém týdnu si mohl mladší i nechat doma atd.). Stejně tak noční, děti v institucích, on se vyspal a šel pro ně dřív. Já dělám osmičky a jsem pryč od šesté do půl páté pěti.

• Citovat
  • Nahlásit
11452
28.8.21 09:33

Děti jsou i tatínka a večeře se dá udělat i na 2 dny dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
28.8.21 09:36

Já jsem pracovala v DS, 12h směny, ale nerovnoměrně rozvržená pracovní doba, denní, noční +víkendy. Mě mrzelo že jsem pracovala skoro každý víkend, takže jsme nemohli jako rodina jezdit na společně vylety, což by se Tebe netýkalo, pokud budou dodržovat krátký dlouhý týden. Když jsem měla v týdnu volno stáhla jsem si školkové dítě z docházky a jely jsme třeba na výlet, nebo si jen užily den volna spolu, vyhovalovalo mi, že jsem šla dva dny do práce, pak třeba dva dny volno, ale mě někdy volno vycházelo i víc dní v kuse. Vařit a starat se o domácnost jsme zvládala tak nějak normálně, zvykla jsem si že třeba uvařím něco dopředu, když jsem pak měla celý víkend pracovní. Ale hodně se musel zapojit i chlap co se týče hlídání právě o těch víkendech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
28.8.21 09:44

Nebrala bych to. Přejít na dlouhý týden jen po ranních směnách bude i pro tebe velký záhul. K tomu víkendy, ty jsi asi také měla volné. Co je ti platné mít v krátkém týdnu plno volna, když jsou děti stejně ve škole a na kroužcích. Při ranních směnách jsi doma přesně v době, kdy děti potřebují, při krátkém a dlouhém týdnu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 09:45

Teplé večeře bych zrušila i s minimální mzdou a časem…, není zdravé dělat rodině služku.
Já dělala krátký a dlouhý týden a ničilo mi to zdraví a život. Někdy jsem děti neviděla skoro týden. Jakože vůbec neviděla.
Kdybych s nimi měla aktivně trávit čas, než půjdu do práce, nevydržím a neutáhnu tu směnu, takže jsem přišla z práce okolo 7:30, do osmi jsem usnula.
Pak byly dvě možnosti, vstanu mezi druhou a třetí po 6-7 hodinách spánku, najím se, nachystám se a okolo 16:15 opět mažu do práce, abych tam byla včas na převlečení a nastoupení v 17:45 u stroje. A nebo vstát okolo 12, najíst se, udělat nejnutnější a jít se dospat.
Ano, sem tam volný den, ale z těch nočních a násilného přehazování jsi tak mimo, že potřebuješ minimálně 24 hodin, aby byl člověk přítomen nejen tělem, ale i duchem.
Po ranní to bylo o něco lepší, člověk viděl rodinu alespoň večer a druhý den už nějak fungoval. Ale oni stejně byli v zařízeních, takže co. Viděla jsem je dřív. To je celé.
Někdo snáší noční dobře, pro toho to asi není problém, ale já prostě byla stále úplně jak náměsíčná.
Usínala jsem za pochodu. Když jsem změnila práci, najednou ze mě byl mentálně úplně jiný člověk.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 09:53

Tatínek je schopný…,Ale na jak dlouho než začne mamrat…to nevím :)
Má to být od 8-do20:00.

• Citovat
  • Nahlásit
2261
28.8.21 09:54
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla jsem se zeptat.
15let pracuji pro jednu firmu, ranní směny min. mzda. stereotyp, žádný progres.
Teďka jsem dostala zajímavou nabídku v kterou jsem ani dedoufala, dobře placená, ale směny krátký, dlouhý týden : :Mám dvě děti, jedno Školou povinné a předškolaka.
Zažila jste některá podobnou situaci? Dají se zvládnout tyhle šichty a rodina?
Nebo se mám na to vykašlat a počkat až děti vyrostou. Vsichni jsou zvyklí, že je máma po škole doma, mají teplou večeři.
Takhle by se musel hodně zapojit tatínek :)
Děkuji za rady a zkušenosti

D péčí o domácnost neporadím, ale za mě se to zkoordinovat dá. Rodina není jen tvoje.
Ke změně zaměstnání - po tak dlouhé době je to vždy krok do neznáma, spojený se ztrátou jistoty. Já měnila práci po 23 letech a udělala jsem to nejlepší co jsem mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
28.8.21 09:54

Směny a 12. Za mě rozhodně ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
28.8.21 10:05

Za mě zase klidně ano, pokud jsou jen denní. Jeden týden sice děláš pět dní, druhý ale zase jen dva a pět dní máš volných. Ráno děti vypravis, večer uložíš. Mezitím budou s tatínkem. A ve volných dnech si dopoledne uděláš a zařídíš, co bude třeba a po obědě už tu budes jen pro ně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
28.8.21 10:56

Já bych do toho určitě nesla. Ještě s rodinou. Dělala jsem denní a noční dvanáctky a úplně mi to zničilo psychiku a zdraví. Za prvý jsem byla nešťastná z toho, ze jsem se neviděla s rodinou, kamarády, pořad jsem musela řešit jestli mužů někam večer jít, jestli nejsem v práci a tak dále, za druhy jsem byla tak unavená (jak z nočních tak z denních 12tek), ze jsem musela změnit práci, jinak by se to podepsalo na mým zdraví. Každopádně každý to zvládá a berte jinak, záleží určitě, co by to bylo za práci, jak náročnou a tak dále. Je to jen můj pohled, držím palce ať se rozhodnes správně :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7156
28.8.21 10:57

Šla bych do toho, pokud se vám teda hodí peníze. Dělat za minimální mzdu si nedovedu představit. O kolik by se ti plat zvedl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3347
28.8.21 11:07

Pokud je to bez nočních, tak bych do toho klidně šla. Zapojí se i tatínek a děti se naučí nespoléhat na to, že mají mamku stále za zadkem. Ze začátku to bude horší, než najedete na nějaký systém, ale pak by to mělo být ok.
Pro mne bylo nejhorší chodit na tři směny, týden ranní, týden noční a týden odpolední. To bylo fest náročný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10506
28.8.21 11:14

Všichni jsou zvyklí na teplou večeři. :zed: Já bych je hnala. Mají ruce, ať si tu teplou večeři udělají. Práci bych změnila. Už jen proto, aby se tatinek pěkně zapojil do péče o rodinu a domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat