Změna příjmení dítěte bez souhlasu otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 17:27
Změna příjmení dítěte bez souhlasu otce

Dobrý den,
prosím o radu kdo ideálně nedávno řešil. Z předchozího vztahu mám 10-letou dceru, nyní 4 roky žijeme s přítelem, se kterým plánujeme svatbu a další dítě. Dotaz zní jestli soud povolí změnu příjmení dcery pokud ona sama řekne, že to takto chce. Biologický otec souhlas nedá - alimenty platí, s dcerou se stýká. A další část dotazu… soud o změnu příjmení je pouze o „formální“ změně jména, ale nejedná se o osvojení se všemi právy a povinostmi - to by byl osvojovací soud… chápu to správně? Omlouvám se, za možná hloupý dotaz, ale v této problematice se neorientuji.

Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
LůcaSmith
Kecalka 232 příspěvků 04.01.19 17:29
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím o radu kdo ideálně nedávno řešil. Z předchozího vztahu mám 10-letou dceru, nyní 4 roky žijeme s přítelem, se kterým plánujeme svatbu a další dítě. Dotaz zní jestli soud povolí změnu příjmení dcery pokud ona sama řekne, že to takto chce. Biologický otec souhlas nedá - alimenty platí, s dcerou se stýká. A další část dotazu… soud o změnu příjmení je pouze o „formální“ změně jména, ale nejedná se o osvojení se všemi právy a povinostmi - to by byl osvojovací soud… chápu to správně? Omlouvám se, za možná hloupý dotaz, ale v této problematice se neorientuji.Děkuji za odpovědi

To mě taky zajímá, ale pochybuji, ze to jde :roll:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 04.01.19 17:30

Pravdepodovne nepovoli…

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 04.01.19 17:31

Me bylo kdysi receno,ze to nejde,ze by si musel novy partner dite osvojit s ex by byl zbaven povinnosti platit alimenty :nevim: byla jsem v pozici toho ditete,ktere to chtelo a vubec to nikoho nezajimalo ..

Magdaleeena
Kelišová 5738 příspěvků 04.01.19 17:32

Nepovolí.
Plus ještě čistě za mě - přijde mi to i logické.

Purkym
Povídálka 41 příspěvků 04.01.19 17:36

Nepovolí, bez souhlasu otce to nejde…

BaMaK
Závislačka 2945 příspěvků 35 inzerátů 04.01.19 17:36
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím o radu kdo ideálně nedávno řešil. Z předchozího vztahu mám 10-letou dceru, nyní 4 roky žijeme s přítelem, se kterým plánujeme svatbu a další dítě. Dotaz zní jestli soud povolí změnu příjmení dcery pokud ona sama řekne, že to takto chce. Biologický otec souhlas nedá - alimenty platí, s dcerou se stýká. A další část dotazu… soud o změnu příjmení je pouze o „formální“ změně jména, ale nejedná se o osvojení se všemi právy a povinostmi - to by byl osvojovací soud… chápu to správně? Omlouvám se, za možná hloupý dotaz, ale v této problematice se neorientuji.Děkuji za odpovědi

Tak si dejte tvoje prijmeni, abyste měli všichni stejne.

Příspěvek upraven 04.01.19 v 17:37

Tichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 04.01.19 17:36

Bez souhlasu otce to soud nepovolí. Zvláště když platí alimenty a s dcerou se stýká

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 17:37

Tak mě to úplně logické nepřijde vzhledem k tomu, že jsme s ex nikdy manželé nebyli, od necelého roku je dcera se mnou a k němu chodí jednou za 14 dní na sobotu a neděli. Prostě jsem před narozením bohužel souhlasila s jeho příjmením, jinak by tento problém ani nenastal a dcera toto řeší, nechce mít jeho příjmení. Nic jiného než papírová změna se pro něj neuděje… práva k dceři ani styk mu nikdo nesebere.

Ovšem pro dceru by se změnilo hodně tím, že my budeme rodina se stejným příjmením a ona se cítí být vystrčená… a stranou.

pralinka2727
Závislačka 3262 příspěvků 04.01.19 17:38

Pokud má s otcem dobré vztahy tak by mi to přišlo vůči němu dost hloupé a nefér. Divila bych se, kdyby tohle někdo povolil.Kdyby ses znovu rozvedla tak si dcera bude zase měnit jméno ?

BaMaK
Závislačka 2945 příspěvků 35 inzerátů 04.01.19 17:38
@Anonymní píše:
Tak mě to úplně logické nepřijde vzhledem k tomu, že jsme s ex nikdy manželé nebyli, od necelého roku je dcera se mnou a k němu chodí jednou za 14 dní na sobotu a neděli. Prostě jsem před narozením bohužel souhlasila s jeho příjmením, jinak by tento problém ani nenastal a dcera toto řeší, nechce mít jeho příjmení. Nic jiného než papírová změna se pro něj neuděje… práva k dceři ani styk mu nikdo nesebere.Ovšem pro dceru by se změnilo hodně tím, že my budeme rodina se stejným příjmením a ona se cítí být vystrčená… a stranou.

A nemohla by se dcera pokusit mu to vysvětlit? Pokud to tak cítí, třeba bude otec rozumný.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 04.01.19 17:39

Myslím, že nepovolí. Může si ho sama změnit až jí bude 18, ale rodné příjmení se tím nezmění, takže bude muset všude uvádět i původní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 17:39

Já mám své příjmení, dcera svého otce, další dítě bude mít přítelovo. Svatbou jsem toto chtěla právě vyřešit tak, abychom měli všichni jedno. Jinou cestu bohužel nevidím. A podotýkám toto je přání primárně dcery, nikoliv moje. Bavila se o tomto dříve než jsem o svatbě začala vážně uvažovat i já s přítelem.

cecetka
Echt Kelišová 7657 příspěvků 04.01.19 17:40

Ano ano. Vzdycky se divim jak snadno davaji zeny detem prijmeni po biootcich :nevim: Jako by na to meli spermodarci automaticky pravo :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 17:40

Neví náhodou někdo kde získat přímo nějakou oficiální informaci? Matrika nebo soud? Myslela jsem, že bude někdo přímo vědět, ale takto asi bude lepší přímo napsat na kompetentní místo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >