Změna příjmení dítěte po svatbě

Anonymní
13.8.20 15:59

Změna příjmení dítěte po svatbě

Ahoj Holky, mám na vás prosbu. :) s přítelem by jsme se chtěli vzí. Momentálně jsme v očekávání ale jelikož stále nejsme svoji tak chci aby dítě mělo moje příjmení. A chci se zeptat jelikož se nechci jmenovat jinak než moje dítě, má někdo zkusennost s tím že když se rodiče dítěte vzali že se poté změnilo i příjemní dítěte.?
Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5511
13.8.20 16:07

A po svatbě si budeš brát manzelovo jméno nebo si ponechá svoje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 16:09

@Wani Manzelovo a tím pádem bych chtěla aby i dítě mělo v tu chvíli jeho jméno

• Citovat
  • Nahlásit
28408
13.8.20 16:10
@Anonymní píše:
Ahoj Holky, mám na vás prosbu. :) s přítelem by jsme se chtěli vzí. Momentálně jsme v očekávání ale jelikož stále nejsme svoji tak chci aby dítě mělo moje příjmení. A chci se zeptat jelikož se nechci jmenovat jinak než moje dítě, má někdo zkusennost s tím že když se rodiče dítěte vzali že se poté změnilo i příjemní dítěte.?
Děkuji za odpověď

Děcku děj svoje a pak ho přejmenujte. Takových, co „se jednou vezmou“ a nakonec nic, bylo… :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18099
13.8.20 16:12

Normlane si pak dojdete na matriku a dite prejmenujete, potrebujes k tomu souhlas obou rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 16:12

@Bábrdl no právě mě jde o to jestli s tím přejmenováním není nějaký problém potom :)

• Citovat
  • Nahlásit
2775
13.8.20 16:14
@Anonymní píše:
@Bábrdl no právě mě jde o to jestli s tím přejmenováním není nějaký problém potom :)

není, na matrice se rovnou ptají, jestli chcete dítě přejmenovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 16:16

@mamina2017 tak super o to nám šlo aby pak nebyl problém že když se změní příjmení mě aby se změnilo i dítěti :)

• Citovat
  • Nahlásit
869
13.8.20 16:24
@mamina2017 píše:
není, na matrice se rovnou ptají, jestli chcete dítě přejmenovat.

Přesně, je na na to přímo kolonka v tom dotazníku, co se kvůli svatbě na matrice vyplňuje. Dokládá se jen rodný list dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8651
13.8.20 16:57

Za mě je jednodušší vzít se před porodem ;) A pokud jste už třeba zasnoubeny, že tě žádal o ruku, tak bych možná i dala rovnou jméno po něm. My to u 1. neresili, kluka napsali rovnou po tatovi, ale u 2. jsme si řekli, že na matriku bysme před porodem stejně zase museli, tak už se tam můžeme rovnou vzít :) Nakonec se svatba konala jinde, ale byli jsme rádi, že jsme ji stihli, ještě než se narodilo to malý torpédo, s kterým by to už bylo asi náročnější :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.08.20 v 17:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 17:03

@Jahudka82 Na to jsem se neptala. Ale děkuji.
Já se ptala jak je se změnou nic víc žádné jiné rady nepotřebují.
Prostě dokud nebudeme svoji tak prostě bude mít jméno po mě.

• Citovat
  • Nahlásit
8651
13.8.20 17:17
@Anonymní píše:
Prostě dokud nebudeme svoji tak prostě bude mít jméno po mě.

To je asi rozumný. Jen píšu, jak jsme to měli, že tam prostě už pak nebylo potřeba nic řešit dodatečně. Můžu se jen ze zvědavosti zeptat, za jak dlouho výhledově cca plánujete svatbu?

Zase chápu, že se nechceš vdávat těhotná s břichem, ale třeba až bude prcek větší a užije si to bez toho, abyste museli řešit, kdo ho při obřadu pohlidá, povozi v kočárku apod. Tomu rozumím. I že je pak otrava, jmenovat se jinak než zbytek rodiny. Vážně jsme jednu chvíli o té „úřední“ variantě uvažovali - jen 2 svědci a čau, pak nějaké posezení s rodinou. Nechtěla jsem v létě s břichem organizovat nic moc velkyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
13.8.20 17:22
@Anonymní píše:
:palec: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72923
13.8.20 19:07
@Anonymní píše:

Asi bych byt chlapem hodne premyslela, jestli si mam vzit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 19:25

@j.a.n.i1 Tak pardon ale to není vaše starost :lol: a za další nevidím důvod proč se opet někdo vyjadřuje když to není k tématu. :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama