Změna příjmení dítěte se souhlasem otce

33
14.6.21 20:51

Změna příjmení dítěte se souhlasem otce

Dobrý večer, prosím vás o radu.
Mám syna 2,5 roku. Jeho otec se s ním od narození nestýká, ale alimenty platí.
Po domluvě s ním ( bez problémů s tím souhlasil) jsem šla žádat na matriku aby se syn jmenoval po mně. Matrika chce po mně pádný důvod. Nestačí ji že s tím otec souhlasí a že o něj nejeví žádný zájem on ani jeho rodina.
Prosím poraďte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.6.21 21:13

Stačí podpis druhého zákonného zástupce.

Pokud chtějí důvod, jako formalitu, napiš jim tam, že z důvodu nástupu do školky /jeslí a jeho neztotožněním v budoucnu s tím starým příjmením.

Nebo že se s ním nestýká a ty máš jiné příjmení.

Nesetkala jsem se s tím, že by měla matrika problém. Ale vždy lze zadat u soudu, kdyby byl nějaký fakt problém.

U změny příjmení dospělého taky chtějí důvod, je to formalita. Příbuzná napsala, že se hlásí k Maďarské menšině :lol: a bylo. Fakticky důvod byl jiný, ale matrikarka si to založila a neřešila.

Můžeš si pískat, já za změnu příjmení bojují už skoro 10 let u soudu a mám smůlu..

• Citovat
  • Nahlásit
33
14.6.21 21:17

Přesně tohle jsem jim řekla a vypsala. Tak děkuji, teď jsem alespoň ujištěna v tom, že chyba je na straně matriky a ne na me :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 21:51

Můj muž a jeho ex-manželka uváděli, že dítě žije s matkou, která s ním vyřizuje všechny úřední záležitosti a lékaře a bylo by praktičtější, aby měly shodné příjmení. Plus že příjmení po otci je cizojazyčné a bude ve školce a škole působit komplikace. Na matrice byli oba spolu osobně, žádný problém tam nebyl.

• Citovat
  • Nahlásit
882
14.6.21 22:27

Já teda byla v jiné situaci, ale na matrice po mě chtěli vypsat alespoň půl A4 důvodů proč… Nechápala jsem. Nakonec teda povolili. I Když se mi příčilo to všechno vypisovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 07:49

Taky teda v „našem“ případě to nebylo o tom, že otec o dítě nejeví zájem. Zájem jevil, o dítě se staral (a stará), akorát nevisí na tom, aby měli společné příjmení. Je přesvědčený, že když už teda nejsou spolu jako rodina se stejným příjmením, tak je pro dítě lepší, aby mělo společné příjmení s matkou, která s ním přece jen trávila víc času. Řekla bych, že i to mohlo sehrát roli. Že matrikářku přesvědčili, že jsou ve shodě, spolupracují a chtějí to, co je pro dítě dobré. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
33
15.6.21 10:25

@topkiss a mohla by jste mi poradit nějak detailněji. Já už se sebe dostala všechno co jen šlo a ji to stále nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
17.6.21 11:06

@PaníVS detailněji asi neporadím. Neznám situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat