Změna příjmení po rozvodu A/N

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 00:19
Změna příjmení po rozvodu A/N

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co říkáte na to : Změnit či nezměnit si příjmení po rozvodu? Teprve jsem zažádala o rozvod a stále mě tato otázka tíží. Manžel se nastěhoval k mladší a plánují si budoucnost a mě štve, že bych se tou ženskou měla stejně jmenovat. A chci se odprostit od jeho rodiny.

Reakce:
Mišule86
Kecalka 237 příspěvků 01.04.19 00:21

V tom případě se přejmenuj :D Nic špatného na tom není :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 00:21

Určitě jo! Já bych si ho taky změnila. Nechtěla bych mít příjmení někoho s kým z nějakého důvodu už nechci mít nic společného.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.04.19 05:04

Já se rozvadela po roce bez společných závazků a příjmení jsem si změnila. Kdybych byla vdaná X let a měla děti, tak bych asi neměnila. Ale jestli to tebe štve, tak se prejmenuj zpět.

Obeli
Kecalka 192 příspěvků 01.04.19 05:23

Teď to řeším, zatím to není aktuální, ale rozvod se kvapem blíží. Nechci mít příjmení po někom, kdo mi ublížil, ale na druhou stranu, mám děti, uvažuji, zda s tím nebudou jen problémy, ale na druhou stranu, děti malé nebudou věčně a teď těžko říct, zda se ještě někdy vdam.

kve-tinka
Kelišová 5013 příspěvků 3 inzeráty 01.04.19 05:59

Ja si prijmeni nechala kvuli synovi, druha svatba za rohem- budu mit obe prijmeni. Neoficialne budu uzivat jen to nove. Syn je jeste skolkovy, nechci aby mel jednou pocit, ze se ho mama “vzdala” a ze ma novou rodinu. ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 52577 příspěvků 01.04.19 06:43
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co říkáte na to : Změnit či nezměnit si příjmení po rozvodu? Teprve jsem zažádala o rozvod a stále mě tato otázka tíží. Manžel se nastěhoval k mladší a plánují si budoucnost a mě štve, že bych se tou ženskou měla stejně jmenovat. A chci se odprostit od jeho rodiny.

Měla js to stejně a ani chvíli jsem o tom neuvažoval. Jednak už jsem zvyklá na jméno, druhá kvůli dětem. A žádnou zvláštní zast jsem vůči tomu jsme u ani ex necítila.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52577 příspěvků 01.04.19 06:44
@Anonymní píše:
Určitě jo! Já bych si ho taky změnila. Nechtěla bych mít příjmení někoho s kým z nějakého důvodu už nechci mít nic společného.

A proc hned paušálně nic? Já s ním už jen nechtěla být manželka, to neznamená. Že už s ním nechci mít nic společného…

unuděná
Kelišová 7408 příspěvků 01.04.19 06:53

Ja bych s ohledem na deti nemenila,navic jmeno nevnimam jen jako jeho,ale take jeho rodiny a s tou jsem si (zatim :mrgreen: ) nic neudelala a dokonce jsem se s ni ani nerozvedla ;) Kdybysme deti nemeli,mozna bych uvazovala o vraceni puvodniho jmena,ale vlastne by mi to bylo jedno,predpokladala bych,ze si me casem nekdo zase prejmenuje ;)

mau-mau
Závislačka 3776 příspěvků 01.04.19 07:07

Já bych už neměnila, o ohledem na délku svazku a společné děti. Ale být vdaná třeba rok a být to bezdětné manželství, pak ano. Taky hrají roli vazby na původní příjmenía rodinu a tu já kdovíjakou nemám. Takže je víc faktorů, které třeba zvážit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 07:33

Už se modlím, abych měla rozvod za sebou. A pak honem na matriku. Chci zpátky svoje jméno . Mám děti , ale tak moc mi ublížil, ze to jméno proste nechci. Nejstarší syn je plnolety. I on uvažuje o změně jména
Sice tu bolest to neotupi, ale ten pocit…

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 01.04.19 07:43

Po rozvodu jsem si příjmení nechala, líbilo se mi více :) navíc jsem pracovala s klienty a absolutně jsem neměla kapacity se jim svěřovat, proč se jmenuju jinak a něco jim vysvetlovat. Taky jsem nemusela obihavat všechny instituce na změnu příjmení, akorát obcanku a hotovo :)

Labužník mirabelka02
Stálice 73 příspěvků 01.04.19 07:50

Zrovna teď jsou to 4 roky, co jsem se rozváděla po 28letém manželství. Neváhala jsem ani vteřinu a hned druhý den jsem naklusala na matriku s čerstvým rozsudkem. Byl to pro mě velmi důležitý a očišťují akt, jako bych se vrátila ke své podstatě a byla najednou zase mladá a svobodná (v duchu, samozřejmě). Pak s tím povolením z matriky rychle vyměnit všechny doklady, přejmenovat bankovní účet, SIPO.....atd. Jo, a taky se mi to vyvdané jméno nikdy nelíbilo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 07:54
@Labužník mirabelka02 píše:
Zrovna teď jsou to 4 roky, co jsem se rozváděla po 28letém manželství. Neváhala jsem ani vteřinu a hned druhý den jsem naklusala na matriku s čerstvým rozsudkem. Byl to pro mě velmi důležitý a očišťují akt, jako bych se vrátila ke své podstatě a byla najednou zase mladá a svobodná (v duchu, samozřejmě). Pak s tím povolením z matriky rychle vyměnit všechny doklady, přejmenovat bankovní účet, SIPO.....atd. Jo, a taky se mi to vyvdané jméno nikdy nelíbilo…

Ano ano, očista

Váš příspěvek
Reklama