Změna příjmení po smrti manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
topkiss
Kecalka 417 příspěvků 09.09.19 19:50
Změna příjmení po smrti manžela

Ahojte,
chtěla jsem si vzít zpět své rodné příjmení a aby i děti byly po mě. Byla jsem na matrice a dali mi domů žádosti, které mám vyplnit.
Je tam také důvod. Mám tam úplně vše rozepsat? Čte ty důvody vůbec někdo? Je možné, že napíšu něco, kvůli čemu mi to nepovolí? Nemáte někdo zkušenost?
Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21964 příspěvků 09.09.19 20:09

A co tam chceš rozepisovat? Stručně napiš proč

Uživatel je onlinezudina
Závislačka 2614 příspěvků 09.09.19 20:17

Ano duvody ctou a podle toho posuzuji. Nicmene duvod ze manzel zemrel a ty chces aby deti mely tve prijmeni kazda matrikarka pochopi. Pokud je detem vic jak 2 roky tak se do toho pak jeste montuje socialka.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 09.09.19 20:22

Duvod-smrt manzela. Dal bych to nerozepisovala, urcite to schvali.. Je mi lito Tve ztraty..

alimdar
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 09.09.19 20:28

@topkiss upřímnou soustrast. Nicméně nechápu, co tě k tomu vede. Po smrti manžela bych naopak pak jeho jméno ctila i nadále a nezlehcovala jeho smrt takovymhle způsobem, kdy smažeš všechnu minulost. A věř mi, že vím, o čem mluvím.
Já se taky chci vrátit k rodnému příjmení, ale z důvodu rozvodu a z toho, že ani 5 let pi rozvodu exmanzel nedá pokoj a mstí se mi přes děti. Neštítí se niceho

Jana206
Nadpozemská drbna 28568 příspěvků 09.09.19 20:30
@zudina píše:
Ano duvody ctou a podle toho posuzuji. Nicmene duvod ze manzel zemrel a ty chces aby deti mely tve prijmeni kazda matrikarka pochopi. Pokud je detem vic jak 2 roky tak se do toho pak jeste montuje socialka.

Já si naopak myslím, ze socialka bude zkoumat, jestli je změna příjmení v zájmu dětí. Manžel sice zemrel, ale ty děti mají vazby nejen na něj, ale i na jeho rodinu, která může mít taky svůj názor. Dovedu si predstavit, ze si nekdo postaví hlavu a ve finále bude rozhodovat soud. Nejsem si jistá, ze to matrikarka pochopí. U nezletileho dítěte musí se zmenou příjmení souhlasit oba rodiče. Tady bude muset nekdo zastoupit zemřelého otce a musí to být v zájmu dětí. Záleží i na věku a jestli budou schopny se samy vyjádřit.

alimdar
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 09.09.19 20:31

@zudina důvody nikdo neposuzuje, leda kvůli částce, která se platí. Mám ted aktuální informace, taky to řeším. Přejmenovat se můžeš na jakékoliv příjmení, jen částky jsou různé. U rodného po 1 manželství je to 100,–. Návrat k rodnému po vicero rozvodech už stojí 1000,–, stejně jako jakékoliv jiné než rodné příjmení. U hanlivych je změna snad taky za tu 100,–

Jana206
Nadpozemská drbna 28568 příspěvků 09.09.19 20:36
@alimdar píše:
@topkiss upřímnou soustrast. Nicméně nechápu, co tě k tomu vede. Po smrti manžela bych naopak pak jeho jméno ctila i nadále a nezlehcovala jeho smrt takovymhle způsobem, kdy smažeš všechnu minulost. A věř mi, že vím, o čem mluvím.
Já se taky chci vrátit k rodnému příjmení, ale z důvodu rozvodu a z toho, že ani 5 let pi rozvodu exmanzel nedá pokoj a mstí se mi přes děti. Neštítí se niceho

Vidim to stejně. A kdybych byla nekdo z rodiny zemřelého otce, velmi bych bojovala za to, aby děti nosily jeho příjmení. Vždyť se na tom dohodli pri svatbě, prijala jeho příjmení pro sebe i společne děti. Souhlasne s manželem prohlasila, že to příjmení budou užívat. Ona, ať se jmenuje, jak chce, ale u těch dětí není duvod. Matrikou to pravděpodobně jen tak neprojde, pujde to pres ospod, který má nahradit souhlas otce. A pokud to nekdo napadne, tak má velkou šanci vyhrát.

Jana206
Nadpozemská drbna 28568 příspěvků 09.09.19 20:39
@alimdar píše:
@zudina důvody nikdo neposuzuje, leda kvůli částce, která se platí. Mám ted aktuální informace, taky to řeším. Přejmenovat se můžeš na jakékoliv příjmení, jen částky jsou různé. U rodného po 1 manželství je to 100,–. Návrat k rodnému po vicero rozvodech už stojí 1000,–, stejně jako jakékoliv jiné než rodné příjmení. U hanlivych je změna snad taky za tu 100,–

Ano, Ty se můžeš prejmenovat treba na Zelenooranzovofialova, ale u nezletilého dítěte musíš mít duvod, souhlas druhého rodiče a musí to být v zájmu toho dítěte. Taky jsem to resila, ne teda po smrti někoho, jak se jmenuješ Ty, je Tvuj problém. Ale zmenit příjmení nezletilemu, zvlášť, kdyz otec chybí, tak jednoduché není.

alimdar
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 09.09.19 20:42
@Jana206 píše:
Ano, Ty se můžeš prejmenovat treba na Zelenooranzovofialova, ale u nezletilého dítěte musíš mít duvod, souhlas druhého rodiče a musí to být v zájmu toho dítěte. Taky jsem to resila, ne teda po smrti někoho, jak se jmenuješ Ty, je Tvuj problém. Ale zmenit příjmení nezletilemu, zvlášť, kdyz otec chybí, tak jednoduché není.

Tak to je pravda, já to řeším u sebe, děti přejmenovat nechci. Tohle jsem si neuvědomila

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32110 příspěvků 09.09.19 20:55
@alimdar píše:
Já se taky chci vrátit k rodnému příjmení, ale z důvodu rozvodu a z toho, že ani 5 let pi rozvodu exmanzel nedá pokoj a mstí se mi přes děti. Neštítí se niceho

Já jí chápu - je to dost osobní důvod a životní zkušenost. :mavam:

Uživatel je onlinezudina
Závislačka 2614 příspěvků 09.09.19 20:56
@Jana206 píše:
Ano, Ty se můžeš prejmenovat treba na Zelenooranzovofialova, ale u nezletilého dítěte musíš mít duvod, souhlas druhého rodiče a musí to být v zájmu toho dítěte. Taky jsem to resila, ne teda po smrti někoho, jak se jmenuješ Ty, je Tvuj problém. Ale zmenit příjmení nezletilemu, zvlášť, kdyz otec chybí, tak jednoduché není.

Ano presne to jsem myslela, posuzuji zajem ditete, proto studuji duvody a zapojuje se socialka

nototo
Stálice 68 příspěvků 09.09.19 20:58
@zudina píše:

Nechápu proč by se do toho měla montovat sociálka??

Uživatel je onlinezudina
Závislačka 2614 příspěvků 09.09.19 20:59
@Jana206 píše:
Já si naopak myslím, ze socialka bude zkoumat, jestli je změna příjmení v zájmu dětí. Manžel sice zemrel, ale ty děti mají vazby nejen na něj, ale i na jeho rodinu, která může mít taky svůj názor. Dovedu si predstavit, ze si nekdo postaví hlavu a ve finále bude rozhodovat soud. Nejsem si jistá, ze to matrikarka pochopí. U nezletileho dítěte musí se zmenou příjmení souhlasit oba rodiče. Tady bude muset nekdo zastoupit zemřelého otce a musí to být v zájmu dětí. Záleží i na věku a jestli budou schopny se samy vyjádřit.

To mas pravdu, ze na to muzou nahlizet prave takhle opacne no, zvlast kdyz bude chybet vyjadreni otce, nebo prave proto, mozna to prave jednoduche nebude

Uživatel je onlinezudina
Závislačka 2614 příspěvků 09.09.19 21:00
@nototo píše:
Nechápu proč by se do toho měla montovat sociálka??

Posuzuji zajem deti na zmene prijmeni

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama