Změna příjmení - protože už s bývalým nechci mít nic společného

Anonymní
16.3.21 13:20

Změna příjmení - protože už s bývalým nechci mít nic společného

Ahoj, asi jsem takový zvláštní případ. jsou to dva roky od rozvodu a já zjišťuju, jak moc mi vadí nosit příjmení exmanžela. Máme tedy spolu dva syny, kvůli kterým jsem si vyvdané příjmení nechala. vadí mi, že jeho současná přítelkyně, s kterou čeká svoje třetí dítě se po něm nejmenuje, a já ano. cítím v tom nějaké napojení, které prostě nechci. ráda bych si změnila příjmení na své rodné. asi to půjde, i když za to zaplatím. Spíš by mě zajímaly zkušenosti lidí, co si tím prošli, jaké s tím pak v běžném životě byly problémy? je mi jasné, že mi někteří lidi budou gratulovat ke svatbě :-) co dalšího mě s tím ještě čeká? asi i prokazování, zda jsem matka dětí? Omlouvám se za anonym, je to citlivé..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9003
16.3.21 13:23

Čeká tě pak změna dokladů a nahlášení všude tam kde to je potřeba (banka, pojistky atd). Jinak když jsem ještě nebyla vdaná a šla jsem s ditetem k doktorce apod. tak mě stejně všude oslovovali příjmením chlapa, protože měla dcera příjmení po něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2436
16.3.21 13:25

Spousta deti maji jine prijmeni, nez jejich matky…prijmeni ti zmeni na matrice, neni to nejak slozite, muzes bud mit sve puvodni, nebo myslim muzes mit treba i svoji matky za svobodna, staci ti k tomu dolozit rozvod, kolik se plati, to nevim..obnaset to bude klasiku..nove doklady, informovani instituci..pojistovny, banky, sporitely, operator atd, proste co vsechno mas…a ano, muze stat, ze ti budou lidi gratulovat ke svatbe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
16.3.21 13:26

Sestra za změnu platila malý poplatek, žádné tisíce, nikdo na to moc nereagoval, většina věděla že se rozvedla a jaké je její rodné příjmení, každopádně ji ještě dlouho oslovovali příjmením po exmanželovi, pak se znova vdala a to už bylo v pohodě, děti ale neměli, takže to měla jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
16.3.21 13:28

Myslím, že je to úplně běžné, aspoň v mém okolí ;) U žen, které to udělaly, byl jediný protiargument mít příjmení společné s dětmi, ale většina se stejně vrátila k původnímu. Kromě dokladů s tím žádný problém nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
16.3.21 13:30

Já jsem se setkala s problémem (ne sama, ale u blízké kamarádky) při cestování s dětmi. Letěla na Kypr s přestupem někde a tam jí nechtěli pustit, protože má jiné příjmení než děti… Nakonec to nějak vyšlo, ale bála se, že dovolená bude v háji kvůli takové prkotině :?
Dá se to prý řešit potvrzeným překladem rodných listů Je to ale opruz… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4426
16.3.21 13:42
@Anonymní píše:
Ahoj, asi jsem takový zvláštní případ. jsou to dva roky od rozvodu a já zjišťuju, jak moc mi vadí nosit příjmení exmanžela. Máme tedy spolu dva syny, kvůli kterým jsem si vyvdané příjmení nechala. vadí mi, že jeho současná přítelkyně, s kterou čeká svoje třetí dítě se po něm nejmenuje, a já ano. cítím v tom nějaké napojení, které prostě nechci. ráda bych si změnila příjmení na své rodné. asi to půjde, i když za to zaplatím. Spíš by mě zajímaly zkušenosti lidí, co si tím prošli, jaké s tím pak v běžném životě byly problémy? je mi jasné, že mi někteří lidi budou gratulovat ke svatbě :-) co dalšího mě s tím ještě čeká? asi i prokazování, zda jsem matka dětí? Omlouvám se za anonym, je to citlivé..

Mám 7 let od rozvodu, děti už jsou velké, takže jsem se taky rozhodla vrátit k příjmení za svobodna. Nicméně jsem byla požádaná o ruku, tak tenhle krok realizovat nebudu.
Vzhledem k tomu, že. Rozvod považuji za své nejlepší rozhodnutí, hrdě bych říkala „ne, já jsem se šťastně rozvedla“. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6065
16.3.21 15:49

Jméno je jen jméno, žádnou zásadní životní změnu v tom nehledej. Gratulace ke svatbě budou, to je ale takové úsměvné a spíš na to pamatuji, že to způsobovalo veselé historky a icebreakery na poradách v práci a tak :-D
To, že se děti jmenují jinak bude stejné jako u většiny nesezdaných párů, takže žádná novinka ve společnosti. Zrovna jsem tuhle přemýšlela, jak velké množství dětí v naší školce se jmenuje jinak, než jejich maminky a přitom to jsou všechno dlouholeté stabilní páry, že jsem třeba celá léta ani netušila, že nejsou sezdaní.
Osobně jsem na žádné problémy nikdy nenarazila, mateřství nikdy nikdo nezpochybňoval :nevim:
Prostě se jen zbavíš jména, které nechceš a… nic dalšího už se dít nebude, nic dalšího od toho neočekávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat