Změna příjmení - soudně, nesouhlas otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 22:28
změna příjmení - soudně, nesouhlas otce

Ahoj,
komu prosím schválil soud změnu příjmení dítěte z příjmení po otci na příjmení po matce i přes nesouhlas otce a za jakých podmínek?
Mám tříletou dceru, s bývalým jsme nebyli manželé, ale plánovali to, tedy jsem dala dceři jméno po otci. Otec od nás odešel, alimenty platí (nezaplatil jeden měsíc), nicméně posledního půl roku se o dceru nezajímá, nenapsal jedinou zprávu, neviděli se, nepopřál k narozeninám, Vánocům, pouze posílá na účet peníze.
Ráda bych, aby se dcera jmenovala jako já. Nejde mi o „vymazávání“ jeho jako otce, ale vidím v tom přínos pro dceru i pro mě, kdy odpadají různé vysvětlování, hlavně pro dceru v kolektivu atd. (mám již partnera a ten souhlasí, aby se naše případné dítě jmenovalo také po mně a on by při svatbě případně přijal moje, tedy by se hlavně děti jmenovaly stejně, to je hlavní důvod…)
Co je již dostatečný důvod pro soud provést změnu i přes nesouhlas otce? Předpokládám, že on souhlasit z „principu“ nebude.
Děkuji moc za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 12.05.19 22:34

Přes nesouhlas otce soud nepůjde. Zvlášť, když svou rodičovskou povinnost vůči dítěti z právního hlediska plní. A je to tak dobře.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 12.05.19 22:36

Pozdě bycha honit… ani soud by to nepovolil, není důvod

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 12.05.19 22:47

A proč něco předpokládáš místo abyste si s otcem promluvili? :roll:

Jana-86
Stálice 76 příspěvků 12.05.19 22:47

Právě z těchto i dalších mnoha důvodů by se dítě mělo jmenovat vždy po matce už z porodnice. Obzvláště, je-li svatba v nedohlednu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 22:50

@SlečnaDahlia Ke splnění rodičovské povinnosti stačí poslat peníze!? Dcera už by ho ani nepoznala, on o ní nic neví, půl roku u tak malého dítěte je hodně dlouhá doba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 22:51

@Serpentini Otec nekomunikuje, tedy žádný kontakt není.

Agusaguss
Povídálka 26 příspěvků 12.05.19 22:59

Ale penize chces

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 12.05.19 23:01

To je špatná výchozí situace.. on si povinnosti plní, zřejmě nebude souhlasit… takže jinak - zajdi na matriku jak by to šlo obejít „změnou příjmení“ dítěte.. ženské ti to tam vysvětlí, dají formuláře.. za zkušení nic nedáš,…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 23:11

@Agusaguss byla bych ráda, kdyby otec normálně fungoval jako otec, nic proti němu jako otci nemám, jen to že se tak nyní nechová, což nepochopím. A peníze mi jsou jedno, postarám se o nás bez něj bez problémů, posílá je dobrovolně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 23:12

@Lucy75 ten formulář musí podepsat otec, tedy na matrice asi nic nevyřeším.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 12.05.19 23:12
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia Ke splnění rodičovské povinnosti stačí poslat peníze!? Dcera už by ho ani nepoznala, on o ní nic neví, půl roku u tak malého dítěte je hodně dlouhá doba.

No ty jsi tomu dítěti vybrala takového otce

Agusaguss
Povídálka 26 příspěvků 12.05.19 23:13

Alimenty dobrovolne :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 23:15

@Kaileee Chtěla jsem zkušenosti se změnou příjmení v takové situaci, ne komentáře o tom, jakého otce jsem vybrala. Za našeho vztahu fungoval dobře. Bohužel někdy se člověk zachová nepředvídatelně nebo se změní, nejsem první komu se to stalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 23:17

@Agusaguss Ano, sám si určil výši a sám je posílá, soudně nic nemá a pokud by je neposílal, žalovat ho nebudu. Ano, možná si tak chce jen plnit zákonnou povinnost a jinak se „nemuset“ zajímat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama