Změna příjmení u dítěte na jméno současného přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jana0000
Povídálka 49 příspěvků 07.01.18 10:05
Změna příjmení u dítěte na jméno současného přítele

Zdravím potřebuji poradit, mám přítele který má syna se svou bývalou a teď jsme se dočetla že by chtěla synovi změnit příjmení na příjmení jejího současného přítele s kterým chce svatbu, syna pritel nevidi jelikož bývalá si to nepřeje vidí ho jen když mu jde dát dárky a to na nápar min, přítel platí alimenty tak jak má a neustále mu škodí má tři děti s každým jiným prostě hrozná, :poblion: ale k tématu prý musí souhlasit otec dítěte se změnou, jenže nekdo ji i radil že to může dát k soudu a musí uvést důvod což ona hned psala že se přítel se synem nevída syn je pak celý rozhozený prostě sami kraviny, měla by nějakou šanci i když by přítel nesouhlasil celkem je ztoho na nervy všem děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 07.01.18 10:16

Šance na změnu příjmení má bývalá minimální, na místě kamaráda bych ovšem řešila to nevídání dítěte, protože nevěřím tomu, že v dnešní době je možné se nechat lehce odbýt. Řešila bych to záznamy na OSPOD, možná i přivoláním Městské policie k vyhotovení zápisu. Předpokládám tedy, že má soudně určenou dobu, kterou se synem má trávit. No a že má s tak strašnou ženštinou dítě, to především něco vypovídá o kamarádovi :nevim:

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 07.01.18 10:19

Tak buďte úplně v klidu, zcela jistě nemůže změnit jméno na svého nového přítele, když se tak nejmenuje příjmením ještě ani ona sama. Znám jeden případ, kdy bylo jméno změněno i proti vůli otce, ale ten seděl v tu dobu v kriminále, alimenty neplatil a ani neměl o dítě zájem. Manželství ale trvalo už dlouho (to nové) a navíc dotčená dcerka po tom moc toužila a sama to u soudu uvedla. Tohle dítě se vyjádřit nemůže, ke styku nedochází z nevůle matky,… soud to příjmení určitě proti vůli tvého partnera nezmění. A pokud syna chce vidět častěji, mimochodem, měl by se taky domáhat styku soudní cestou.

mag12
Kecalka 317 příspěvků 07.01.18 10:27

Jestliže matka chce dítěti změnit příjmení, ale otec nesouhlasí, musel by jeho souhlas nahradit rozhodnutím soud, který ale bude posuzovat, jestli je změna příjmení v zájmu dítěte. Soud změnu nepovolí, pokud by byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého, změnu povolí, zejména jde-li o příjmení hanlivé nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod. Pokud příjmení není hanlivé nebo směšné, návrh na soud by matka musela pečlivě odůvodnit, aby soud mohl shledat existenci skutečně vážného důvodu. Jestliže biologický otec na dite platí výživné a stýká se s nim, soud v drtivé většině případů vážný důvod neshledá a rozhodnutí o nahrazení jeho souhlasu nevydá.

pikola
Neúnavná pisatelka 18748 příspěvků 07.01.18 10:28

A proč ten tvůj přítel si nevyžádá aby se s dítětem vídal? On se o to asi moc nezajímá, co? Vše se dá normálně řešit. A ne, nejde aby matka měnila jen tak dítěti příjmení.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 07.01.18 10:36

@jana0000 Přijde mi hlavně nezodpovědné od pravého otce, že si nevyžádal pravidelný styk s dítětem. Klidně i přes soud. Pokud však o dítě nestojí, tak mu může být jedno, jaké má příjmení.

jana0000
Povídálka 49 příspěvků 07.01.18 10:37

@pikola ale jo zajíma ale bohužel ex je taková Svine a vše ji vždy prošlo synovi je 8 a pritel jo měl naposledy když byl malej nakecava mu všelijaké kraviny toje na dlouho, ale začne. To resit mě se to taky nelíbí platí a nic ztoho jeho povinnos to je stejne tak vidat ho

pikola
Neúnavná pisatelka 18748 příspěvků 07.01.18 10:38
@jana0000 píše:
@pikola ale jo zajíma ale bohužel ex je taková Svine a vše ji vždy prošlo synovi je 8 a pritel jo měl naposledy když byl malej nakecava mu všelijaké kraviny toje na dlouho, ale začne. To resit mě se to taky nelíbí platí a nic ztoho jeho povinnos to je stejne tak vidat ho

To se určuje soudem, žádné že bývalá nechce. Platit samozřejmě musí, to nemá se stykem nic společného, jsou to peníze pro dítě, ne výměnný obchod.

arinecka
Závislačka 4515 příspěvků 07.01.18 10:42

@jana0000 Nechápu proč si otec nenechá určit styk soudně když matka dělá problémy :think: Se změnou příjmení musí otec souhlasit a nebo by rozhodl soud, to by ale musel být vážný důvod.

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 07.01.18 10:46

Jo ono je mu 8 let?? Já jsem si nějak myslela, že je to batole.. tak to se ještě přihlíží k jeho názoru, kdyby a jak moc by změnu chtěl. Ale s 8 letým se nedokázat vídat? 8o To na to trochu dlabe, co? :think:

Šarlota4
Echt Kelišová 9541 příspěvků 07.01.18 10:49

Zas jako je to jen pitome prijmeni. Tim o syna neprijde, prijde o nej kdyz se nebude snazit o styk s nim. Pokud se bude syn citit s novym prijmenim lepe a neodstrceny, navic se stejnym prijmenim jako matka - proc ne. Jde o dite ne o rodice.

Knihomyš
Extra třída :D 10509 příspěvků 07.01.18 10:57

@mau-mau Hele, ono to nemusí být úplně dlabání. I když máš nakrásně soudní rozhodnutí a kdovíco, tak pokud matka předvede hodinový hysteráček před předáním typu „no ten h*zl, kdo ví, co tě bude nutit dělat, chudáčku můj… mohli jsme místo toho xy (dosaď oblíbenou činnost dítěte), ale von tě vodtáhne, já budu taaak smutná…“ a po předání opět „voni ti tam ubližovali, to snad není možný etc…“ A otec vidí, že dítě z toho je psychicky v háji, tak se na to kolikrát radši vykašle s nadějí, že děcko bude víc psychicky v pohodě. Těžko říct, jestli je to optimální postup, ale tak nějak mi připadá lidsky pochopitelný.
POkud jsou od sebe déle, tak dítě může mít slušně vymytou hlavu.

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 07.01.18 11:07

@Knihomyš hmmm, jasný. No, tohle je pokaždý nějak jinak. Uznávám, že těžko posuzovat poměry. že je tahle maminka trochu specifická, to je evidentní :nevim:

jana0000
Povídálka 49 příspěvků 07.01.18 11:43

To ano je, dělá zle i druhému bývalému s kterým má dceru, nevím co to je za člověka akorát ty děti jsou blbí furt jiný chlapi

Malike
Extra třída :D 11620 příspěvků 07.01.18 11:53

@jana0000 kdyby přítel opravdu chtěl, tak by syna vídal.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama