Reklama

Změna příjmení u prvorozeného dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 11:54
Změna příjmení u dítěte prvorozeneho

Dobry den maminky mam syna necele 4 roky s prvnim pritelem ma jeho prijmeni uz pres dva roky neplati alimenty a ani o ne nestojim. Mam novorozene s novym pritelem, do roka se chceme vzit a ja se budu jmenovat po men ale nevim jestli vyridit prvorozeneho a dat mu moje s tim ze si budu mit prijmeni dve nevim jak je to v cz ale ve state kde bydlim to mozne je. Nynejsi partner ho moc miluje dava mu vse co potrebuje jak po te citove strance tak financne vse mu dopreje jen si ho nechce privlastnit protoze se boji toho nejhorsiho ze pujde sa svym vlastnim tatou i prestp ze mu da vse. Ja tim ze mu zmenim prijmeni chci docilit to ze se nebude citit jakoby k nam nepatril ale kdyby tu byly jen dve prijmeni a ne tri tak si myslim ze to vyjde. Jinak co se tyce maleho chtel by byt jako braska po pratrovi coz nebude mozne. Omlouvam se zaspani jsem mimo čr uz pres 20let.
Moc dekuji vsem.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 11:57
Dodatek

Jeste jsem vam chtela sdelit ze jsem se rozhodla o alumenty vubec nezadat soudne protoze mam v planu ho zbavit rodicovskych prav take u te zmeny prijmeni nam to pomuze

Serpentini
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 13.10.18 11:57

Nemůžete mít všichni tvoje příjmení?

Beckyttine5
Kecalka 188 příspěvků 13.10.18 11:58

V ČR dítě dvě příjmení mít nelze… neuvádís, kde žijete, takže těžko něco radit… budeš si muset nastudovat místní legislativu

Beckyttine5
Kecalka 188 příspěvků 13.10.18 12:00

Promiň, spatne jsem to přečetla…ano, u nás můžeš mít dvě příjmení… se změnou příjmení u prvorozeneho ale musí Bio otec souhlasit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 12:03

@Beckyttine5 precetla jsem si ze jde zmenit i bez otce neni k nalezeni nikde neni veden spise bydli na cerno u sve nove přítelkyně takze ho soud nenajde
Take bydlime dost daleko od sebe adresu ma ale nikdy neprijel myslim ze by ani na soud nedorazil je to tezky flegmatik

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 13.10.18 12:28

Pokud je zapsaný v rodném listě, což asi je když se jmenuje po něm, tak musí se změnou souhlasit. Pokud jsi věděla jaký je, měla ses na něj vykašlat už tenkrát a neuvádět ho.. teď jsou to akorát zbytečné problémy, kor když ti ani neplatí..

A ještě se děsit, kdy si na dítě vzpomene a začne dělat problémy on..

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 13.10.18 12:39

Mas v tom chaos.Druhe dite mas take s pritelem,ne manzelem.Takze adopce ani zatim nejde.Bio otec si muze kdykoliv vzpomenout a dite si zacit brat.Otcovstvi ho nezbavis tak snadno a jmeno bez jeho souhlasu nezmenis. :nevim:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 13.10.18 12:49
@Anonymní píše:
Dobry den maminky mam syna necele 4 roky s prvnim pritelem ma jeho prijmeni uz pres dva roky neplati alimenty a ani o ne nestojim. Mam novorozene s novym pritelem, do roka se chceme vzit a ja se budu jmenovat po men ale nevim jestli vyridit prvorozeneho a dat mu moje s tim ze si budu mit prijmeni dve nevim jak je to v cz ale ve state kde bydlim to mozne je. Nynejsi partner ho moc miluje dava mu vse co potrebuje jak po te citove strance tak financne vse mu dopreje jen si ho nechce privlastnit protoze se boji toho nejhorsiho ze pujde sa svym vlastnim tatou i prestp ze mu da vse. Ja tim ze mu zmenim prijmeni chci docilit to ze se nebude citit jakoby k nam nepatril ale kdyby tu byly jen dve prijmeni a ne tri tak si myslim ze to vyjde. Jinak co se tyce maleho chtel by byt jako braska po pratrovi coz nebude mozne. Omlouvam se zaspani jsem mimo čr uz pres 20let.
Moc dekuji vsem.

To je tak, kdyz svobodny matky davaji svym detem prijmeni po otci :zed: Jinak musis mit souhlas bio otce. A doufám, ze jsi nebyla opet tak hloupa a nedala jsi svemu novorozenemu diteti opet prijmeni po otci,kdyz jsi stále svobodná matka :mrgreen:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 13.10.18 13:36

Dítě nemůže mít dvě příjmení
Se změnou příjmení musí souhlasit druhý rodič
Jeho souhlas může nahradit soud

Luboš P
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 13.10.18 13:40
@srpen89 píše:
Jinak musis mit souhlas bio otce.

Otec je ten, kdo je zapsán v matrice a rodném listu jako otec. Bio (dárce spermie) s tím nemá nic společného.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 13.10.18 13:56
@Luboš P píše:
Otec je ten, kdo je zapsán v matrice a rodném listu jako otec. Bio (dárce spermie) s tím nemá nic společného.

Tak samozrejme :mrgreen: Tak to napíšu polopaticky i pro mene chapave. Musi mit souhlas od toho pana, ktery je napsany v rodnem liste.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 13:57

S tema dvemy prijmeni jsem to myslela tak ze je budu mit jen ja a partner
Take mi prijde docela nefer odsuzovat zazo ze jsem se tak rozhodla u prvniho ja nemohu vse cim jsem so prosla tady sdilet ale urcite by me hodne z vas pochopily proc jsem se rozhodla ho do rodneho listu zapsat. Jde mi jen o jednu vec co by nejlip vyresilo situaci s prijmenim nechci alimenty a ani nechci v podstate zo zbavovat rodicovskych prav stejne o ne nestoji jde mi fakt jen o prijmeni jak vyresit to aby se necitil byt jiny.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 13.10.18 13:58
@srpen89 píše:
Tak samozrejme :mrgreen: Tak to napíšu polopaticky i pro mene chapave. Musi mit souhlas od toho pana, ktery je napsany v rodnem liste.

A proč nenapsat jednoduše otec?

srpen89
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 13.10.18 14:17
@Anonymní píše:
S tema dvemy prijmeni jsem to myslela tak ze je budu mit jen ja a partner
Take mi prijde docela nefer odsuzovat zazo ze jsem se tak rozhodla u prvniho ja nemohu vse cim jsem so prosla tady sdilet ale urcite by me hodne z vas pochopily proc jsem se rozhodla ho do rodneho listu zapsat. Jde mi jen o jednu vec co by nejlip vyresilo situaci s prijmenim nechci alimenty a ani nechci v podstate zo zbavovat rodicovskych prav stejne o ne nestoji jde mi fakt jen o prijmeni jak vyresit to aby se necitil byt jiny.

Copak ti nekdo rika, ze jsi ho nemela zapsat do rodneho listu ? To ale nema s prijmenim absolutne nic spolecneho. Ty, pokud jsi byla svibodna matka, mela jsi dat diteti příjmení tvoje. Proto se ptam a doufam, ze jsi tentokrat nebyla tak hloupa a dala jsi svemu novorozenemu diteti svoje prijmeni, kdyz jsi stsle svobodnou matkou !

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >