Změna psychiky, souvislost s přibráním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 05:58
Změna psychiky, souvislost s přibráním?

Dobré ráno, nemůžu spát a přemýšlím nad sebou. Poslední dobou se necítím ve své kůži. Jsem přecitlivělá, rozhodí mě věci, které bych dříve přešla bez povšimnutí nebo s drobným zamrzenim. Teď jsem schopná se kvůli nim urazit, naštvat, brečet. Celkově jsem plačtivá, rozbrečí mě každá blbost. Jsem kvůli tomu nepříjemná na svoje blízké, což mě štve, obzvlášť v předvánoční době. Někdy cítím, že jsem na ně protivná, někdy i úplně zbytečně, ale nemůžu si pomoct. Urážlivá jsem nikdy dříve také nebyla. Tento měsíc jsem se cítila tak mimo, že jsem si kvůli tomu dokonce udělala těhotenský test - negativni. Přitom se nic podstatného nezměnilo, čtvrtým rokem studuji, škola mě baví a neceka mě letos žádná velká zkouška, doma vše stejně a jsem v dlouholetém vztahu, ve kterém je také vše při starém. Jedinou změnou je, že jsem za poslední půlrok přibrala asi 10-12 kilo. Začalo to bakalářskými státnicemi, kdy jsem se nehlidala v jídle a nehýbala se, pak přes léto ok, a od září jsem nakynula ani nevím jak a čím. Nikdy jsem nebyla stihla, ale teď už to na můj vkus zašlo daleko, nelibim se sama sobě, přítel z toho taky není nadšený (najevo to ale nedává), jediný kdo to dává najevo je táta. Říká to dost nevybranym způsobem, ale on už takový je a já chápu, že ho to mrzí. Může být moje náladovost a přecitlivělost způsobena váhou? Bude tedy stačit, že jsem začala řešit své tělo, a dostaví se účinky i na psychice, nebo se mam samostatně zaměřit i na ní?

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11673 příspěvků 22.12.16 06:04

Zkus si nechat otestovat stitnou zlazu. Pricina by mohla byt i tam.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 22.12.16 07:03

U mě to tak tedy bylo. Nikdy sem se v jídle moc nehlidala a váha nepřesáhla 60 kg, pak najednou 26 narozeniny a už zo jelo nahoru :roll: 7 kilo a nechtělo to dolů, najednou sem začala být se vším nespokojena, plactiva a stranila se ostatních, protože sem na nic neměla náladu a když měl někdo poznámku na moji váhu, tak to bych nejradši utekla s křikem domů :roll:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 22.12.16 07:27

Spíš si se dostala do věku, kdy už je potřeba se sebou začít něco dělat, pravidelně se hýbat, najdi si pohyb, který tě bude bavit pak tedy i jinak začít jíst. Můžeš si vyhledat zdravé recepty a zkoušet něco nového.. A uvidíš výsledky, budeš mít radost, zlepší se i psychika a vše bude lepší. Hlavně dlouho nebuď ve stádiu kdy budeš baštit a plácat se v tom

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 22.12.16 07:29

Něco na tom může být a nemusí. Tuky ale mají vliv na hormonální rovnováhu v těle. Zkusila bych si nechat zkontrolovat tu štítnou žlázu, jak je zmíněno nahoře. A rozhodně můžeš zkusit lehce zhubnout a uvidíš, co to udělá. Co menstruační cyklus, všechno stejné, nebo HA, jestli bereš, žádná změna?
Já bych zkusila na pár týdnů nasadit nějaké bylinky a začít se víc hýbat. Pohyb ti vyplaví endorfiny.

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 22.12.16 08:47

Ja si myslim ze kazdy telo ma vahu pri ktery se citi optimalne a jak se z ni moc hne, dostavi se takovehle nepohodli…

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 22.12.16 10:08

Ano muze to byt timhle. Ja byla taky protivna a podrazdena, co jsem zhubla, jsem podstatne mene

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 22.12.16 10:22

Nebude to způsobené, ale bude to vzájemně propojení.

Především zajděte k lékaři nechat si vyloučit problémy se štítnou žlázou + ostatní hormony.

V případě, že bude vše v normě, tak vřele doporučuju zajít párkát za nějakým psychoterapeutem a udělat si v emocích pořádek - na to nestačí pár rad na internetu. Úklidem v duši se pak najde i udržitelné cesta jak se vrátit ke zdravějšímu životnímu stylu, pokud byste to teď lámala přes koleno, bez toho abyste věděla že to není hormonálními poruchami a nebo kde to má kořeny v rámci nějakých psychických vzorců, tak byste patrně jen spadla do bludného kruhu diet, selhání, pocitů viny a jo-jo efektu, což vám jednak nezlepší náladu a druhak to zničí metabolismus.

Ale dříve než zavoláte psychoterapeutce, tak je potřeba vyloučit organické přičiny.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 22.12.16 19:18

Ahoj, nevím, zda-li to má spojitost, ale mít ji to může. Já byla vždy docela hubená, ale když jsem ještě zhubla, bylo mi lépe. Měla jsem i 2-krát anorexii a to jsem se v těle cítila mnohem lépe, než když jsem pak šíleně přibrala. Každé zhubnuté kilo bylo u mě úspěch a důvod k radosti, každé nabrané zoufalství, marnost. Z anorexie jsem časem nabrala 33 kg, z toho vloni skoro 20 kg. Byla jsem zoufalá, nálada špatná, nechtěla jsem mezi lidi… Od srpna jsem začala hubnout (zdravě), jím zdravá jídla a 4-krát týdně cvičím (prvních pár lekcí bylo utrpení). Mám od srpna 8 kg dole a cítím se lépe. Ale samozřejmě bych nejprve vyloučila příčiny organické, jak píší holky, pak ale začala na sobě pracovat, poradila se třeba s nutriční terapeutkou, nebo si něco načetla o správném stravování, začala bych cvičit a můžeš k tomu přidat sezení s terapeutem, jak píše Ou. Držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.17 09:44

Asi jsem to zařadila blbě, ale to je fuk.Chci se zeptat na vaše názory. Má někdo zkušenosti s tím, že když razantně změníte stravu, vyřadíte cukr, uzeniny a bílé pečivo tak se vám celkově změnila psychika k lepšímu a cítíte se lépe, spokojenější, v pohodě atd? nebo je to nesmysl? četla jsem už víckrát, že cukr podporuje deprese a od té doby, co se hodnê přejídám sladkým se mi to potvrzuje.Jsem schopná sníst i dvě čokolády + 4 oplatky za den :oops: :oops: :oops:

terien
Echt Kelišová 8071 příspěvků 23.10.17 09:54

Ne tohle se mi nepotvrdilo. Cítila jsem se líp ale hlavně fyzicky. Sladké mám ráda a moc se mi nedaří si ho odpirat, ale to co sníš za jeden den ty, to je teda síla :roll: jak to do sebe proboha dostaneš, to ti není zle?

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 9268 příspěvků 23.10.17 09:58

To příliš velký vliv mít nebude. Ale není od věci odepřít si to, co jíš. :) Doporučil bych si dát pár dní bez zacharidů, tedy jen bílkoviny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.17 10:00
@terien píše:
Ne tohle se mi nepotvrdilo. Cítila jsem se líp ale hlavně fyzicky. Sladké mám ráda a moc se mi nedaří si ho odpirat, ale to co sníš za jeden den ty, to je teda síla :roll: jak to do sebe proboha dostaneš, to ti není zle?

Nejím toho tolik denně, ale některý den to klidně sním. Zle mi není

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 9268 příspěvků 23.10.17 10:02

No, jestli ti není špatně a nijak moc tě to nezatěžuje, tak změnu jídelníčku nejspíš tolik nepocítíš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >