Změna psychiky, souvislost s přibráním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 05:58
Změna psychiky, souvislost s přibráním?

Dobré ráno, nemůžu spát a přemýšlím nad sebou. Poslední dobou se necítím ve své kůži. Jsem přecitlivělá, rozhodí mě věci, které bych dříve přešla bez povšimnutí nebo s drobným zamrzenim. Teď jsem schopná se kvůli nim urazit, naštvat, brečet. Celkově jsem plačtivá, rozbrečí mě každá blbost. Jsem kvůli tomu nepříjemná na svoje blízké, což mě štve, obzvlášť v předvánoční době. Někdy cítím, že jsem na ně protivná, někdy i úplně zbytečně, ale nemůžu si pomoct. Urážlivá jsem nikdy dříve také nebyla. Tento měsíc jsem se cítila tak mimo, že jsem si kvůli tomu dokonce udělala těhotenský test - negativni. Přitom se nic podstatného nezměnilo, čtvrtým rokem studuji, škola mě baví a neceka mě letos žádná velká zkouška, doma vše stejně a jsem v dlouholetém vztahu, ve kterém je také vše při starém. Jedinou změnou je, že jsem za poslední půlrok přibrala asi 10-12 kilo. Začalo to bakalářskými státnicemi, kdy jsem se nehlidala v jídle a nehýbala se, pak přes léto ok, a od září jsem nakynula ani nevím jak a čím. Nikdy jsem nebyla stihla, ale teď už to na můj vkus zašlo daleko, nelibim se sama sobě, přítel z toho taky není nadšený (najevo to ale nedává), jediný kdo to dává najevo je táta. Říká to dost nevybranym způsobem, ale on už takový je a já chápu, že ho to mrzí. Může být moje náladovost a přecitlivělost způsobena váhou? Bude tedy stačit, že jsem začala řešit své tělo, a dostaví se účinky i na psychice, nebo se mam samostatně zaměřit i na ní?

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11904 příspěvků 22.12.16 06:04

Zkus si nechat otestovat stitnou zlazu. Pricina by mohla byt i tam.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 22.12.16 07:03

U mě to tak tedy bylo. Nikdy sem se v jídle moc nehlidala a váha nepřesáhla 60 kg, pak najednou 26 narozeniny a už zo jelo nahoru :roll: 7 kilo a nechtělo to dolů, najednou sem začala být se vším nespokojena, plactiva a stranila se ostatních, protože sem na nic neměla náladu a když měl někdo poznámku na moji váhu, tak to bych nejradši utekla s křikem domů :roll:

Lamátko
Závislačka 2550 příspěvků 22.12.16 07:27

Spíš si se dostala do věku, kdy už je potřeba se sebou začít něco dělat, pravidelně se hýbat, najdi si pohyb, který tě bude bavit pak tedy i jinak začít jíst. Můžeš si vyhledat zdravé recepty a zkoušet něco nového.. A uvidíš výsledky, budeš mít radost, zlepší se i psychika a vše bude lepší. Hlavně dlouho nebuď ve stádiu kdy budeš baštit a plácat se v tom

Uživatel je onlineElenloth
Závislačka 3865 příspěvků 3 inzeráty 22.12.16 07:29

Něco na tom může být a nemusí. Tuky ale mají vliv na hormonální rovnováhu v těle. Zkusila bych si nechat zkontrolovat tu štítnou žlázu, jak je zmíněno nahoře. A rozhodně můžeš zkusit lehce zhubnout a uvidíš, co to udělá. Co menstruační cyklus, všechno stejné, nebo HA, jestli bereš, žádná změna?
Já bych zkusila na pár týdnů nasadit nějaké bylinky a začít se víc hýbat. Pohyb ti vyplaví endorfiny.

Tarjei
Závislačka 4314 příspěvků 22.12.16 08:47

Ja si myslim ze kazdy telo ma vahu pri ktery se citi optimalne a jak se z ni moc hne, dostavi se takovehle nepohodli…

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 22.12.16 10:08

Ano muze to byt timhle. Ja byla taky protivna a podrazdena, co jsem zhubla, jsem podstatne mene

Ou
Kelišová 5789 příspěvků 22.12.16 10:22

Nebude to způsobené, ale bude to vzájemně propojení.

Především zajděte k lékaři nechat si vyloučit problémy se štítnou žlázou + ostatní hormony.

V případě, že bude vše v normě, tak vřele doporučuju zajít párkát za nějakým psychoterapeutem a udělat si v emocích pořádek - na to nestačí pár rad na internetu. Úklidem v duši se pak najde i udržitelné cesta jak se vrátit ke zdravějšímu životnímu stylu, pokud byste to teď lámala přes koleno, bez toho abyste věděla že to není hormonálními poruchami a nebo kde to má kořeny v rámci nějakých psychických vzorců, tak byste patrně jen spadla do bludného kruhu diet, selhání, pocitů viny a jo-jo efektu, což vám jednak nezlepší náladu a druhak to zničí metabolismus.

Ale dříve než zavoláte psychoterapeutce, tak je potřeba vyloučit organické přičiny.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 22.12.16 19:18

Ahoj, nevím, zda-li to má spojitost, ale mít ji to může. Já byla vždy docela hubená, ale když jsem ještě zhubla, bylo mi lépe. Měla jsem i 2-krát anorexii a to jsem se v těle cítila mnohem lépe, než když jsem pak šíleně přibrala. Každé zhubnuté kilo bylo u mě úspěch a důvod k radosti, každé nabrané zoufalství, marnost. Z anorexie jsem časem nabrala 33 kg, z toho vloni skoro 20 kg. Byla jsem zoufalá, nálada špatná, nechtěla jsem mezi lidi… Od srpna jsem začala hubnout (zdravě), jím zdravá jídla a 4-krát týdně cvičím (prvních pár lekcí bylo utrpení). Mám od srpna 8 kg dole a cítím se lépe. Ale samozřejmě bych nejprve vyloučila příčiny organické, jak píší holky, pak ale začala na sobě pracovat, poradila se třeba s nutriční terapeutkou, nebo si něco načetla o správném stravování, začala bych cvičit a můžeš k tomu přidat sezení s terapeutem, jak píše Ou. Držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.17 09:44

Asi jsem to zařadila blbě, ale to je fuk.Chci se zeptat na vaše názory. Má někdo zkušenosti s tím, že když razantně změníte stravu, vyřadíte cukr, uzeniny a bílé pečivo tak se vám celkově změnila psychika k lepšímu a cítíte se lépe, spokojenější, v pohodě atd? nebo je to nesmysl? četla jsem už víckrát, že cukr podporuje deprese a od té doby, co se hodnê přejídám sladkým se mi to potvrzuje.Jsem schopná sníst i dvě čokolády + 4 oplatky za den :oops: :oops: :oops:

terien
Echt Kelišová 8923 příspěvků 23.10.17 09:54

Ne tohle se mi nepotvrdilo. Cítila jsem se líp ale hlavně fyzicky. Sladké mám ráda a moc se mi nedaří si ho odpirat, ale to co sníš za jeden den ty, to je teda síla :roll: jak to do sebe proboha dostaneš, to ti není zle?

Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 23.10.17 09:58

To příliš velký vliv mít nebude. Ale není od věci odepřít si to, co jíš. :) Doporučil bych si dát pár dní bez zacharidů, tedy jen bílkoviny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.17 10:00
@terien píše:
Ne tohle se mi nepotvrdilo. Cítila jsem se líp ale hlavně fyzicky. Sladké mám ráda a moc se mi nedaří si ho odpirat, ale to co sníš za jeden den ty, to je teda síla :roll: jak to do sebe proboha dostaneš, to ti není zle?

Nejím toho tolik denně, ale některý den to klidně sním. Zle mi není

Emimin7
Echt Kelišová 9400 příspěvků 23.10.17 10:02

No, jestli ti není špatně a nijak moc tě to nezatěžuje, tak změnu jídelníčku nejspíš tolik nepocítíš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Popravil pumpařku Janu tento mladík? Údajný vrah čekal dítě s přítelkyní

V pondělí večer policisté zadrželi dva podezřelé z popravy pumpařky Jany na... číst dále >

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >