Zmena rezimu usinani ve 3 mesicich

4.6.15 21:43

zmena rezimu usinani ve 3 mesicich

Ahojky chci se zeptat jestli se da odvyknout styl usinani naseho chlapecka. Mame uz skoro 3 mesice a maleho sem naucila usinat tim ze ho mam na rukou nebo na kline a houpu snim dokud neusne tvrde.. a musim pritom drzet dudlik vpuse :D ikdyz ho necumla :D kdyz vypadne zacne se vztekat :D. Odpoledne usina v kocarku s kterym prejizdim koberec nebo neco aby to se to zhouplo :D myslite ze se to da jeste odnaucit? a nebo jestli treba az bude vetsi ztoho vyroste. protoze nevim jak ho budu houpat az bude mit par kilo navic :D dekuju za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5047
4.6.15 21:46
@adamsmum píše:
Ahojky chci se zeptat jestli se da odvyknout styl usinani naseho chlapecka. Mame uz skoro 3 mesice a maleho sem naucila usinat tim ze ho mam na rukou nebo na kline a houpu snim dokud neusne tvrde.. a musim pritom drzet dudlik vpuse :D ikdyz ho necumla :D kdyz vypadne zacne se vztekat :D. Odpoledne usina v kocarku s kterym prejizdim koberec nebo neco aby to se to zhouplo :D myslite ze se to da jeste odnaucit? a nebo jestli treba az bude vetsi ztoho vyroste. protoze nevim jak ho budu houpat az bude mit par kilo navic :D dekuju za odpovedi

tak buď si kup koupací lehátko a houpej ;) nebo přiraž postýlku k manželské posteli, sundej bočnici a lehni si k malému šimrej ho a bu´d u něho.

PS: starší jsem houpala v lehátku a pak přenášela do 2let :mrgreen:… mně to, ale nevadilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 21:53

Houpaci lehatko mame ale nak se mu tam moc nelibi ikdyz je vzhuru :D a uz vubec ne jak zacina byt unaveny. No postylku mame prirazenou od narozeni a uz sem i zkousela.. snim lezet atak uspat.. a vzdy mi dosla trpelivost :D:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.6.15 21:54

Moje mi usínala každou chvíli jinak. Prvně u prsa, od tří měsíců do pěti zavinutá, od pěti do sedmi na rukách, od sedmi do jedenácti zase u prsa nebo přejížděním přes práh a teď konečně začla usínat sama v postýlce :dance: takže změnit se to dá a může jakkoliv :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 21:54

Pardon, ze se vmesuji.ziji v jizanske zemi, kde většina z nas nejaky rezim nezna, neresi. Deti mame v satcich, nositkach, kocarech do kdy chcem, klidne jdem s miminkem ven v 11 v noci.je tu teplo cely rok, je ti bezne ve vice zemich. a tak se vzdy podivuji, ze u vas v Cr jste tak striktni k rezimum. Miminka nespi, neuspi se. Ja si to neumim predstavit. Jdem ven, mala usina, tak proste usina. Vyvazu z satku,prenesu.do postele, klidne o pulnoci. A u vas mate steiktni casy. kdysi jsem hela v Cr salinou, v 9 s miminem v satku a lidi me div pohledem neukamenovali :)

• Nahlásit
  • Citovat
5047
4.6.15 21:56
@adamsmum píše:
Houpaci lehatko mame ale nak se mu tam moc nelibi ikdyz je vzhuru :D a uz vubec ne jak zacina byt unaveny. No postylku mame prirazenou od narozeni a uz sem i zkousela.. snim lezet atak uspat.. a vzdy mi dosla trpelivost :D:D

tak to musíš vydržet… mladší jsem do 8m nosila a pak jsem si k ní lehla. Ze začátku usínala hodinu a cca do měsíce se to upravilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.6.15 22:00
@Anonymní píše:
Pardon, ze se vmesuji.ziji v jizanske zemi, kde většina z nas nejaky rezim nezna, neresi. Deti mame v satcich, nositkach, kocarech do kdy chcem, klidne jdem s miminkem ven v 11 v noci.je tu teplo cely rok, je ti bezne ve vice zemich. a tak se vzdy podivuji, ze u vas v Cr jste tak striktni k rezimum. Miminka nespi, neuspi se. Ja si to neumim predstavit. Jdem ven, mala usina, tak proste usina. Vyvazu z satku,prenesu.do postele, klidne o pulnoci. A u vas mate steiktni casy. kdysi jsem hela v Cr salinou, v 9 s miminem v satku a lidi me div pohledem neukamenovali :)

Já si zase neumím představit, že by mi tu do 11ti večer lítala jak raketa. Taky si potřebuji odfrknout. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Ve Skandinávii se zase děti nevychovávají, podle nich jsme tyrani, když dětem dáváme hranice - Ať si to každý dělá jak myslí ne?

Příspěvek upraven 04.06.15 v 22:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
4.6.15 22:01
@geilens píše:
Já si zase neumím představit, že by mi tu do 11ti večer lítala jak raketa. Taky si potřebuji odfrknout. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Ve Skandinávii se zase děti nevychovávají, podle nich jsme tyrani když dětem dáváme hranice - Ať si to každý dělá jak myslí ne?
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
4.6.15 22:04

Anonymní : tak já režim dodržuju, protože si myslím, že dítě si ještě samo neumí vyhodnotit, že když se v noci nevyspí, tak ráno nebude vyspalé a popravdě chci mít aspoň večer klid a čas třeba na manžela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
4.6.15 22:09

@adamsmum ono se to bude měnit, uvidíš. Náš malej ještě před pár týdny usínal krásně sám v postýlce jen dudlík a plínka přes hlavu a teď??…přes hodinu ho přemlouvám, i když vidím, že je unavený, nejde mu usnout. Takže teď jedině u prsa, ale je to boj. Jak to bude dál, neřeším, protože se to určitě zase změní :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 22:11

@Blanka S nosila malou myslis dokud uz pomalu nezavirala oci? a kdyz si ji pak polozila plakala? ajestli jo vydrzela si tak celou dobu? a pak se uklidnila? promin jestli to zni ze se ptam stupidne :D ale maly kdyz ho takhle polozim alehnu snim tak zacne plakat a po chvili to je strasny hystericky plac :D tak nevim jestli ho mam nechat vyplakat ikdyz na to vyplakavani moc nejsem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20160
5.6.15 07:12

Nejsem zastáncem nějakých tvrdých odnaučovacích metod, už vůbec ne u 3m mimina. Nikdo ti neřekne, jestli z toho vyroste nebo ne, stejně tak je možné, že se mu usínací návyky ještě x-krát samy od sebe změní. Já jsem takové malochy uspávala při kojení, když odpadli, dala jsem do postýlky.

Co můžeš zkusit:
hacku (foto) - úspěch zaručen
zavinout, položit do postýlky, plínku přes obličej (pokud bude potřeba), dlaň na hrudníček a mírně ho kolíbat
varianta předchozího - poplácávat po zadečku
s miminem se pohupovat na gymnastickém balónu
nosit v šátku/ergo nosítku… evidentně potřebuje k usínání nějaký rytmus. Mě to v tomhle věku přijde úplně normální ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
5.6.15 07:14

Já uspávám dcerku 4M v hacce (závěsná kolébka na pružině). Zatím to neřeším, když to funguje. Teď mám ale trochu problém, že mi odmítá usínat v postýlce přes den, což dřív nebyl problém. Doufám, že časem ji to přejde. Teď ji rostou zoubky, tak má na trochu houpání nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
5.6.15 07:36

@adamsmum neda, budes muset houpat az do osmnacti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
5.6.15 08:31
@Anonymní píše:
Pardon, ze se vmesuji.ziji v jizanske zemi, kde většina z nas nejaky rezim nezna, neresi. Deti mame v satcich, nositkach, kocarech do kdy chcem, klidne jdem s miminkem ven v 11 v noci.je tu teplo cely rok, je ti bezne ve vice zemich. a tak se vzdy podivuji, ze u vas v Cr jste tak striktni k rezimum. Miminka nespi, neuspi se. Ja si to neumim predstavit. Jdem ven, mala usina, tak proste usina. Vyvazu z satku,prenesu.do postele, klidne o pulnoci. A u vas mate steiktni casy. kdysi jsem hela v Cr salinou, v 9 s miminem v satku a lidi me div pohledem neukamenovali :)

tak to mám asi jižanské manýry :mrgreen: u nás vládne anarchie :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama