Změna rodičáku na poslední chvíli

Anonymní
5.1.20 15:02

Změna rodicaku na poslední chvíli

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu otázku, jestli někdo bude vědět..

Když maminka pobírá rodičovský příspěvek například 8000,– měsíčně, které má dostat ještě tento měsíc a na únor ji zbude třeba 7000,–… Jak se to prosím vyplácí, normálně dostane ten zbytek v únoru a nebo ji ten zbytek prijde s poslední zvolenou plnou výší v lednu a rodicak ji tím pádem konci k 31.12.2019???
A tento týden, tedy když už běží leden, to asi změnit nemůže že?
Jen tak pro informaci mě to zajímá,…

Zatím jsem se všude docetla, že pokud poslední částka neodpovídá zvolené, tudíž je nižší, tak se vyplácí s poslední plnou dávkou,..

Děkuji za reakce a přeji krásný den :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5.1.20 15:07

Rodičák by v tomto případě měl končit k 31.1., přijde k tomu dopis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 15:18

@matkabagristy děkuji, takže toto neplatí:

• Nahlásit
  • Citovat
2780
5.1.20 15:22

Jestlize je za leden (vyplaceno v unoru) casttka 8000, na unor (vyplaceno v breznu) zbude 7000. Prijde celych 15tis v tom unoru platba za leden. Tudiz teoreticky se teto maminky tyka navyseni o 80tis. a rodicsk bude pokracovat po 8tis dalsi mesice a timpadem se to nespoji v tom unoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
5.1.20 15:24

@Veru1987 ale dyt pise ze je to prosinec a leden… Aspon si to po ni precti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2780
5.1.20 15:27
@Cenarius píše:
@Veru1987 ale dyt pise ze je to prosinec a leden… Aspon si to po ni precti…

Jooo uz vidim cetla jsem tento mesic a unor… no tak to je potom marne. Navyseni nebude secte se to s prosincem a smolik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 15:31

Šmankote, sekla jsem se :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7433
5.1.20 15:31

Rodičák se vyplácí měsíc zpětně. Částka, která náleží za prosinec přijde v lednu. Takže upřesni, za který měsíc má být 8 tis. a za který 7 tis., protože z toho příspěvku to není jednoznačné. Pokud by 8 tis. bylo za prosinec (výplata v lednu), tak by rodičák skončil 31. 12. a to už máš se změnou smůlu, ale to už by dávno měl přijít dopis z ÚP o navýší čáskty na 15 tis. Pokud to vycházelo 8 tis. na leden (výplata v únoru), tak rodičák bude dál pokračovat díky navýšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
5.1.20 15:34

Ale je to vtipny. Jak snadno jde vyhodit 80tis oknem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
5.1.20 15:40
@Cenarius píše:
Ale je to vtipny. Jak snadno jde vyhodit 80tis oknem :D

a to se o tom mluví už rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 15:42

@Lendeš vždyť píšu, že tento měsíc má nárok na osm a na únor, tudíž za leden, zbude sedm.. :pankac: ale díky taky jsem si to přesně tak myslela :pankac:

Jinak mě se to netýká, já mam rodicak ještě dva roky :lol: ale známá, a poštu samozřejmě nevybírá :roll: a to by ta změna výše na 15 tis. přišla teď během ledna a během ledna i ukončení RP? Nebo ta změna výše v prosinci?
No ono je to stejné jedno že? Teď už to asi neovlivní?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 15:45

@ka2ka jojo a nejnižší částka je tuším 50,– takže případně to jde i hoooodne natáhnout, pokud teda dítěti nejsou 4 třeba v únoru, to by pak pomohl jen hodně vysoky DVZ a změna naposled na podzim, aby se to stihlo v lednu zvednout na max a dostat aspoň něco :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
7433
5.1.20 15:52
@Anonymní píše:
@Lendeš vždyť píšu, že tento měsíc má nárok na osm a na únor, tudíž za leden, zbude sedm.. :pankac: ale díky taky jsem si to přesně tak myslela :pankac:Jinak mě se to netýká, já mam rodicak ještě dva roky :lol: ale známá, a poštu samozřejmě nevybírá :roll: a to by ta změna výše na 15 tis. přišla teď během ledna a během ledna i ukončení RP? Nebo ta změna výše v prosinci?
No ono je to stejné jedno že? Teď už to asi neovlivní?

Tak pokud na leden (výplata v únoru) zbývalo 7 tis., tak jí to sloučili do prosince (výplata v lednu), takže rodičák skončil 31. 12. a neudělá s tím nic. Dopis o sloučení částek jí měl přijít někdy v prosinci a teď by jí měl ještě přijít dopis o skončení RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 15:54

Děkuji holky, přesně tak jsem si myslela, že to bude.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2780
5.1.20 20:15
@ka2ka píše:
a to se o tom mluví už rok