Změna rodičáku ze 3 let na 2 roky

3351
6.8.13 10:44

Změna rodičáku ze 3 let na 2 roky

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, co vše je potřeba ke změně rodičáku ze 3 let na 2 roky. Vubec nevím jak postupovat a zda to vůbec jde(ale co jsem se dohledala, tak jde rodičák měnit každé 3 mesíce.)
Moc všem děkuju za příspěvky a hlavně za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
6.8.13 10:47

@Kátísek já jsem zašla na úřad, paní mi dala formulář, který jsme vyplnila a bylo hotovo. chtěla je občanku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3351
6.8.13 10:50

@paola white a na pracák či na sociálku? a chtějí nějaký důvod??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
6.8.13 11:01

Musis na pracak, kde jsi si zarizovala RP. A dulezite je, jestli mas ty a nebo manzel dost vysoky denni vymerovaci zaklad, aby si dosahla na 2letou variantu. Mela si pri zadani RP ze socialky vyplneny papir s vymerovacim zakladem? Jestli tam vse maji, tak staci dojit na pracak, vyplnis formular a je to. A max. vyse RP je 11500 kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
6.8.13 11:03

Jo a duvod udavat nemusis, nikoho to nezajima, proc si to menis, to je jen tvoje vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3351
6.8.13 11:07

No jako co mi tam vypocitaly na 2 roky tak tam mi vychazelo nakejch 11 342 kc ci tak nejak… byl to takovej jeden list a denni vymerovaci zaklad jsem tam urcite mela vyplnenej.. tak tam zitra skocim a uvidime.. díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10762
6.8.13 11:14

@Kátísek „sociálka“, kde se vyřizuje RP je součástí Pracovního úřadu.

Nemusíš měnit rodičák ze tří let na dva roky, můžeš ho změnit na kolik měsíců ccheš, jen nesmíš překročit ten svůj základ a také částku 11500 měsíčně. tj. zajdi a řekni, že to cheš zkrátit co nejvíc, vzžhledem k tomu, že holčičkám už je rok, tak u ti to vyjde nějaký měsíc přes dva roky.

Příspěvek upraven 06.08.13 v 11:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.8.13 11:15

Holky a kdybych to chtěla změnit ten rodičák - taky zkrátit, ale s tou vyšší částkou bych to musela přepsat na chlapa, protože mě dají nejvíc 9100,– a já bych chtěla ten nejvyšší..co k tomu potřeba když se to přepisuje na chlapa? mají oni nejaké potvrzení na které se musí napsat manželův vym. základ, nebo stačí když donese jakékoliv potvrzení z práce o výši platu? ( muž má účtárnu v jiném městě než pracuje a tam všechno trvá věčnost :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
6.8.13 11:18

A zajima je ten vymerovaci zaklad, ktery jsem tam zadavala, nebo budou chtit aktualni, kdyz muz pracuje uz jinde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
6.8.13 11:24

@smurfka nechci plést protože to nevím stopro, ale myslím že mi dali papír, který musel manžel vyplnit v práci a taky potřebovali jeho OP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
6.8.13 11:26

@smurfka : denní vyměřovací základ ti vyplní SSZ ( já tomu říkám sociálka ) neboli správa sociálního zabezpečení, kam spadá zaměstnavatel ( tvůj nebo manželův ), záleží, pro koho se to bude vyplňovat. A to je zvláštní, že ti dají max. 9100, já měla za to, že buď máš nárok na 2letou variantu ( a tím pádem na max. 11500 ) a nebo nemáš a můžeš mít 3 nebo 4 letou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
6.8.13 11:28

@myskalucka asi neměla dostatečný příjem, proto ji nedají maximum 11500.proto chce žádat na manžela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.8.13 11:33

@Bavi
takže tam musím vystát řadu jak debil kvuli jednomu papíru, pak to nechat vyplnit, a pak tam vystát znovu řadu abych to podala? no potěž koště teda.. @myskalucka
jj neměla jsem tak velkou výplatu abych dosáhla na to maximum, takže pokud bych chtěla snižovat dobu rodičáků tím pádem zvyšovat prachy které dostanu, tak mi řekla že maximum které mohu se svou výplatou dosáhnout je devět litrů. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
6.8.13 11:38

@smurfka takjá ti řeknu svou zkušenost. čekala jasem fakt hodinu a pak mi dala papír se kterým jsem musela ještě na jiný úřad. ale u vás je to třeba vše na jednom místě(u nás bohužel ne)a pak chtěla ten OP od chlapa, ten jsem neměla a přinesla příště

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.8.13 11:39
@Bavi píše:
@smurfka takjá ti řeknu svou zkušenost. čekala jasem fakt hodinu a pak mi dala papír se kterým jsem musela ještě na jiný úřad. ale u vás je to třeba vše na jednom místě(u nás bohužel ne)a pak chtěla ten OP od chlapa, ten jsem neměla a přinesla příště

tak asi nemůžu vše udělat na jednom místě, když si musím pro ten papír, ten musí zanést chlap do práce aby ho vyplnili a pak to zas musím donést i s jeho op ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama