Změna sidla zaměstnavatele během rodičovské

Anonymní
10.12.20 18:53

Změna sidla zaměstnavatele během rodičovské

Ahoj,
jsme těhotná a zaměstnaná na dobu neurčitou. Předpokládám, že až oznámím těhotenství v práci, tak si za mě najdou náhradu (nikdo jiný mě ve firmě zastoupit nemůže).

Problém je, že zaměstnavatel si teď staví nové sídlo firmy a předpokládám, že se všichni přesunou tam. Moje otázka zní, jestli mě až bude na mateřské/rodicovske může kvůli tomu vyhodit? Nezanikne moje pracovní pozice, jenom se prostě změní místo výkonu práce co mám ve smlouve. Měla bych pak nárok na odstupné?

Nejde mi tak ani o to, abych se do té práce mohla vrátit. Spíš bychom chtěli za dva roky druhé dítě a bojím se, abych měla nárok na mateřskou.

Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74811
10.12.20 19:28

No, pokud je to v ramci obce, tak to duvod pro vypoved neni, pokud je to mimo, tak ti muze dat výpověď a 3 platy odstupneho i behem RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 19:31
@j.a.n.i1 píše:
No, pokud je to v ramci obce, tak to duvod pro vypoved neni, pokud je to mimo, tak ti muze dat výpověď a 3 platy odstupneho i behem RD.

Na smlouvě mám výkon práce přímo ulici a číslo popisné. Stěhování bude katastrálně do jiné obce i když obě města jsou nalepené na sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
74811
10.12.20 19:33

Pak by ti výpověď dat mohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66802
10.12.20 19:39
@j.a.n.i1 píše:
No, pokud je to v ramci obce, tak to duvod pro vypoved neni, pokud je to mimo, tak ti muze dat výpověď a 3 platy odstupneho i behem RD.

A když nepodepíše dodatek ke smlouvě se změnou sídla, Já ti myslím, že nikde není napsáno, že mimo obec problém, v obci bez problému. :think: Jistá si tím nejsem.
Ale vzhledem k tomu, že u exe v bance měli problém, když přesídlili o 2 ulice a pár zaměstnanců je vypeklo a požadovali odstupné, tak bych čekala, že vadí i ta ulice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 19:40
@j.a.n.i1 píše:
Pak by ti výpověď dat mohli.
Budu spoléhat na to, že šéf je škrt a nebude se mu mne chtít platit odstupné a raději mi bude držet místo do tří let věku dítěte.
  • Citovat
  • Nahlásit
74811
10.12.20 20:10
@Lama Lama píše:
A když nepodepíše dodatek ke smlouvě se změnou sídla, Já ti myslím, že nikde není napsáno, že mimo obec problém, v obci bez problému. :think: Jistá si tím nejsem.
Ale vzhledem k tomu, že u exe v bance měli problém, když přesídlili o 2 ulice a pár zaměstnanců je vypeklo a požadovali odstupné, tak bych čekala, že vadí i ta ulice.

Mas pravdu, vadi i ta ulice, je tam formulace mimo mista urcena ve smlouve, takze pokud je to specifikovano ulici, je to problem, pokud by tam bylo centrála Praha, tak se muze centrala szehovat libovolně po Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat