Změna školky, nebo až školy?

17
16.12.19 10:29

Změna školky nebo až školy?

Ahoj holky, prosím radu. Malá chodí prvním rokem do školky, je tam spokojená mají smíšenou třídu. Budeme se stěhovat do jiné části města, tzn skolku by měla hned před barákem, ale museli bychom ji změnit. Pokud ji nechám další roky chodit do stejné, budem muset dojíždět autobusem. Tak přemýšlím jestli tu změnu udělat hned, a nebo až potom s nástupem do školy. Ale zase si říkam, že když teť neudělám změnu a začne chodit v místě bydliště až do školy, tak tam nebude znat žádné děti a všichni kolem už se třeba budou znát že školky?
Jaké máte zkušenosti, nástup prvňáčků, opravdu se tam děti již znají? Je lepší měnit menšímu dítěti nebo až při nástupu do školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12765
16.12.19 10:35

@Reny86 Dcera znala v 1. tride ZS 1 holku a 3 kluky (z MS) a jinak nikoho. Kamaradku ma uplne jinou, s jednim z tech kluku docela pece, ale v MS s nim nekamaradila. Spis bych ji dala do MS pobliz, protoze pro Tebe to bude pohodlnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24181
16.12.19 10:36

Změnila bych hned.
Je ve školce pár měsíců, ještě si pořádně nevytvořila žádné výrazné vazby. Spousta dětí pak ze školky jde do školy společně a ona by nešla se svými kamarády, co by znala tři nebo čtyři roky školky…Nehledě na to, že se děti setkávají na hřištích v místě bydliště, ženský se taky kamarádí, scházejí, to vy byste moc dělat nemohli.
Při představě dojíždění denně autobusem by mě taky trefilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
16.12.19 10:36

Od kamrádky syn se znal už s dětmi ze školky. Já bych asi změnila školku. Ale záleží jak těžko si zvykala v záři. Jak na to bude reagovat když ji to řekneš. Zkus se i s ní o tom pobavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24181
16.12.19 10:39

Syn má 90% kamarádů ze školky (né všichni přímo spolužáci ze třídy, ale prostě se ty děti znají, potkávají, na školkové zahradě, na výletech, na procházkách, ale i mimo školku), přímo spolužáci ze školkové třídy chodí na stejnou školu, takže se potkávají napříč ročníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3421
16.12.19 10:44

Tak asi záleží, dcera měla ve školce holčičku, která takhle poslední rok dojižděla, tzn. měnila až do školy, ale podle mě ve velkých městech je to skoro jedno, do stejné skoly se stestim pokracuje 5 dětí ze skolky, u nás jsou 3 první třídy, takže dcera je vetride jen s holčičkou a klukem ze skolky a 2 kluci jsou ve vedlejší třídě plus 1 o ročník níž, protože měl odklad ;)

Příspěvek upraven 16.12.19 v 10:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4536
16.12.19 10:47

My se budeme stěhovat nejspíš před první třídou nejstaršího. Taky z toho nejsem moc nadšená, bojím se, že se tam budou všichni znat, on nikoho ne. Na druhou stranu bude to škola na malém městě, do které se sjíždí děti z okolních vesnic, tak snad tam nebude jedinej úplně novej. Navíc ve školce teď nejvíc kamaradi s klukem, u kterého budu jen ráda, když se ho „zbavime“. Ale ve vašem případě bych změnila skolku. Od září už do nové. To dojíždění by mě zabilo. My uvažujeme o speciální škole pro syna a to by taky znamenalo šílené dojíždění, je to něco za neco. Pokid BYCH si mohla vybrat, volila Bych co nejmenší vzdálenost bydliště a školky a školy. Samozřejmě ne za cenu kvality školy nebo potřeb dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20728
16.12.19 11:03

Záleží i na povaze. Mala měla super třídu ve školce
A super kroužek atletiky. Kamarádi že školky šly všichni do jiné školy než při které je atletika. Malá se sama rozhodla, že chce chodit na atletiku i dál a že jí nevadí, že nebude nikoho znát. A úplně v pohodě, má spoustu kamarádek, kluky moc nemusí, ale mají jich ve třídě jen 6 a o to víc se asi předvádí :lol: Ale od malička byla taková, přišla na hřišti a vteřině měla kamarádku. Klidně i starší. Já byla pravý opak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12765
16.12.19 11:06

@chaela Ja myslim, ze ty obavy jsou liche. Stejne se v prvni tride porad rozsazuje, presazuje, Dcera se kamaradila s jednou holkou, pak zacala s druhou, protoze ta prvni byla dle jejich slov potvora, ted se kamaradi porad s tu druhou a zacala hodne s nejakou treti. Sama se v tom neorientuju :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
16.12.19 11:22

Zmenila bych ted školku. Nastup do školy je vetsi změna a bude lepší, když bude znat deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4536
16.12.19 11:33

@Hobitka já v to doufám. On je hroznej cíťa, ale s dětma se kamarádi vcelku rychle. Tak snad to bude ok. Hůř to ponesu já, budu se muset snažit nedat nic najevo, to už mám natrénováno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8241
16.12.19 15:35

Dcera chodila do MŠ soukromé mimo bydliště. Do školy šla do jiné části města. Ve třídě na fůru kamarádek. Takže bych se nebála. Ale asi bych ji převedla do školky u bydliště. Pokud by měla dobré reference.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat