Změna školy jak to dali Vaše děti

1641
15.6.21 14:03

Změna školy jak to dali Vaše děti

V září by jsme se měli stěhovat. Je to do menšího města od nás asi 10 km.
Nyní bydlíme s mojí mamčou. Kde jsem po rozvodu skončila se synem. Původně to bylo na pár měsíců. A jsme tu už skoro dva roky.
Já si mezitím našla nového přítele se kterým jsem těhotná. K němu se budeme stěhovat. Respektive už tam skoro jsme. Syn je prvňák a teď ho od druhé třídy dám do školy v tom městečku. Akorát mám obavy jak to kluk dá. Je introvert, citlivý a dlouho mu trvá, to že si někde na něco nového zvykne.
Myslím si že díky covidu a toho chození a nechozeni do školy si neutvořil takové vazby.
Moje matka přišla s nápadem, že může chodit dál zde do školy. Může u ní v týdnu několikrát přespat a ona ho odvete. Ale já už vidím, jak jezdím každý den ráno do školy, zpět domů a odpoledne to samé s miminkem p.
Což se zase nelíbí mě a příteli. Syn musí vědět kde je doma a jsme rodina. Nemám problém když pojede o víkendu nebo o prázdniny k mamce. Ale nechci to takhle.
Když se zeptám syna na stěhování a na změnu školy. Tak my řekne, že se mu nechce, ale že ví že musí. A že to dá. Když však mluví s babičkou o tom, tak tvrdí zase, že nechce. No a teď co?

Jak reagovalo vaše dítko ohledně změny školy atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1336
15.6.21 14:05

Dala bych ho do nove skoly. Vubec bych to neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
15.6.21 14:23

Dala bych ho do nové školy, zvykne si. Moje dcera přestupovala do jiné školy, do čtvrté třídy, a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
15.6.21 14:30

Čim menší děti jsou, tím líp si zvyknou, jestli budete bydlet u přítele už o prázdninách, tak je velká šance, že si najde kamarády už teď a o to líp se pak ve škole začlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
15.6.21 14:42

Dala bych ho do nové školy. Bude blíže k dětem z místa bydliště, což pomůže seznamování. Lepší než chodit do školy s dětma které bydlí 10km od něj. A čím mladší tím si líp zvykne. Ono ti prvňáci tam nemají ještě tak ty vazby pevné aby ho nepřijali. Horší pak na druhém stupni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
15.6.21 15:26

Nová škola, však ve staré si toho moc neužil.. Můj nejstarší je taky introvert a změnu zvládl 2× a dobře - 3. A 9. Trida.. Teď další změna ala sš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18922
15.6.21 16:07

To zvladne. Babicka se asi nechce loucit, tak to zkousi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 16:38

Syn musí vědět, kde je doma??? A kde je doma? Měl domov, pak dva roky u babičky a teď se budeš stěhovat k nějakému strýčkovi už těhotná… a jak to dopadne, kdo ví. Věřila bych tomu, co říká babičce. Děti dost často nechtějí rodičům ublížit, obzvlášť, pokud mají rodiče rozvedené. Tvého dítěte je mi líto.

Nebylo bývalo lepší nejdřív nějaké společné bydlení, pak miminko… nu což, už je pozdě. Ale společné bydlení, až když otěhotníš a doufat, že to bude klapat… :nevim: Dítě bude doma jen tam, kde se tak bude skutečně cítit, to mu nijak nepřikážeš.

Ale k věci…ne každé dítě si na jinou školu zvykne. Ale dost záleží na povaze dítěte a pak také kolektivu, do kterého přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
15.6.21 17:44
@Kazimíra Olejovka píše:
Syn musí vědět, kde je doma??? A kde je doma? Měl domov, pak dva roky u babičky a teď se budeš stěhovat k nějakému strýčkovi už těhotná… a jak to dopadne, kdo ví. Věřila bych tomu, co říká babičce. Děti dost často nechtějí rodičům ublížit, obzvlášť, pokud mají rodiče rozvedené. Tvého dítěte je mi líto.

Nebylo bývalo lepší nejdřív nějaké společné bydlení, pak miminko… nu což, už je pozdě. Ale společné bydlení, až když otěhotníš a doufat, že to bude klapat… :nevim: Dítě bude doma jen tam, kde se tak bude skutečně cítit, to mu nijak nepřikážeš.

Ale k věci…ne každé dítě si na jinou školu zvykne. Ale dost záleží na povaze dítěte a pak také kolektivu, do kterého přijde.

Takže nevíš proč jsem rozvedená, nevíš jaký vztah má onen strýček vztah s mým dítětem a absolutně nevíš nic o mém stěhování, respektive důvod proč jsme se dřív nestěhovala.

Chtěla jsem znát pouze názor na to jak se s tím vypořádali Vaše děti. Nepotřebuji rozbor mého soukromeho života.

Jo a tím že kdo ví jak to dopadne si myslela co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 17:53

@Marion84 reagovala jsem na tvou větu, že chceš, aby dítě vědělo, kde je doma…ale ono bude mít zmatek ještě větší…to bylo vše. Je úplně jedno, proč jsi se rozvedla…ale jedno nechápu, proč se rozvedené ženy s dětmi tak rychle vrhají do dalšího vztahu. Z tvého textu je zřejmé, že máš partnera, ale nežiješ s ním…těhotná bydlíš u rodičů a teprve společné bydlení chystáte…a právě společné bydlení vztah prověří. Takže proto, uvidí se, jak to dopadne. Bohužel to jsou fakta. Mnoho párů končí, když se sestěhují, protože zjistí, že fakt spolu nedokážou fungovat. A pořizovat si dítě v takovém vztahu…asi jsem moc konzervativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
15.6.21 18:35
@Kazimíra Olejovka píše:
@Marion84 reagovala jsem na tvou větu, že chceš, aby dítě vědělo, kde je doma…ale ono bude mít zmatek ještě větší…to bylo vše. Je úplně jedno, proč jsi se rozvedla…ale jedno nechápu, proč se rozvedené ženy s dětmi tak rychle vrhají do dalšího vztahu. Z tvého textu je zřejmé, že máš partnera, ale nežiješ s ním…těhotná bydlíš u rodičů a teprve společné bydlení chystáte…a právě společné bydlení vztah prověří. Takže proto, uvidí se, jak to dopadne. Bohužel to jsou fakta. Mnoho párů končí, když se sestěhují, protože zjistí, že fakt spolu nedokážou fungovat. A pořizovat si dítě v takovém vztahu…asi jsem moc konzervativní. [/citace

U přítele jsme dá se říct pořád. Vlastní RD, ale byl sice po rozvodu, ale majetkové vyrovnání trvalo dost dlouho a nevědělo se kdo si nechá RD a kdo koho vyplatí. Tak jsem nechtěla syna dat tam do školy. Aby nemusel přecházet sem. Protože by byl po tom problém, ho sem přihlásit do školy. ( Navštěvoval sesterskou školku, odkud děti mají přednost navštěvovat tuto ZŠ).
A to, po rozvodu musím být sama x let a pak si najít chlapa? Aby byla společnost spokojená? To snad není nemyslíš vážně, né?
Víš, líbí se mi jak vždycky se najde nějaká pisatelka, která neodpoví na otázku, ale na něco jiného. Ono je to fakt už zde o něčem jiném než před lety. 🥺.

Přeji hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
15.6.21 19:55

První změna školy, mezi druhou a třetí třídou, byla v pohodě - bylo to trochu obtížné, ale nic nezvladnutelneho. Druhá změna školy, v pololetí čtvrté třídy, byla peklo největší, nikdy jsem si tam nezvykla, třídní byla hrozná a kolektiv ještě horší a já jsem byla nejslabší kus a vyloženě po mě šli, vyřešilo se to až odchodem na vicelety gympl. Je to dvacet let, ale tohle se asi nemění. Byla jsem tedy sociálně velmi neobratna a snadný cíl.

Proste předem nevíš, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.21 08:52

@Marion84 Tak v první řadě na tvou otázku jsem odpověděla. Mé dítě sice školu neměnilo, ale kamarádka se stěhovala, když dceru měla ve 4. třídě a byly z toho jen samé problémy. Do kolektivu nezapadla, pak řešila i šikanu, holka tam být nechtěla, měla už vybudovanou partu a dá se říct, že už si partu nikdy žádnou nenašla.

Netvrdím, že po rozvodu musíš zůstat x let sama, pokud jsi jen trochu četla můj příspěvek, jistě jsi si všimla, že jsem psala, že je vhodné si společné soužití nejprve vyzkoušet… Nic víc, nic míň…a mám ve svém okolí opravdu dost holek, které měly idylický vztah x let a po sestěhování se vztah rozpadl do jednoho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
16.6.21 11:17

@Kazimíra Olejovka
Tak to mě mrzí. Že dítě nezapadne, zažije šikanu a necítí se tam celkově dobře. Je mi to strašně líto.
Co se týče stěhování ( bydlení )tak spolu už bydlíme, akorát né úplně, tak napůl. Jé mi jasné, že se to stát může, můžeme jít od sebe (což bych opravdu nechtěla ). Nejsem žádná bláznivě zamilovaná matka, která nekouká na svoje dítě. Naopak, bývá mi vyčteno často, že všechno moc prožívám a řeším. Chci, aby syn se cítil spokojeně, měl ty svoje věci které ke svému životu v tu danou chvíli potřebuje. Teď co mám toho přítele, tak kdybychom viděla že ten vztah mezi synem s ním je špatný nebo i vlahý, tak s ním nejsem.

Dnes ráno jsem odváděla syna do školy a po cestě mu říkám, že pojedu do té nové školy. zařídit ten přestup. Syn začal brečet. Úplně strašně. Né nahlas, ale začali se mu kutálet slzy. Já těhotná, takže asi i hormony a já brečela taky.

Asi to nezvládám. Ale nechci mu ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
16.6.21 11:56

A neočkuje ho babi náhodou? Jste u ní dva roky, tak je logický, že by chtěla, aby u ní vnuk byl i nadále. Možná se bojí, že ho bude vídat mnohem méně. Je to prvňák a do školy moc nechodil a stejně tak i ostatní děti. Nový kolektiv, do kterého půjde, rozhodně nebude nějak moc utužený, takže bych se nebála toho, že by byl syn vyděděnec na okraji třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat