Změna školy - syn nezvládá učivo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tučnič
Kecalka 412 příspěvků 12.01.17 10:45
změna školy - syn nezvládá učivo

Zdravím, chtěla bych poradit. Syn je ve 4. třídě a začal dost nestíhat. Vím, že nejvíce učiva a nejdůležitější učení je ve 4. a 5. třídě. Proto jsme se s manželem domluvili, že bychom ho teď v pololetí přeřadili na jinou školu, soukromou, kde je individuální výuka a nehodnotí se známkami.

Máme tři děti. Nejstarší je v 5. třídě, ten má dvojky, trojky. Péťa, který je ve 4. třídě, měl loni samé jedničky a jednu trojku z ČJ - byli jsme v pedagogické poradně a má dys - na pravopis a čtení. Letos bude mít samé trojky a čtyřky na vysvědčení. Myslím, že učitelka na ně měla malé požadavky v předchozích ročnících a teď přitvrdila a on už nestíhá.
Doma se se mnou učit nechce, nechce si dělat úkoly. Kolikrát to dělá až ráno, protože večer odmítá. Teď neměli svoji učitelku skoro dva měsíce a nezvládá to už vůbec. Jsou pozadu. Zkoušela jsem aby se učil se starším, ale to je na chvilku pak stejně to ukončí a jde si lehnout na postel.
Jednu dobu jsme zkusili že máme hodinu na úkoly, chvilku to taky fungovalo, ale pak se to vrátilo do starých kolejí a dělá úkoly třeba celé odpoledne. Odbíhá na záchod, na jídlo, na pití za nejmenším synem, kterému je rok.

Proto jsme se rozhodli že ho přeřadíme na jinou školu, jenže teď brečí a přestoupit nechce, protože na své škole má kamarády. Je to pro něho strašně těžký, já to chápu, ale nevím jak jinak postupovat. Když nestíhá teď ve čtvrté třídě, jak bude stíhat ve vyšších ročnících. Nevím jak mu to vysvětlit. A nebo jestli to ještě zkusit do konce školního roku. Zkoušela jsem mu sehnat doučování, ale nenašla… já už nevím…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 12.01.17 10:51

A opravdu učivo neumí? Nechápe matematiku? Nenadrtí se jazyk? Nebo ho to nebaví? Proč nejste důslednější?

Aspera
Generální žvanilka 20793 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 10:55

Byla bych důsledná v přípravě. Ve 4 třídě to ještě není tak těžké a stačí většinou chvilka přípravy a dítě umí. Na soukromé sice budeš spokojené, že nenosí 4, ale je otázka jestli se zlepší znalosti, aby pak měl možnost jít někam rozumně dál. Od kamarádů bych to zbytečně netrhla, ale použila bych to jako motivaci, aby se začal učit a připravovat. Něco jako úkoly namastím ráno než jdu by nepřicházelo v úvahu. I takto malé dítě musí mít nějaké povinnosti a jeho hlavní je připravit se do školy.

Petra Z
Hvězda diskuse 52054 příspěvků 12.01.17 10:57

Doma se se mnou učit nechce, nechce si dělat úkoly. Kolikrát to dělá až ráno, protože večer odmítá.
Myslím, že toto mluví za vše…
Vy víte, že mu to nejde a místo toho, abyste jako rodiče začali s klukem makat…nemusí to být hodina v kuse, ale třeba 20 minut, pauza a pak zase, tak přeřadíte na jinou školu…
A až se tam nebude chtít učit, co pak???

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 12.01.17 10:58

Nemyslím si, že přeřazení něco vyřeší, možná tam na něj budou menší požadavky.
Problém vidím v domácím (ne)učení. Jak jako úkoly až ráno? Proste dokud nejsou úkoly, máš smůlu

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 36490 příspěvků 43 inzerátů 12.01.17 11:05

@Tučnič moc nechápu, co chcete vyřešit přeřazením na jinou školu 8o Akorát ho tím zbytečně stresujete.. zamakala bych spíš na vašem přístupu a na přípravě - neexistuje dělat úkoly ráno a odpoledne se prostě učí a připravuje na zítřek. Přes to nejede vlak.

Mám kluka taky adhd, zřejmě se stejnými dys, s učením se pere statečně, ale musíme se mu věnovat. A že se mu taky někdy nechce, někdy hysterčí, že nebude… ale bude. Vždycky.
A co nám zatím říkali v poradně, tak nás připravovali na to, ať počítáme s tím, že se s ním budeme muset denně učit celou základku

Příspěvek upraven 12.01.17 v 11:06

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 12.01.17 11:05

Jo pán večer odmítá. já teda školáka zatím nemám, ale myslím že v tomhle věku o tom, kdy se dělají úkoly, budu rozhodovat já, ne dítě :nevim: podle mě to chce hlavně důslednost, ne že se nechce učit, tak si dělá úkoly až ráno.

SAJ
Závislačka 3157 příspěvků 12.01.17 11:09
@Tučnič píše:
Zdravím, chtěla bych poradit. Syn je ve 4. třídě a začal dost nestíhat. Vím, že nejvíce učiva a nejdůležitější učení je ve 4. a 5. třídě. Proto jsme se s manželem domluvili, že bychom ho teď v pololetí přeřadili na jinou školu, soukromou, kde je individuální výuka a nehodnotí se známkami.

Máme tři děti. Nejstarší je v 5. třídě, ten má dvojky, trojky. Péťa, který je ve 4. třídě, měl loni samé jedničky a jednu trojku z ČJ - byli jsme v pedagogické poradně a má dys - na pravopis a čtení. Letos bude mít samé trojky a čtyřky na vysvědčení. Myslím, že učitelka na ně měla malé požadavky v předchozích ročnících a teď přitvrdila a on už nestíhá. Doma se se mnou učit nechce, nechce si dělat úkoly. Kolikrát to dělá až ráno, protože večer odmítá. Teď neměli svoji učitelku skoro dva měsíce a nezvládá to už vůbec. Jsou pozadu. Zkoušela jsem aby se učil se starším, ale to je na chvilku pak stejně to ukončí a jde si lehnout na postel.

Jednu dobu jsme zkusili že máme hodinu na úkoly, chvilku to taky fungovalo, ale pak se to vrátilo do starých kolejí a dělá úkoly třeba celé odpoledne. Odbíhá na záchod, na jídlo, na pití za nejmenším synem, kterému je rok.

Proto jsme se rozhodli že ho přeřadíme na jinou školu, jenže teď brečí a přestoupit nechce, protože na své škole má kamarády. Je to pro něho strašně těžký, já to chápu, ale nevím jak jinak postupovat. Když nestíhá teď ve čtvrté třídě, jak bude stíhat ve vyšších ročnících. Nevím jak mu to vysvětlit. A nebo jestli to ještě zkusit do konce školního roku. Zkoušela jsem mu sehnat doučování, ale nenašla… já už nevím…

Drsný. Ale nezlob se, na vině jste vy. Změna školy naprosto nic nevyřeší. Sama mám děti v tomto věku, takže vím, co říkám, když tvrdím, že váš přístup mi přijde jako cesta do pekel.
Pokud nechce pracovat doma, jak asi pracuje ve škole? Myslíš, že tam je jeho výkon soustředěnější a zodpovědnější? Asi sotva, že? :nevim: O tomhle se s dítětem vůbec nediskutuje, škola a domácí úkoly jsou jeho povinnost a musíte ho to naučit vy, rodiče.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 12.01.17 11:10

A on si může rozhodnout, jestli a kdy bude dělat úkoly? Já si pamatuju na svoje dětství a zábava vždycky mohla být až poté, co dodělám úkoly a naučím se na další den.
Spíš s vámi trošku cvičí. A je vidět, že mu to prochází.

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 36490 příspěvků 43 inzerátů 12.01.17 11:16

@Tučnič A ještě s tou soukromou školou - pro tyhle děti je určitě fajn, když je ve třídě míň děti (není jich tam 30), když má paní učitelku, která už má s takovými dětmi zkušenosti. Ne všechny takové jsou ve státních školách, to je fakt.
Ale být tebou nespoléhala bych na to, že soukromá škola to všechno vyřeší - i tam budou mít úkoly, i tam se budou muset doma učit. Takže téhle povinnosti se „nezbavíš“.
Pokud mu uleví od probírané látky, bude stíhat, ale zase bude pozadu za ostatními dětmi z jiných škol..
Pokud to bude nějaká „ambiciozní“ soukromá škola, kde se jede na výsledky žáků, tak spíš mu tím zatopíš.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 12.01.17 11:21

Myslím, že tohle změna školy nevyřeší :nevim: To, že nebude nosit čtyřky, ještě neznamená, že se bude lépe učit/bude mít lepší znalosti.
Já mám teda zatím prvňáka, od začátku školy jí vtloukám do hlavy, že nejdřív práce, potom zábava, úkoly musí být hotové a pak si může hrát apod.
Když je úkolů víc nebo vidím, že je unavená a roztěkaná, tak se domluvíme na pauze, třeba si spolu „zacvičíme“, aby se fyzicky trošku vybila, a pokračujeme v úkolech dál.

Jinak u nás třeba funguje studijní centrum Basic (mají víc poboček po ČR) a tam se dá objednat na konzultaci, příp. dělají i přednášky, jak se s dětmi učit, jak je motivovat atd.

Prostě si myslím, že to je na vás, sednout s ním, učit se s ním, motivovat.

Markéta80
Hvězda diskuse 40021 příspěvků 12.01.17 11:23

@Tučnič nechce se doma učit? Bude muset když to neumí ;). nepřeřadila bych ho, to neni přece řešení dát ho tam kde ho ani nebudou známkovat. syn ted taky si ennechal dát pár špatných známek, má zablokovaný pc, musel odevzdat všechny hry na PS3 a víc se učí, sice někdy se mu nechce ale nedá se nic dělat ;)

dadulam
Kecalka 401 příspěvků 12.01.17 11:25

Tak já mám teprve prvňáka, ale má úkoly každý den a kolikrát se mu taky nechce, ale prostě má svoje povinnosti, tak musí mít hotové nejdřív úkoly, pak si může třeba hrát. Přes to nejede vlak. A vztekat se může jak chce. Vy jste rodiče, tak vás musí poslouchat. Přestup na jinou školu to rozhodně nevyřeší.

11223344
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 12.01.17 11:26

Je to vaše vina. Jak nechce? To už si rozhoduje co bude a nebude dělat. Myslím ze by zasloužil poradně ujasnit určitá pravidla. Já jsem/mám dyslexii, dysgrafii i dysortografii. Mamka se semnou učila každý den, často to po dobrém neslo… ale naučila jsem se a na VŠ jsem měla červený diplom.

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 36490 příspěvků 43 inzerátů 12.01.17 11:26

@Markéta80 u nás to funguje taky tak, celou první třídu jsme bojovali, že se učit nebude a nechce, to byl třeba hodinu hysterák, že nepůjde číst :nevim: Jakože fakt hodinu řev :nevim: Nezajímá, číst prostě budeš. Sice to trvalo, ale pochopil, že když přijde z družiny domů, vybalí učení, udělá co má, tak má zbytek odpoledne až do večera volno.. a že když vidím, že se pěkně naučil, tak nemám problém s tím, aby si vzal na chvíli tablet nebo hry… Pokud by se neučil, neviděl by ani jedno :cert: Oni to zkouší, holomci :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >