Změna školy v prvním pololetí

Anonymní
27.7.21 11:27

Změna školy v prvním pololetí

Zdravím, nevíte někdo jak to je když chce někdo přestoupit z učňáku na jiný učňák v prvním pololetí? Jde to? A kdyz si najdu nějakou školu na kterou bych chtěl přestoupit ( podle čeho se to rozhoduje zda by mne vzali - podle žáků ve třídě nebo píšou se nějaké testy? ) Budu rád za jakékoliv info, nebo kdo přestupovat tak můžete napsat zkušenosti, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32622
27.7.21 11:30
@Anonymní píše:
Zdravím, nevíte někdo jak to je když chce někdo přestoupit z učňáku na jiný učňák v prvním pololetí? Jde to? A kdyz si najdu nějakou školu na kterou bych chtěl přestoupit ( podle čeho se to rozhoduje zda by mne vzali - podle žáků ve třídě nebo píšou se nějaké testy? ) Budu rád za jakékoliv info, nebo kdo přestupovat tak můžete napsat zkušenosti, dekuji

Prvni pololetí prváku? Pokud budou mit misto, nebude to problém. Jen se doucis jine předměty. Praxe asi jeste moc nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
27.7.21 11:35

Musí mít volné místo, záleží co je to za obor, jestli je to něco žádaného, tak asi bez šance, většinou nějací studenti vypadnou až v pololetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
27.7.21 11:53
@Anonymní píše:
Zdravím, nevíte někdo jak to je když chce někdo přestoupit z učňáku na jiný učňák v prvním pololetí? Jde to? A kdyz si najdu nějakou školu na kterou bych chtěl přestoupit ( podle čeho se to rozhoduje zda by mne vzali - podle žáků ve třídě nebo píšou se nějaké testy? ) Budu rád za jakékoliv info, nebo kdo přestupovat tak můžete napsat zkušenosti, dekuji

Nedostal ses na obor, kam jsi chtěl? Jaké byly známky? Kam chceš teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 12:15

@Kriss Tina a jestli mají volné místo to se mám asi optat ředitele té školy že? Nějak na internetu to ais nezjistím? Jinak chtěl bych jít na obor kuchař-číšník, někde okolí Brno - Jihomoravský kraj

• Citovat
  • Nahlásit
21335
27.7.21 12:17

No možná budou chtít aby jsi udělal rozdílovky z předmětů co na té první škole nebyli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 12:19

@truelly ne nedostal jsem se tam kam jsem chtěl. Devítku jsem vyšel se dvěmi čtyřkami( fyzika, angličtina ). Chtěl bych jít na obor kuchař-číšník. Jaká to bude škola to je mi celkem jedno, jenom někde v Jihomoravském kraji, hlavně budu rád když někde budou mít ještě místo a vzaly by mě

• Citovat
  • Nahlásit
24528
@Anonymní píše:
@Kriss Tina a jestli mají volné místo to se mám asi optat ředitele té školy že? Nějak na internetu to ais nezjistím? Jinak chtěl bych jít na obor kuchař-číšník, někde okolí Brno - Jihomoravský kraj

No nejlepší bude na konkrétní školu zavolat a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32622
@Anonymní píše:
@Kriss Tina a jestli mají volné místo to se mám asi optat ředitele té školy že? Nějak na internetu to ais nezjistím? Jinak chtěl bych jít na obor kuchař-číšník, někde okolí Brno - Jihomoravský kraj

A na jakou skolu teda nastupujes? Proc ne hned od září ta nova skola, kdyz uz ted chces jinam. A resit to musi rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35548
27.7.21 12:20
@Anonymní píše:

O tomto by měl mít přehled výchovný poradce na ZŠ a na té konkrétní SŠ. Obrať se na něj. Ty ses nedostal na obor kam jsi chtěl nebo máš už za sebou rok školy, která Tě nebaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35548
27.7.21 12:22
@Anonymní píše:
@truelly ne nedostal jsem se tam kam jsem chtěl. Devítku jsem vyšel se dvěmi čtyřkami( fyzika, angličtina ). Chtěl bych jít na obor kuchař-číšník. Jaká to bude škola to je mi celkem jedno, jenom někde v Jihomoravském kraji, hlavně budu rád když někde budou mít ještě místo a vzaly by mě

Hned koncem srpna v přípravném týdnu ať rodiče obvolají školy, nejlíp jejich výchovné poradce. A zeptají se i výchovného poradce ZŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14385
27.7.21 12:30

Keď ťa nevzali tam kam si chcel, prečo si vtedy ešte do konca školského roka neobehal školy kam by si chcel? Prestup v pol roku nebýva bežný, ak by ťa vzali od ďalšieho ročníka, ročník sa skoro vždy opakuje, takže by si bol zas prvák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
27.7.21 12:41

Nastupuješ teprve na střední školu? Jesli ano, ať rodiče obvolají poslední týden prázdnin školy nabízející tento obor v rozumné vzdálenosti, zda mají volné místo. Případně to zkusit ještě v září. Ale tedy koukám jak je situace ohledně středních škol v rámci republiky různá. U nás se úplně běžně dostávají žáci s tímto vysvědčením na střední školy s maturitou, tím ale netvrdím, že je to správně. Jen mě to dost překvapilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat