Změna střídavé péče do výhradní péče, máte zkušenost?

Anonymní
2.6.16 18:32

změna střídavé péče do výhradní péče, máte zkušenost?

Ahoj,
máme syna od jeho 3 let ve střídavé péči. Letos je to 4 roky a syn nastupuje do školy. Střídavku máme po týdnu. Já bydlím v centru města, vedle školy, do které syn nastoupí, ex manžel se právě odstěhoval do vesnice vedle města. Oba máme své rodiny a další děti.
Když je syn u něj, je většinu časy odložen k babičce, neboť ex pracuje na směny, syn je u babičky rád, s babičkou máme všichni dobré vztahy, hlídá mi i často dcerku kterou mám s nynějším mužem. Bydlí kousek od nás.

K věci:
Chci syna do své péče, neumím si představit jak bude chodit do školy, převážet každý týden věci a podobně…

zažil jste někdo úspěch se získáním dítěte do své péče po střídavce? mám to vůbec zkoušet? Ex se ho nebude chtít vzdát-už jen z principu. řešil jste to někdo? jak to dopadlo prosím? díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23177
2.6.16 18:43

A co dítě? To to vidí jak? Osobně znám dost střídavek po týdnu i v době ZŠ. My to tak asi taky budeme mít. Jen pokud by to nevyhovovalo, domluvili bychom se jinak.My máme teda péči společnou, takže frekvence péče je jen na nás. A věřím tomu, že kdyby to bylo náročné logisticky, nebo to dítě nedávalo, tak by se přešlo ke změně, kdy by dítě v době výuky bylo víc u toho rodiče, od kterého to má blíž. Např. v režimu rozšířených víkendů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
2.6.16 18:44

Já myslím, že to bude zvládat v pohodě, chlapovi se nedivím, že by se ho nevzdal, ty by ses ho vzdala kdyby u té školy bydlel otec a ty na vesnici??

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.16 18:47

Jenže syn, když je v jeho týdnu, tráví tento týden většinu času u babičky, nová partnerka nemá zájem vodit dítě do školky, proto syn jde večer k babičce, spí tam, ta s ním jde ráno do školky, vyzvedne ho, pak ho na pár hodin vede k otci a večer se to opakuje. a to v případě, že má noční. když má odpolední, nevidí ho vůbec, neboť syn je ráno ve školce a když má ranní tak ho taky nevidí vůbec. dítě žije většinu času s babičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
Nafrněná
2.6.16 18:50

A synovi to vadí?

• Nahlásit
  • Citovat
23177
2.6.16 18:52
@Anonymní píše:
Jenže syn, když je v jeho týdnu, tráví tento týden většinu času u babičky, nová partnerka nemá zájem vodit dítě do školky, proto syn jde večer k babičce, spí tam, ta s ním jde ráno do školky, vyzvedne ho, pak ho na pár hodin vede k otci a večer se to opakuje. a to v případě, že má noční. když má odpolední, nevidí ho vůbec, neboť syn je ráno ve školce a když má ranní tak ho taky nevidí vůbec. dítě žije většinu času s babičkou.

A babička ho do školy k tobě vozit asi nebude co? No, tak to bych sice asi nechala formu střídavé péče, ale změnila frekvenci na nerovnoměrnou. S tím že otec není schopen/ochoten připravovat dítě do školy, dávat a vyzvedávat. Co mediace, nepomohla by? Chlapi se stavějí na zadní už z principu, ale pokud jsou logické argumenty, a názor třetí nezaujaté strany, lze dojít k dohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27580
2.6.16 18:53
@Anonymní píše:

A co na to říká babička? Souhlasí se změnou péče?

Jinak, moc nepočítej, že pokud nebudou souhlasit, bude pro soudce argument o „odložení“ k babičce. Smyslem střídavé péče je udržet kontakt s celou otcovou rodinou.

Jiná věc by byla, kdyby otec souhlasil. To by asi střídavku zrušili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 18:54

@Nafrněná syn neví, má v tom zmatek. počůrává se (od dob střídavky do těď) tak 3× týdně je mokrá postel. Je tu rád, a rád je i s babičkou i s tátou. já nemám problém aby ho kdykoli vídali, jen cítím, že syn nemá pocit, že někam trvale patří, když si každou neděli sbalí plyšáka na spaní a jde zas o dům dál.
každpoádně mě spíš zajímá, zda to někdo zkoušel, zažil a jak to dopadlo, jestli je to reálné, jestli má cenu s tím jít na ospod nebo se rozhodnutí soudu málo kdy mění

• Nahlásit
  • Citovat
2515
2.6.16 18:55

Ale jo, babička je super, bydlíme od sebe 10 minut, i mi nabídla že syna ráno „posbírá“ s ostatníma vnoučatama co je vozí do školek ať můžu být doma s malou, s babičkou je to v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27580
2.6.16 18:56
@Anonymní píše:
@Nafrněná syn neví, má v tom zmatek. počůrává se (od dob střídavky do těď) tak 3× týdně je mokrá postel. Je tu rád, a rád je i s babičkou i s tátou. já nemám problém aby ho kdykoli vídali, jen cítím, že syn nemá pocit, že někam trvale patří, když si každou neděli sbalí plyšáka na spaní a jde zas o dům dál.
každpoádně mě spíš zajímá, zda to někdo zkoušel, zažil a jak to dopadlo, jestli je to reálné, jestli má cenu s tím jít na ospod nebo se rozhodnutí soudu málo kdy mění

Osobně neznám případ, kdy by soud zrušil, jen tak protože to matka chce, fungující střídavku..
Znám jen případy, kdy střídavka nefungovala (jakože otec pro dítě nejezdil atd.). To pak jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
2.6.16 18:56

Už jsem se odtajnila:) a nevím jak se to zatajňuje tak nevadí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23177
2.6.16 18:57

Já bych se zašla informovat na ospod. Tam by měli mít zkušenosti z vašeho města, jakou by to mělo šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
2.6.16 18:58

Babičce je to jedno, resp, řekla mi že to je naše dítě a domluvit se máme my, ona do toho nemá co mluvit. no právě, proto se ptám, zda vůbec má smysl s tím někam jít, když to spíš nevyjde, protože pak by mi mohl začít dělat docela peklo, z principu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27580
2.6.16 18:59
@bambooska píše:
Babičce je to jedno, resp, řekla mi že to je naše dítě a domluvit se máme my, ona do toho nemá co mluvit. no právě, proto se ptám, zda vůbec má smysl s tím někam jít, když to spíš nevyjde, protože pak by mi mohl začít dělat docela peklo, z principu

Pokud střídavka funguje, tvoje šance nejsou moc velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
2.6.16 19:00

@Bábrdl tak otázka je, co je fungující, pokud se syn počůrává ještě v 7 letech..a dítě s otcem prakticky není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama