Změna trvalého bydliště a nová op a RD na staré číslo občanky

Anonymní
11.12.20 09:52

Změna trvalého bydliště a nová op a RD na staré číslo občanky

Ahoj chtěla bych se zeptat měnila jsem si trvalé bydliště a budu mít nové op. A nevím jestli se mi nezmění i nové číslo občanky. Během toho mi přišla Rodičovská ještě na starou op, vyplatí mi ji na tu novou? Na úřadě řekli ano. Ale bojím se že přijdu na poštu a řeknou mi možná tak že nashledanou

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19620
11.12.20 10:18
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat měnila jsem si trvalé bydliště a budu mít nové op. A nevím jestli se mi nezmění i nové číslo občanky. Během toho mi přišla Rodičovská ještě na starou op, vyplatí mi ji na tu novou? Na úřadě řekli ano. Ale bojím se že přijdu na poštu a řeknou mi možná tak že nashledanou

TAk pokud ti na úřadě řekli, že ano, tak bych to tak brala. A pokud to tak moc potřebuješ předem vědět, tak se stav na poště ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
11.12.20 10:30

Pošta doručuje na jméno a adresu, ne na číslo občanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
11.12.20 11:17

Přesně tak.. nikoho nezajímá č. OP. Ani v žádosti o RP nikde ho neuvádíš. Proč si ho nenecháš posílat na účet? Chodit každý měsíc, ještě v takovém masakru, na poštu mně přijde jako blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 18:48

@mamina2017 při výběru rodičovského příspěvku bohužel závisí na čísle op. To bych si pak mohla vzít sousedovo poštu vzít si sek a jít si to nechat vyplatit. Pokazde se na poště s šekem dává i občanka.

• Citovat
  • Nahlásit
3666
12.12.20 18:53
@Anonymní píše:
@mamina2017 při výběru rodičovského příspěvku bohužel závisí na čísle op. To bych si pak mohla vzít sousedovo poštu vzít si sek a jít si to nechat vyplatit. Pokazde se na poště s šekem dává i občanka.

Mne prisel sek a mela jsem jinou adresu na obcance a rekli, ze je to jedno, ze je to na rodne cislo. Normalne mi penize na poste vydali na novou obcanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
12.12.20 20:52
@Anonymní píše:

to je blbost. Tedy pokud pan soused má stejné jméno a RČ, tak asi soudruzi v NDR něco špatně udělali. S č. OP to fakt nemá nic společného. U RP jsem byla hlásit minulý rok změnu příjmení a letos změnu TP. Pokaždé jiná občanka a ani jednou je nikde nezajímalo č. OP. Když jsem to nahlašovala, tak jsem jí ani neměla. Když máš změny na ÚP do 8 dnů, tak ji logicky nikdo nemá ještě novou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat