Změna trvalého bydliště na přechodné a rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eileithia
Kecalka 308 příspěvků 04.05.19 20:49
Změna trvalého bydliště na přechodné a rodičák

Poradí někdo ohledně změny trvalého bydliště na přechodné, pokud pobírám rodičák, otázka zní: když už se nebudeme s děckem zdržovat na své trvalé adrese (kde budou nájemníci) ale občanku trvalého bydliště neměnim; tzn. budem se zdržovat na jiné adrese po dobu 2-3 let. Musím to někde hlásit a co se změní? Předem děkuji za reakce :mavam:

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 04.05.19 20:51

@eileithia kdyz neměníš trvale a peníze ti chodí na účet tak nic hlásit nemusíš, akorát když na úřadě nenahlasis změnu toho přechodného tak ti bude chodit pošta na to trvale, takže třeba ke konci rodičáku ti pride dopis tam…

histep
Závislačka 4726 příspěvků 04.05.19 20:52

Zadne „prechodne bydliste“ neexistuje. Jedine na potrebne urady nahlasit zmenu korespondencni adresy nebo si zaridit dosilku posty.

Uživatel je onlineProf. Farnsworth
Echt Kelišová 7899 příspěvků 04.05.19 20:55
  • Přechodné bydliště neexistuje
  • Každý má trvalé bydliště - pokud nikde „nebydlíš“, máš trvalé bydliště na obecním úřadě
Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 04.05.19 20:57

Tak co sem pochopila tak tím nešťastným vyrazem přechodné bydliště, myslí zakladatelka kontaktní adresu. Každý přece nemusí bydlet na místě trvalého bydliště, nebo mít automaticky bydliště na úřadě.

Echt Kelišová 7899 příspěvků 04.05.19 21:05
@Kriss Tina píše:
Tak co sem pochopila tak tím nešťastným vyrazem přechodné bydliště, myslí zakladatelka kontaktní adresu. Každý přece nemusí bydlet na místě trvalého bydliště, nebo mít automaticky bydliště na úřadě.

Každý má trvalé bydliště - buď na nějaké „soukromé“ adrese, nebo na úřadě. Na tom místě trvalého bydliště fakticky bydlet nemusí. A poštu si může nechat zasílat kam chce (k rodičům, do POBoxu, na chatu…) - tj. na korespondenční / kontaktní adresu.

Přechodné bydliště existovalo v minulosti a bylo zrušeno tak před (tipuji) deseti lety??? Je to ale tak „zažraný“ termín, že se stále často používá (podobně jako již neexistující „obvodní lékař“).

eileithia
Kecalka 308 příspěvků 04.05.19 21:08

@Kriss Tina děkuji, ano přesně takhle to myslím, jde o kontaktní adresu (špatně jsem to asi napsala) takže pokud mi tedy dopis přijde tam, kde se nebudu zdržovat a bude to něco důležitého (od úřadu, pojišťovny) třeba mi pak ten dopis ani nemusí nájemníci předat.. Tak nevím jestli by třeba nepomohla datová schránka…?

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 04.05.19 21:10

@Prof. Farnsworth dyt jo, tak sem to taky pochopila, ona trvalé nemění, tím přechodným myslí to, kde se bude reálně zdržovat. Je to jenom slovickareni no, přechodné co myslí zakladatelka je prostě kontaktní adresa.

Echt Kelišová 7899 příspěvků 04.05.19 21:16
@eileithia píše:
@Kriss Tina děkuji, ano přesně takhle to myslím, jde o kontaktní adresu (špatně jsem to asi napsala) takže pokud mi tedy dopis přijde tam, kde se nebudu zdržovat a bude to něco důležitého (od úřadu, pojišťovny) třeba mi pak ten dopis ani nemusí nájemníci předat.. Tak nevím jestli by třeba nepomohla datová schránka…?

Datová schránka by ti mohla do určité míry pomoci, ale má určité nedostatky:

• zprávy jsou v ní uloženy pouze 90 dnů, pak si musíš sama vyřešit archivaci (např. platit u pošty komerční službu archivace)
  • pokud tu zprávu potřebuješ vytisknout pro nějaké jednání, musíš to nechat provést na poště jako „autorizovanou konverzi“, tj. s ověřením a razítkem a to stojí tuším 30 Kč za stránku.
Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 04.05.19 21:19

@eileithia no jestli budeš mít nějaké normální nájemníky, tak se s nima domluvit aby ti kdyztak dali vědět. Jinak na dulezitych místech odkud by mohlo něco přijít nahlásit tu kontaktní adresu ať ti posílají poštu na to nové bydliště.

Echt Kelišová 7899 příspěvků 04.05.19 21:22

@eileithia > zařiď si na poště „dosílku“ - pošta ti pak všechno automaticky bude přeposílat na adresu kterou jim zadáš. Víc tady: https://www.ceskaposta.cz/…osle-zasilky

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 04.05.19 21:28
@Prof. Farnsworth píše:
@eileithia > zařiď si na poště „dosílku“ - pošta ti pak všechno automaticky bude přeposílat na adresu kterou jim zadáš. Víc tady: https://www.ceskaposta.cz/…osle-zasilky

No, jestli nebudou spolehlivejsi ti najemnici…

ugluk
Hvězda diskuse 46299 příspěvků 04.05.19 21:31

Kontaktní adresu jsem měnila všude, kde to šlo, přesto ji některé instituce nerespektovaly ani přes opakovaná upozornění. Proto jsem byla domluvená s nájemníky, jakmile mi něco dorazilo, dali vědět. Dosílka by byla super věc, kdyby se na ni dalo spolehnout, v práci jsem to řešila téměř denně, že to za ty prachy byla služba, jak se zrovna kdo vyspí :? Takže asi zcela spolehlivé řešení neexistuje, u mě byli nejspolehlivější ti nájemníci.

eileithia
Kecalka 308 příspěvků 05.05.19 07:36

@Prof. Farnsworth to jsem nevěděla s tou dosilkou, tak snad bude fungovat, moc děkuji za info :mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 46299 příspěvků 05.05.19 21:34

Dosílka funguje jak kde a jak kdy :mrgreen: V práci jsme měli, do nového sídla přeposílané dopisy v pohodě chodily, ale když jsem se jednou týdně „pro jistotu“ vypravovala do starého sídla, pokaždé jsem jich našla pár, co se jaksi nějak nepřeposlaly :jazyk:

Váš příspěvek
Reklama