Kdyby mi rodiče chtěli změnit místo trvalého pobytu na úřad...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 20:46
Zmena trvaleho pobytu od rodičů

Ahoj. Mám jen krátký dotaz. Když by mi šli rodiče dát trvalé bydliště na úřad, potřebují k tomu svědka? Nemohu to nikde najít.
Mate nekdo zkusenost? Dekuji

Reakce:
Šáruší
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 28.04.19 21:05

To tam musíš nebydlet a ano, je potřeba svědky, kteří dosvědčí, že tam nebydlíš.

Bábrdl
Generální žvanilka 23617 příspěvků 28.04.19 21:32
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám jen krátký dotaz. Když by mi šli rodiče dát trvalé bydliště na úřad, potřebují k tomu svědka? Nemohu to nikde najít.
Mate nekdo zkusenost? Dekuji

Jo, nesmíš tam bydlet a někdo jim to musí dosvědčit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 21:32

Oni sami nemohou jen tak tvůj pobyt přihlásit na úřad.
Půjdou na matriku, evidenci obyvatel a zahájí se správní řízení. Na jeho vyřízení je 30 dní, ty dostaneš podklady tak, jak to tam bude sepsáno.
A k dokázání je třeba svědek, že tam nejsi…
Nejde to tak, že oni tě odhlásí ze dne na den.
A je na tobě, kde si ty prihlasíš trvalý pobyt.
Takhle jsem to měla s ex

Nouky
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 28.04.19 21:46

Přesně tak, musí si o zrušení trvalého pobytu zažádat, přičemž Ty v té domácnosti nesmíš minimálně půl roku zpětně bydlet. Správní řízení bývá na několik kroků - úřad oznámí, že správní řízení bylo zahájeno, pokud jsou k němu splněny předpoklady, končí rozhodnutím o zrušení trvalého pobytu, přičemž tam jsou ještě zákonné odvolací lhůty. Spousta lidí si myslí, že si jen tak zajde na úřad a kohokoli raz dva odhlásí, ale k tomu musí být splněny zákonné podmínky a správní řízení samo o sobě nějaký čas trvá.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 28.04.19 21:47

Nebo se můžeš nahlásit na adresu ke komukoli jinému, když on s tím bude souhlasit (vlastník nemovitosti). To je jednodušší a platné hned v den přehlášení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 00:49

Děkuji. Nebydlim tam skoro tri roky, to nebude problém. :) jsem v cizině. Tak jsem uvažovala, zda to odhlasit uplne, nebo mit radeji trvaly pobyt alespon tam. :)

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 29.04.19 06:34
@Anonymní píše:
Děkuji. Nebydlim tam skoro tri roky, to nebude problém. :) jsem v cizině. Tak jsem uvažovala, zda to odhlasit uplne, nebo mit radeji trvaly pobyt alespon tam. :)

tak pokud nejsou exekuce a něco, čím bys ohrožovala rodiče, tak si ho tam nech, přeci to není žádný problém.

Váš příspěvek
Reklama