Změna UM ano či ne?

403
18.6.15 13:58

změna um ano či ne?

Ahoj maminky, jsem už nešťastná a potřebuju radu. Mám 7 týdenního kojence, který je na UM. Obyčejný nutrilon. Teď mu byla zjištěna pupeční kyla, musíme stahovat. Ale můj problém je teď ten, ze hrozně brečí. Chytne hysterak a nejde s ním udělat nic. Tlačí až je rudý. Prdy ma. Stolici jednou za dva dny. Používám vše co jde od kapek až po masáže. Myslíte, ze může být problém u mléka? Že by mu najednou nesedlo? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
18.6.15 13:59

@petulka80 jo, může být problém díky um - vyzkoušej jiné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22191
18.6.15 14:11

@petulka80 já se spíše vyjádřím ke kýle. Stahování je nesmysl… zkus si najít někoho, kdo umí tejpovat pupeční kýlu a a%t tě to naučí. Našla jsem si rehabku… obvolala jsem nemocnice v okolí, kde mají rehabilitace - našla jsem rehabku, která umí tejpovat naučila mne to. Není to těžké - zatejpuješ, necháš pět dní a pak sundáš… pak dva dny pauza a znova zatejpovat. Nebo možná najdeš na netu někoho na to tejpování… našemu synkovi kýla zmizela po třech měsících… chtělo by to i posilovat břišní svaly, ale na to je tvůj malý ještě moc malý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
18.6.15 14:11

Ja jsem si naivně myslela, ze pokud už 7ttýdnu na tom jede a nic, ze tohle z mléka mít nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22191
18.6.15 14:12
@petulka80 píše:
Ja jsem si naivně myslela, ze pokud už 7ttýdnu na tom jede a nic, ze tohle z mléka mít nemůže

ke konci šestinedělí většinou začínají pořádně koliky… zkus mléko ponechat a jen přikup a dávej před každým krmením babycalm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
18.6.15 14:14

Aha. Děkuji za nápad. Pediatricka mi ukázala jak mu pupik lepit. Takže to dělám každý večer, aby to neměl povolene. O tejpovani vůbec nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
18.6.15 14:18

@3HE Ja právě nevím co dělat. Ale vidím jak ho to hrozně trápí. Každou chvíli se bolesti trápí. Dávám mu espumizan, teplé gelove vycpavky na bříško, mazam pupikem a nic…max prdy ale to mu snad ani nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
18.6.15 14:21
@petulka80 píše:
Ja jsem si naivně myslela, ze pokud už 7ttýdnu na tom jede a nic, ze tohle z mléka mít nemůže

většina dětí je na začátku v poho a bolesti bříška se objeví po pár týdnech. mmchdm, nezačalas dávat Vigantol? Ten způsobuje taky takové problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22191
18.6.15 14:21

@petulka80 zkus ten babycalm… my jsme taky měli espumizan a nic… babycalm pomohl. Já se v UMkách nevyznám…

to lepení kýly taky trochu pomůže… ale tejpování je lepší. Tejpy aktivizují břišní svaly a ty začnou pracovat a stahují se k sobě - až se stáhnou, tak zmizí ta štěrbina a kýla se schová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
18.6.15 14:24

@3HE se sem vetřu..a pomáhá to i starším dětem? Dcera 3,5r má taky kýlu, malinkou, jen dírka v pupíku tak 2mm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
18.6.15 14:25

@3HE tak půjdu do lékárny a koupím. Vigantol jsem právě ani nezačala dávat, sehnala jsem náhražku. Děkuji moc za radu. A to tejpovani zkusím zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22191
18.6.15 14:28

@petulka80 v praze určitě někoho najdeš… tejpuje se i bříško proti kolikám…

@zuzouš rehabka mi říkala, že ano… tejpovala jsem půl roku dceru - také ve 3letech… ale nepomohlo to. Zároveň se totiž musí cvičit břišní svaly a to jsem kvůli předčasně narozenému synovi neměla kdy dělat… ale syn odrostl a chodí na rehabilitace, tak jsem zapálená a cvičím te´d pocitvě s oběma. Oba mají lehkou hypotonii trupových svalů a oba mají kýlu a oba mají od rehabky cvičební plán… tak jdu zase do akce :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
18.6.15 14:31

@3HE dík za info, popřemýšlím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
18.6.15 14:37

@3HE a prosím ještě dotaz. U těch kapiček se to redi? Takže pak teprve dávám těch 10 kapek? Koukám na návod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11994
18.6.15 16:03

@petulka80 ano, dolij prevarenou kojeneckou po tu rysku/etiketu a pak 10 kapek. Max 4 tydny používat jak to naredis ;) jeste je dobra pupík krem z lékárny. Probiotika davas? Pokud to nepomůže, doporucuju hipp mliko, na brisko nejlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama